Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha mentőt hívok, akkor köteles...

Ha mentőt hívok, akkor köteles a beteget elszállítani. Na de a mentős bűntudatot kelteni is köteles?

Figyelt kérdés
Ha a mentőt egy sebesült részeg, hajléktalan emberhez hívom. Értem én, hogy nekik ez fölösleges kör, na de ez a munkájuk, az enyémhez képest nem is olyan rossz fizuért. A részeg sebesült mitől kevesebb, mint a nem részeg? A laikusnak honnan kellene tudni, hogy nem infarktusa van? és miért tesz csípős megjegyzést a mentős, ha felismeri a sokat látott problémás pácienst? Milyen világban élünk, hogy az a baj, ha nem hagyom feküdni egy embertársam, hanem segítséget hívok hozzá? Még nekem kell bűntudatom legyen.
2014. dec. 3. 18:53
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Nem baj, helyes, hogy ezt teszed.


Viszont a mentős mit lát? Jaj, már megint Pista bácsi, ezen a hónapban ötödszörre kell bevinnünk a saját szrjából. Másnak meg lehet NAGYOBB szüksége lenne ránk, mert pl. súlyosan vérzik.


Szóval megrtem, hogy hlyt kap tőle.

2014. dec. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 intrepid ***** válasza:
100%
Egy mentőegység ha sikerül összeszednie egy ilyen fertőzésgóc részeg, hajlékonyt, akinek valószinű a papírjai sem, és a társadalombiztosítása sincsenek rendben, nagy esélye van rá, hogy órákig nem tud megszabadulni tőle. Különböző kifogásokkal kórházi osztályok nem veszik át. (részeg, randalírozik, elfertőzi az addig steril osztályt, nincs TB-je, a kórház nem kapja meg a pénzét utána). Éppen ezért, ha egy elfogadható okot tud találni rá, továbbküldi. Márpedig aki keres, az talál. A mentőegység meg csak hurcolássza össze vissza. Utána az ügyeletes jóember (bejelentő) hazamegy, és otthon azzal fogadják, hogy rosszul lett valaki otthon, és túl sokára jött a mentő. Mikor megkérdezték miért, azt mondták, hogy azért mert messziről jöttek, mert nem volt a közelben kocsi. Ezért haragszanak a mentősök a részeg hajlékonyakra.
2014. dec. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy értéktelenebb az ő élete, mint másé, azon túl persze, hogy mindenkinek a saját hozzátartozója az első. Tehát el- vagy leütnek vkit az utcán, megsérül, és csak azért mert részeg vagy hajléktalan, nem illeti meg őt az ellátás. Vagy csak nagy szíszogva. Halkan jegyzem meg, hogy vonják tőlem a tb-t, mégis kénytelen vagyok magán úton megoldani a problémáimat, ha akadnak (szerencsére nem, mert fiatal vagyok, de addig a jó), mert olyan az ellátás, amilyen. Nem csak a társadalom által lenézett embereknek. De én nem akarok beállni a sorba, sztem nem velem van a baj, hanem a világgal. És legközelebb is ezt fogom tenni. Amúgy soha nem szoktam hajléktalanoknak pénzt adni, vagy semmi egyéb segítséget, csak elmegyek mellettük. De egy sérült, sebesült ember mellett nem fogok elmenni.
2014. dec. 3. 19:24
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

Nem. A mentős bunkó volt, ezt a legközelebbi esetnél nyugodtan mondd is meg neki. Te jóhiszemű ember vagy, akinek nem dolga eldöntnei, hogy ki mennyire beteg - az a mentős (és a mentőorvos) dolga. Az viszont nem a te felelősséged, sem a te dolgod, hogy a mentős min anyázik, hogy Jóska bácsit ebben a hónapban/héten hanyadszor viszik be. Tehát lesz kedves NEM RÁD tenni azt az agressziót, amit a munkája benne kelt. Azért mentőzik, azért segítő foglalkozású. Ha alkalmatlan erre, akkor menjen el máshova dolgozni.


Te nem hibáztál.

2014. dec. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Senki nem kényszerítette rá, hogy igyon. Ezek az emberek a társadalom legalja, egyik napról élnek a másikra mindenféle cél nélkül, ráadásul nem fizetnek TB-t de a betegellátást nem tagadhatjuk meg tőlük. Iszonyatosan sok pénz és idő megy el ezekre a nyomorultakra akik kb. egész életükben két szalmaszálat nem tettek keresztbe a társadalomért.

Arról nem is beszélve, hogy az ilyen bekerül a kórházba, akkor ott is problémát okoz, ugyanis jelentkeznek az elvonás tünetei. Delilál, agresszív, zavart stb. Problémát okoz az ápolószemélyzetnek és elveszi a figyelmet, pénzt és az időt a normális páciensektől. Mindezek ellenére a kezelésüknek lenne értelme, ha a legkisebb lehetőség lenne arra, hogy ezek az emberek talpra álljanak, de ilyen NINCS. Idő kérdése, és megöli őket az alkohol.

Te most eljátszhatod a szentet kérdező, meg a liberális emberbarátot, de az a tényeken nem változtat. Jó el lesz látva mert ilyen világban élünk, hogy a normális ember gyógyszerelésére nincs pénz, de az ilyen önhibájukból lecsúszott, alkoholista sz.rzsákok kezelésére milliárdokat költünk.

