Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Képzelőerő. Másoknak spontán...

Képzelőerő. Másoknak spontán vagy akaratos?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta nagyon jó képzelőerőm van. Ha olvasok vagy mondanak valamit rögtön beugrik a kép (spontán képzelőerő). Sokáig az hittem mindenkinél így van, de látom már valakinek ez nem olyan könnyű. A kérdésem: Nektek milyen képzelőerőtök van? Szerintetek hány embernek van spontán képzelőereje? Sok? Kevés?

2014. dec. 11. 07:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem is "spontán" van, nagyon jó a képzelőerőm,emiatt persze sokszor volt gubanc is (főleg oviban:D) mondjuk emellé művészlélek is vagyok,szóval szerintem a legtöbb ember akinek jó a képzelőereje,az valamilyen szinten művészlélek is.

(rajzolok,fotózok,és verseket/novellákat írok pályázatokon vesznek részt a munkáim, nem is kis sikerrel:))


Nem tudom hány embernek lehet spontán, gondolom olyan 40-60% az arány, bár kitudja. vannak emberek akik nincsenek tisztában képességeikkel,és nem is veszik észre ezeket a dolgokat, szóval nem tudom

2014. dec. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A képet úgy kell érteni, hogy konkrétan egy szituáció emberekkel, meg színekkel, vagy egy tárgy részletgazdagon vagy valahogy máshogy érted? Fogalmakat vagy absztrakt dolgokat is el tudsz képzelni? Ha például elképzeled a szeretetet, akkor mit látsz?
2014. dec. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
szituáció emberekkel, színekkel, tárgy részletgazdagon tökéletesen el tudom képzelni...az érzelmeknél és egyéb más ilyen fogalomnál általában valami színes kép ugrik be olyan színek keverékéről amit én az adott fogalomhoz kötök pl szeretetnél/szerelemnél pirosas rózsaszínes kis feketével :D bár ezek kicsit nehezebben/lassabban jönnek elő mint mikor valami konkrétat mondasz pl. táncoló kaktusz :D most ez egy konkrét kép ahol egy kaktusz táncol és ha máskor is hallom ezt a fogalmat akkor mindig ez a kép ugrik majd be.
2014. dec. 11. 09:31
 4/13 anonim ***** válasza:
48%

Hát pontosan én sem tudom megmondani, mert sosem figyeltem, meg nem tudom pontosan milyen képekre gondolsz...


Egyébként mindenféle rossz szándék nélkül: állítólag az autisták gondolkoznak képekben. Nekik minden képekben jelenik meg, a számok, a zene stb. Nyilván nem vagy autista, de ugye az autizmust így vehetnénk ilyen extrán extra képzelőerőnek is, de mégsem azt mondják rá, hogy az képzelőerő, hogy megjelennek nekik a képekben a dolgok. Ez egy más fajta gondolkozási forma inkább.

2014. dec. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%
Azért ezt véletlen sem keverném az autizmussal.............szerencsés vagy kérdező, rengeteg dolgot el lehet érni ezzel a képességgel, nem árt fejleszteni is, vannak erről könyvek, illetve az agykontroll is foglalkozik a témával, olvass utána, vagy menj tanfolyamra.
2014. dec. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
én elég régóta álmodozó típus vagyok...egyszer megijedtem, mert elképzeltem, hogy zuhanok és megijedtem a földbecsapódástól...és vizuális típus vagyok tehát én is elképzelem amit hallok vagy olvasok...de én sokszor önmagam generálom a képeket...csak álmodozok...
2014. dec. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Értem :) köszi az eddigi válaszokat, még jöhetnek...esetleg valaki akinek olvasás közben nem indul a "kisfilm"?
2014. dec. 11. 10:31
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak annyi hogy vizuális típus vagyok. Én is. Ha mondanak vmit, azonnal elképzelem, még ha nem is akarom, akkor is.
2014. dec. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
* típus vagy
2014. dec. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Dettó, ugyanezek vannak nálam is. Nem mondanám különlegességnek, gondolom elég sok ember így van ezzel, de azért jó, hogy van.
2014. dec. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!