Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek sikerült már nézeteltér...

Nektek sikerült már nézeteltérést rendezni békés megbeszéléssel? Mesélnétek példát?

Figyelt kérdés

Azt tapasztaltam eddig, hogy ha valakinek finoman a tudtára adják a hibáját ami zavar egy vagy több embert, akkor a reakció heves védekezés, nem pedig belátás. Bármilyen kedvesen, van az adott dolog közölve. Olyat még nem láttam, hogy valaki elismerte volna, hogy "igen, ez jogos". Közben mindenhol azt hirdetik, hogy ne veszekedjünk egymással, hanem beszéljük meg...


Ezért szeretnék most olyan példákat olvasni, amikor a megbeszélés bevált.


2014. dec. 19. 14:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, nálam minden esetben működött eddig. Így vagy úgy, de pont lett a dolgok végére rakva.


Első verzió: leültünk megbeszélni, én elmondtam mi zavar, a másik is elmondta de közben felkapta a vizet arra hogy én miket állítok, miért mondom azt amit, és idővel közölte hogy nincs értelme beszélgetni, felállt, elment... Eltelt pár hét, ( volt olyan eset amikor fél év!), hogy újra jelentkezett, és azt mondta, hogy "igen igazad volt, akkor nem jöttem még rá, stb..."...


A másik verzió, amikor annyira dühös lett az illető, hogy kihozta belőlem azt, hogy ne legyek rá többet kíváncsi. Közülük is volt olyan aki később jött hogy mennyire igazam volt, meg blabla, de akkor olyan dolgokat vágtak a fejemhez a nagy megbeszélés közben, amit nem vártam egy baráttól. Tehát hiába jött a szánom bánom, nem voltam rájuk többet kíváncsi...


Nálam ez a két véglet van. Tehát a lényeg: szerintem mindig megéri békésen, kevésbé békésen, vagy viharosan, de megbeszélni a dolgokat! :)


24N

2014. dec. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Emberfüggő, de általában senki nem szereti hallgatni, ha kritizálják. Engem szokott néha pár barátom (gyerekkoriak), persze vissza is megy, de én is azt figyeltem meg, hogy ha én mondom, akkor megy a besértődés, ha ők, akkor elfogadom. Ilyen ez, nem hiszem, hogy sok mindent lehetne csinálni.
2014. dec. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

elkezdett előttem egy autó parkolni,tolatni,megálltam,de a mögöttem lévő autós ezt nem akarta kivárni,ezért kicsapott balra,hogy kielőz mindenkit.

csakhogy minimálisan,de meghúzta a kocsimat közben.

félreállt,kiszállt kiszálltam.

láttam,hogy a hátsó ütésén ül két kisgyerek.

egyből rákezdte,hogy mi a fa-szt kell itt tökölni,semmi baja a kocsimnak stb.

elmosolyodtam feltettem a kezem,hogy stop és mondtam neki halkan,de határozottan-

figyelj ide haver!

befejezed az ugatást és leteszel ide nekem 30ezer forintot amiért megkarcoltad a kocsim,vagy a gyerekeid előtt taposom ki a beled.

1 perc csönd következett,kivártam rezzenéstelenül és felkészülten arra,hogy beváltom az ígéretem.

elővette a pénztárcáját és kitette a pénzt.

szerintem teljesen békésen sikerült megoldanom,mert megtehettem volna,hogy azonnal szétütöm amiért szemtelen módon elkezdett pampogni nekem miután kiszállt.

2014. dec. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!