2014. dec. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Egyébként a mentő hívása lehet, hogy indokolt volt, például az adott illetőből dől a vér vagy eszméletlen. Viszont ha van egy kis horzsolt seb a kezén ami éppen csak vérzik, és az ipse még lazán járkál, akkor ha annyira érdekel, fogd a SAJÁT kocsidat, vagy hívj TAXIT saját pénzből, mert a mentő nem betegtaxi, és korlátozott számú van belőle, ha hülyeséghez hívod ki, lehet, hogy más nem kap időben segítséget. Ja annyira azért nem vagy emberbarát, hogy ilyenre pénzt is áldozz? Na ez a tipikus álszent libsi mentalitás!
2014. dec. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#5,6 Ha jól értem te ha a problémát nem ítéled elég nagynak ahhoz, hogy mentőt hívj, beültetnéd a kollégát a saját autódba, hogy az orvoshoz elvidd, ez igazán nemes gesztus.


Amikor a tanító néni/bácsi megbünteti Pistkét, amikor súg a feleléskor a padtársának, tulajdonképpen miért nem jutalmazza meg, hiszen Pistike tudja a megoldást? A padtárs is örül a súgásnak, sőt, az összes osztálytárs jófejnek tartja Pistikét. Csak éppen a mintát nyújtó tanár néni/bácsi felejtette már mi a dörgés. Jól megbünteti a diákokat, majd az osztályfőnöki órán felhívja a gyerekek figyelmét az együttműködés fontosságára.


Értem, miről beszélsz, vannak igazságtalanságok az életben, dühítő, hogy a gyereknevelésre alkalmatlan embereknek gyerekeik születnek, másoknak meg nem jön össze, vagy egy rákos ember egy fontos vizsgálatát kihagyják, mert nincs rá pénz, miközben meg vannak alkoholista, meg hajléktalan, meg börtönviselt emberek is.

Bár nem értem, hogy ez az igazságtalanság mit változtat azon, hogy ki jogosult orvosi ellátásra. A felelősség? Talán aki egészségtelen életmódot folytat, sokat stresszel a munkája folytán, nem ugyanúgy felelős egy betegség kialakulásáért? Nem olyan látványos és romboló módon persze. És még egy gondolat, egy mentőstől nem ilyen mentalitást várok, mert ez rendben van a piacon, vagy buszpályán, de nincs rendben egy orvostól, stb. Viszont ez már messzire vezet, meg el is tértünk a kérdéstől.

A személyeskedést, meg a politikát pedig hagyjuk ki ebből.

2014. dec. 3. 22:51
 8/9 anonim ***** válasza:
16%

Azért sokszor vicces az, hogy az emberek eltekintenek egy általános probléma felett amikor egy adott problémát analizálnak. Jelen esetben: az általános probléma a forgalom és a közlekedés, amely nem csak a mentősöknek, de minden egyes személynek, aki autót vezet és a világ zsúfolt városaiban él, problémát okoz. Az embereknek túl sok autójuk van és túl sokat használják, különböző kifogásokkal, amelyek nem igazak.


Persze, most lehet azzal reagálni, hogy “ Ez most mi ?! “ és milyen köze van az egészhez, de azért nézzük meg közelebbről.

Ez a szomorú valóság. Minden este, amikor egy mentő el akar jutni A-ból B pontba, végig kell haladjon egy végtelen sor autón, mert persze “ az emberek elfoglaltak és vezetniük kell “ ; nos , azokban a kígyózó autósorokban 30% épp túl lusta ahhoz, hogy 20 percet megtegyen gyalog a munkahelyétől hazáig, 20% épp pizzát akar rendelni a drive-thruból ( mert a gyaloglás a pizzázóig, az ott evés és a hazamenetel már divatjamúlt ) és még 30% épp “ csak megy egyet kocsikázni “ , mert ez a világ olyan gyér és aktivitásszegény, hogy nincs elegendő program egy estére, muszáj beülni az autóba és menni valahova, maximum körbejárni vele a várost és utána hazavezetni; nem mintha csinálnánk valamit, de legalább egy óra eltelt az estéből és boldogan hívhatjuk a haverjainkat is kocsikázni, hogy tovább burjánozzad ez a szokás.


Az emberek többsége egyszerűen nem veszi észre milyen hátulütői vannak a korlátlan vezetésnek. És nem, nem igaz, hogy mindenki számára létfontosságú dolog a vezetés, mert eltekintve attól az X%-tól, aki valóban foglalt üzletember és egyéb stílus, hogy egész nap úton van, a többi része a társadalomnak nyugodtan közlekedhetne gyalog ( mert nem ártana több szempontból sem ).


Biztos lehetsz benne, hogy jelentős különbség volna, ha a mentő nem kellene azon az 50%-nyi autón keresztülmenjen, amelyek sofőrjei egyáltalán nem is lenne mit az utakon keressenek, mert csak feleslegesen szennyezik a levegőt és töltik a forgalmat.


A te eseted is azok közé tartozik, amelyek patt helyzetben vannak egy olyan világban, ahol alapvetően problémás az egész rendszer és egyszerűen nincs megfelelő megoldás, mert maga a lehetőségi skála, amelyen mozogsz, nem megfelelő.

2014. dec. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Mondjátok, kedveseim, nagyon fáj az Igazság? Nekem csak megtisztelő, ha lepontoznak, mert az mindig azt jelenti, hogy "TALÁLT, SÜLLYEDT".


4-es voltam.

2014. dec. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!