Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek rossz dolog...

Szerintetek rossz dolog visszajonni magyarországba?

Figyelt kérdés
én kanadában cseperettem fol egy kisebbecske városban meg a nagyszuleim menekultek at annak ideje koran a haboru utani hajnalokon szeretem canadat de toprengeken sokszor hogy oda szeretnek menni ahonnan szarmaztam emberek szerintetek mennyire lenne ott ugy neekm elni vagy munkat talalni beszlem a nyelvem de a kiejtesem nem mindig a helyes igy mit gondoltok nagyon szeretnek olyan emberekkel is kozelben lenni akik a sajatom es erezni oket sokszor :) es kozel magamhoz
2014. dec. 14. 22:41
1 2
 1/14 RRR ***** válasza:
ha van lóvéd, akkor igen
2014. dec. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Dicséretes a dolog, hogy vissza akarsz térni a gyökereidhez. De azt tanácsolom neked, hogy ne gyere haza... Nem hiszem el, hogy ezt én mondom amúgy, de a 2014-es év volt számomra az, amikor megváltoztak a jövőbeli terveim.
2014. dec. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem bantasbol de jobb ha maradsz..

Itt tul alacsony a fizetes, meg sok paraszt van akit epp nem erdekel a velemenyed..

Udv Magyarorszagrol :)

2014. dec. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A saját érdekeben mondom én is, ne gyere haza. Nagy a korrupció, a bűnözés, az életszínvonal és a bérezés pedig alacsony.
2014. dec. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

1. Akcentusos srác = szuperszexy


2. Olvass sok 444-et, indexet, de felőlem a hírtévés MNO-t is olvashatod, a tényszerű dolgokról nem mernek mindig hazudni. Ha van bazisok pénzed, és ha nem zavar ,hogy esetleg elveszik tőled, akkor gyere.

Amúgy felesleges. Keress fel ott valami magyar közösséget vagy nemtom. De így nincs értelme.


Gyere látogatni vagy valami, de ideköltözni felesleges. Hacsak nem valami magasztos célod van ,hogy rendberakod az országot... valami jó céget csinálsz, vagy politizálsz és kisöpröd innen a Bibó maffiát (bibó kolesz, ahol orbán és a magas beosztású mai vezetők koliszoba társak voltak...) ... Akkor még örülnénk is, hogy jösz.

De amúgy óvva intelek tőle.

A benzin az OPEC országok vitája miatt már csak kétszer olyan drága, mint feléd,


Milyen anyagi szinten vagy? és mit vársz az ideköltözéstől? Milyen reményekkel jössz ide?


Én külföldre akarok ( FOGOK) költözni, és szerintem ezeket kell tisztába rakni először.


Nekem pl fel kell áldoznom a baráti és családi kört (elég szoros és bensőséges nálam!) a jobb életszínvonal reményében...

2014. dec. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
ennyire rossz ott az elet? pedig itt szokrosz mutatnak dolgokat magyarországról is nem tünik annak és jobb mint ami reg volt annak idelyen a tavoliban nem ertem annyira de szertnem hogy kapcsolatban legyek megint a sajat nemzettel mert sokszor erzem hogy hianyzik is itt nekem belul es tudom hogy oda tartozom azert is gondolom hogy visszamegyek de miert nehez vagy mi tesz azza?
2014. dec. 14. 22:51
 7/14 anonim válasza:

5. vagyok, az alap dolgot nem emeltem ki eléggé:


Mint általában, a külföldi/félkülföldi/fejlettebb országból jövök (romantika a szó eredeti értelmében) srácok totális bugyiolvasztók. Itthon meg főleg. Ha jókat akarsz dugni, akkor gyere. Akár látogatóba is.

Van egy ugyan ilyen haverom, mint te, csak félig francia. És franciásan beszéli a magart. És hozzá sötétszőke szakállas, maszkulin arcú... mondanom sem kell elkezd beszélgetni bármilyen pesti leányzóval, távolról látni, hogy átnedvesedik a csaj bugyija. :)...


Amúgy ennyi. Az életszínvonal gyatra. Kinn egy mérnök 3 ezer dollártól keres felfelé BSC-vel. Itthon jóbarátom KUTATÓ! Egy Nyugati nemzetközi cégnél, PHD-s, kigürizi az eszét, és ő keres 3 ezer dollárt. Kinn már 12-15 ezret is megkeresné, gondolkodik is rajta, hogy kimegy, csak a családi-baráti légkör... Ja és nem annyival drágább kinn az élet.


Egy szó, mint száz, ha csajozni akarsz, meg felfedezni az országot, gyere, viszonylag olcsó, és tényleg szép. Ha élni akarsz és nem vagy milliárdos (forintban) akkor ne gyere.

2014. dec. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Azért se gyere szerintem, mert hogy "magyar vagy". Ha foglalkoztat a téma, csak jobban fel fog b szni a politika és az életszínvonal, ha nincs elég pénzed
2014. dec. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Haza ne gyere !!!

Max egyszer kétszer gyere " nyaralni " pár hétre és meglátod, hogy Kanada mennyivel jobb.

Vagy add el mindened, de legalább annyit, hogy házat vegyél.

Különben itt ne is álmodozz róla hacsak nem akarsz 20 évíg hitelt fizetni .

2014. dec. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Figyeld.


Építészmérnök leszek januártól. A barátnőm is, akivel már 4 éve vagyunk együtt, talán már a jövőt is együtt képzeljük el. Na de. Magyarországon a kezdő fizetésünk ~100.000 Ft körül van Msc-vel (!!!), úgy, hogy egy albérlet a fővárosban mondjuk 50-80.000 ft-ban benne van egy hónapban. És még ebben nincs benne az étel, a szórakozás stb. Ugyan ez a munkához pl. Németországban 800 euro-s fizetés tartozik, ami több mint 200.000 Ft. És ez a kezdő fizetés. Itthon 10 évig keresnék havi 100.000 Ft-ot, illetve annak megfelelő összeget a jövőben. A fiataloknak kilátástalan a helyzete. Ezért is nagyon sok elhagyja az országot. Nem is azért mert az embereket utálja, vagy éppen a magyarságát, hanem mert a mocskos rendszer nem teszi lehetővé a mai modenr korban elvárt életszínvonalat. Ha értelmes munkát akarsz találni, akkor két esélyed van: vagy szerencsés leszel, és jó szakmát választottál, jó lehetőségekkel, vagy valakinek a valakije vagy. A melósokat lenézik a munkáltatók. Apám kőműves több mint 30 éve. 54 éves, és majd belerokkan a munkába és 80.000 ft-ot keres. Nem iszik, nem cigizik. Nincs hétvégéje, nem tud elmenni horgászni, azt se tudja már mi az, hogy kirándulás. Ez egy szemét világ szemét vezetőkkel. A kisemberek többsége nem hiszem, hogy eltérne a világ többi emberétől. Rendesek, a többség még becsületes is. Az ország egyébként szép, és nagy múltja van, de ha így megy tovább jövője nincs. Hazalátogatni hazajöhetsz. Esetleg egy-egy nyarat itt tölteni. De hogy Kanadát feladni Magyarországért. Nem tudom. Gondold jól meg.

2014. dec. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!