Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mitől jó ez neki és használna...

Mitől jó ez neki és használna neki az ha elhinnénk a hazugságait?

Figyelt kérdés
A barátnőmmel pár napja egy olyan lánnyal beszélgetünk Facebookon aki folyamatosan gyártja a hazugságokat, hogy mi megsajnáljuk őt, de előttem egy párszor már lebukott a lány és kérdőre is vontam, hogy miért hazudik össze vissza (néha szinte nekem kellett emlékeztetnem rá hogy előtte mit hazudott nekem vagy a barátnőmnek), de letagadta az egészet és azóta én nem is igazán beszélek vele. Viszont a barátnőm még mindig és a legtöbb hülyeségét elhiszi a lánynak és meg is sajnálja. Beszéltem vele erről és mondtam neki, hogy az ilyen viselkedés nem normális (főleg hogy velem úgy kezdett egy beszélgetést a csaj hogy: meg fogok halni stb.), elmondtam a barátnőmnek hogy miket hazudott mindkettőnknek, de ő csak azt mondta hogy tudja hogy hazudik a lány és hogy nem hiszi el a hazugságait, de ő segíteni akar neki és a lánynak is megmondta ezt, de igazából nem mondta ki konkrétan a lánynak hogy ő ezen akar segíteni és nem az ezernyi hamis problémán amit a lány gyárt magának képzeletben, tehát a lány továbbra is kamuzik neki, a barátnőm meg próbál "segíteni" neki. Szerintetek normális amikor egy 16 éves lány idegeneknek hazudozik csak azért hogy megsajnálják? Nem lehet ennek valami pszichológiai oka?

2014. dec. 17. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem normális, de szeretet hiánya lehet. Vagy kóros meseszövésben szenved.
2014. dec. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sajnos van olyan, hogy valaki kényszeres hazudozó. Ez semmiképp sem normális, sőt épphogy nagyon abnormális dolog. Volt alkalmam ismerni olyan embert, aki ezt puszta szórakozásból csinálta, mert próbálgatta, hogy kinél meddig mehet el, maga a hazugság élvezetéért csinálta. De olyan is van, aki más okból csinálja, például meg akarja sajnáltatni magát, érdekesebbnek akarja feltüntetni magát vagy valami. Ezek szerintem azért csinálják azt, mert úgy érzik, önmagukban nem elég értékesek vagy érdekesek ahhoz, hogy valaki szeresse őket.
2014. dec. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2014. dec. 19. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!