Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok megütni másokat?

Miért nem tudok megütni másokat?

Figyelt kérdés
Főleg álmomban,de van,hogy pusztán a gondolataimban,viszont volt már alkalom a való életben tapasztalnom azt,hogy nem ütök vissza másnak,akármilyen szinten üt meg.Nem félelemből,ne essünk félreértésbe.Épp emiatt nem értem ezt az egészet,hogy egyik személytől sem félek se álmomban,se gondolatban,se a való életben,mégis valamilyen visszatartó erő nem engedi,hogy visszaüssek,vagy,hogy küzdjek.Mindig is békés természetű voltam,az utóbbi időben elég durván elkezdtem edzeni,és edzés közben vagyok "agresszívabb",viszont olyankor sem tudnék bántani senkit sem.Ennyire jámbor és békés lennék?Sokat filozofálok,gondolkodom,talán emiatt is lehet az,hogy az agyam inkább a békét keresi mint hogy harcolna?

2014. aug. 29. 03:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok vele.

Én is békés vagyok.

Nem is nagyon basztatnak ezért,különben pedig elverném,ha megérdemli. Szerintem nálad is ez van. Ez nem rossz dolog,ha tudod kontrollálni.

2014. aug. 29. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Ez lenne a normális. Nem az őserdőben élünk.
2014. aug. 29. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ugyan ez a helyzet!! Mostmár rájött az a 2-3 ember aki eddig nem hagyott békén,hogy felesleges tovább teperni,mert úgysem érdekel!! :)
2014. aug. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Valószínűleg sok szeretetet kaptál gyerekkorodban, ami önbizalmat ébresztett, bizalmat a másik ember iránt és nem félelmet. Maradj ilyen.
2014. aug. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Egy kűzdősport segíthet. Részben megtanulod kivédeni a támadást, részben megtanulsz úgy visszatámadni, hogy ne okozz kárt a másikban.

Egy pár éve egy ügyfél ököllel meg akart sorozni. Sikerült kivédeni. A visszatámadáshoz azonban lassú voltam. Nagyon meglepődött, azóta "haverok vagyunk". Valószínűleg többet ért, hogy "csak" nem tudott megütni, mintha beverem az arcát...

2014. aug. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

Felejtsd el a sok bullshitet a küzdősportokról! Több kickboxoló felkészítésében is részt vettem már, de egyikről sem (magamról sem) tudom elképzelni, hogy megütne bárkit is az utcán (a leghevesebb anyázások közepette sem). Nálam nem igazán humánum, sokkal inkább... racionális döntés? A ring baromira más, mint az utca. Más a motivációd, más gátlásokat kell legyőznöd, más eshetőségekre kell készülnöd. A ringben nem mehetsz idegből, mert a szabályok adta lehetőségeken belül lazán "kitaktikáznak" (a védekezésed feltörni lusta profik előszeretettel játszanak arra, hogy kinyilj magadtól). Míg az utcán a jól kiosztott pofonok után lehet, hogy neked mennek hárman a semmiből és idegből megszúrkálnak fejenként 30szor. A király és a bukása... hát nem túl felemelő, igaz?


Egyébként; az öreg szakik mindig azt mondják, hogy a zűrös kocsmai verekedők ritkán jók a ringbunyóban.


Olyan helyen természetes a félelem, ahol nem tudod, hogy mire készülj. Az nem gond. Félek én is. Meg a maszkos baka a fóka-jelmezben valahol Afganisztánban...

2014. aug. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.Nos igen,küzdősport tényleg jól jönne.A pincébe csináltam még régebben egy box zsákot homokból meg krumplis zsákból,és mikor már tényleg abszolute felhergelem magam,mivel muszáj néha kiadni a feszültséget,mert azért valljuk be még ha elmében nem is zavar valami,a testem feszültséggel reagál rá.Na szóval lementem,és szana szét vertem a boxzsákot,de nem idegből ütöttem,csak úgy mintha valamilyen edzésen lennék,és szétszakadt,annyira örültem. :D Kedvem is lenne küzdősporthoz,csak az a gond,hogy a városban nem igazán van rá lehetőségem illetve kreditem sincs jelenleg. Örülök neki,hogy békés természetűek vagytok :3
2014. aug. 29. 16:38
 8/8 Rozsda~RUST ***** válasza:
100%
Hasonló vagyok. Nem tudok ütni , csak én félek is. Karatén sem tudtam igaziból megütni senkit. Főleg régebben sokat csesztetett valaki és meg is ütött többször , de én soha sem őt. Akkor erőnlétem is a helyén volt 30 fekvőtámasszal. Mostmár annyival változott a helyzet , ha hülyeségből üssük egymást visszaütök , de utálok verekedni. Attól tartok emiatt nem lesz barátnőm.
2016. jan. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!