Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Titeket is zavar, hogy bámul...

Titeket is zavar, hogy bámul a biztonsági őr? Mit csináljak a boltban, hogy ne legyek gyanús?

Figyelt kérdés

A diákok már biztosan észre vették, hogy a biztonsági őrök kifejezetten az ilyen fiatalokra cuppannak rá, csak téged figyel, mikor van még vagy 10 vásárló a boltban, ha más sorba mész, követ. Ez a jelenség velem sokszor előfordul, főleg, ha táska is van nálam.

"Fiatal, biztos nincs pénze, tehát lopni fog." -vagy mi? Ilyesmi játszódhat le az agyukban? vagy azt hiszik, hogy kint várnak a barátnőim, és nincs jobb dolgunk, mint ezzel szórakozni? A középkorú anyát/apát, öreg nénikét le se..., mert biztos majd a fiatal. Amúgy sem szeretek vásárolni, de ez meg különösen zavaró.


19 éves lány vagyok, de fiatalabbnak nézek ki. Mivel egyetem miatt különkerültem, sajnos rámszakadt minden teendő, kb. minden másnap megyek vásárolni.


Mit lehetne ez ellen tenni, hogy békén hagyjanak?


2014. dec. 15. 17:40
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Ó, én erre rá is játszok, magamban pedig jót mosolygok rajtuk.
2014. dec. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 gömbicica ***** válasza:
19%

-fordulj hátra és mutatkozz be neki) és kérdezd meg, ismerjük egymást?


-menjetek be egyszerre többen aztán kicsit tegyétek bolonddá és játszatok rá a dologra:-)

2014. dec. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%

Nem a fiatalokra, hanem főleg a fiatal lányokra-nőkre hajtanak. Én is így voltam anno. Egy ideig engem is zavart, meg majdnem felrobbantam, de utána változtattam a dolgon.


1.Csináltam olyat, mintha elloptam volna valamit, de természetesen igazából nem így volt. Össze-vissza vihogtam a barátnőmmel, meg hasonlók. A "biztonsági őr" már azt sem tudta, hogy fiú vagy lány-e?

2. Aztán volt, hogy olyan kedvemben voltam, hogy direkt kb. 20 kérdést tettem fel a "biztonsági őrnek", ha már úgyis ott van. Ezt hol találom, ez hol van, ez milyen hatású, ez milyen illatú, erre érvényes-e az akció, ez tényleg, úgy van ahogy az újságban, ....... ha már úgyis a nyakamban liheg.

2014. dec. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor oldhatod a feszkót azzal, hogy odamész hozzá és megkérdezed: "Elnézést, meg tudná mondani, hol találom ezt és ezt?" Ha normális hangnemben, udvariasan fogalmazol, valószínűleg leesik neki, hogy nem egy utolsó, utcáról odasodródott tolvaj vagy, csak vásárolni szeretnél. :D
2014. dec. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Régebben zavart.


Most már nem érdekel. A munkáját végzi szegény, sz*r fizetésért. És engem aztán nézhet, mikor hosszú perceket állok a polcok előtt és olvasom az összetevőket vagy keresek valamit.

A lényeg, hogy meg legyen, amit akarok. A többi nem számít. :)

2014. dec. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Daninso válasza:
47%
Kövesd te is őt XD
2014. dec. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Érdeklődd meg tőle, hogy a többi vásárlón is rajta tartja-e a szemét, elvégre ez a munkája, ha pedig már nagyon idegesít, sétáltasd el a tamponokig és kérd meg, hogy segítsen választani, garantáltan megszabadulsz tőle. Engem is szoktak figyelni, mert sokszor bóklászom, minden csomagolást végigböngészek, ezerszer visszatérek ugyanahhoz a polchoz, többnyire nem foglalkozom velük, de ha gizda kedvem van, akkor sétáltatok.
2014. dec. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Rossmann? Amúgy érdekes, mert rengetegen panaszkodnak erre fórumokon, sőt családi körben is többen, anyám meg nagynéném, pedig nem lepukkant emberek és még csak nem is fiatalok. Viszont én soha semmi ilyet nem tapasztaltam, se mikor 15 éves voltam, sem most. pedig sok ilyen üzletben jártam és le sem kakilt a biztonsági, pedig ha bemegyek félórákat nézelődöm. Viszont apám volt őr rossmannba, ő mondta, hogy teljesen jól szituáltnak kinéző emberkék is szoktak lopni, de úgy, hogy már hírük van.. Fene tudja.. Ezt nekem sem sikerült eddig megfejteni.
2014. dec. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

bujkálj előle

csinálj úgy mintha átmennél a köv. sorba, de közbe várd meg, míg ő átmegy, te pedig menj egy visszábbiba.

mikor megtalál, te lassan elindulsz a következőbe, majd mikor már nem lát, gyorsan mész 2-t.


vagy ha találsz valami lukat, ahol kifogyott az áru, bújj be és várd meg míg elmegy

2014. dec. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!