Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jelentsem fel anyukámat?

Jelentsem fel anyukámat?

Figyelt kérdés
Az a baj hogy a szíven mélyén gyűlölöm anyát, sokszor kedves és sok mindent meg tesz nekem..de meg tudnám ölni legtöbbször..mindig negatívumokat mond pl: hogy nekem nem lesz sikeres diplomáciai végzettségem, régen mindig kövérnek csúfolt, anorexiás is voltam, a húgomat is kövérnek csúfolja és szerintem ha így megy tovább ő is anorexiás lesz, régebben vert is minket, rengetegszer kiabál, mindenki azt mondja hogy szép modellalkat vagyok de anya mindig mondja hogy csúnya vagyok, pedig eddig tényleg mindenki szinte már idegesítően sokszor mondja hogy milyen gyönyörű lány vagyok, és szerintem pont anya miatt nem látom magam sem vékonynak sem szépnek..sőt karácsonyi húzáskor én elég drága ajándékot adtam annak akit húztam, de viszont tényleg nagyon semmit ésrő ajándékot kaptam vissza, és ezt elmeséltem anyának és lecseszett hogy én mindig olyan drága ajándékot akarok adni..aztán később felvilágosítottam ha jó anya lenne azt kellett volna mondania hogy örülj neki hogy valamit kaptál...már attól félek hogy egyszer meg fogom verni nagyon, néha szoktam festeni egy testet ami televan különböző vérző sebekkel és mindig azt képzelem oda akit gyűlölök..mind anya miatt van hogy ilyen vagyok..bár le fotóztam volna az összes lila, vagy vérző sebet amit ő ejtett rajtam, már rég intézetbe kerülhetett volna..
2014. dec. 19. 16:56
 1/10 anonim ***** válasza:
6%
Leave dat biatch and never come back
2014. dec. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%
Miért akarnád feljelenteni? Mert semmi okot men mondtál, ami indokolná.
2014. dec. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Nincs valaki nőrokon, nővére, édesanyja anyukádnak, aki elbeszélgetne vele arról, hogy egy édesanyának nem a kritizálás a fő feladata, hanem a támogatás, elfogadás? Elmondhatná neki, hogy ezzel a magatartással elvadítja a gyermekeit, s mikor szüksége lenne rájuk, akkorra egyedül marad.Én beolvasnék neki a hibáit tapasztalva, ő azt gondolja magáról, hogy tökéletes? Kicsit megrendíteném a magabiztosságát.Egyébként meg nem mondanék neki semmit magamról. Ha hiányozna neki, akkor figyelmeztetném, hogy addig tőlem, rólam semmit nem hall, amíg nem kezeli méltóképp.Az biztos, hogy egy kritikus anya le tudja törni a lánya önbizalmát, óriási kisebbségi érzést alakít ki benne.Az is rossz, ha kritikátlanul csak isteníti, de ez rosszabb, ha az anyám csúnyának, rossznak lát.
2014. dec. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Mielőbb szerezd be a "Mérgező szülők" című könyvet. Pont erről a problémáról szól, amit leírtál.


Feljelenteni nincs sok értelme, inkább magadban kell helyretenni, hogy ki ő valójában, és miért csinálja, amit csinál. Nem szivesen mondom ezt, de el kell távolodnod tőle érzelmileg, különben megkeseríti az egész életed.

2014. dec. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%
Neked kellene pszichológushoz menned.
2014. dec. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem jogi kategória, tehát nem tehetsz feljelentést, viszont egy pszichológus tényleg nem ártana neked.
2014. dec. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A lakóhelyedhez legközelebb eső családgondozó /családsegítő/ szolgálathoz elmész, és elmondod a problémád. Senkit nem fognak bántani, kinevetni, lecsukni, viszont nagyon sokat tudnak segíteni. Ingyenes, és nem köteleznek semmire. Minden probléma megoldása egyedi, esetfüggő, de az ott dolgozó szakember, ért hozzá.
2014. dec. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
42%

a legundorítóbb,féreg emberek jelentgetnek.

ha tenni akarsz valamit akkor te tedd,ne mástól várj valamit,akármit.

fogod magad és a húgodat,aztán leléptek.

ha meg erre nincsen lehetőséged,akkor teremtsd meg.

fateroddal mi a pitsa van?hol van?rokonok?

2014. dec. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ha lesz rá lehetőséged, akkor tényleg menj el pszichológushoz a jövőben, hogy lehessen még normális párkapcsolatod, családod.

jelenleg az a feladatod, hogy túlélj, és minél előbb költözz el, amint felnőtt leszel, és el tudsz menni.

ha vannak rokonok, akiktől kérhetsz segítséget, tőlük is kérjél.


egyébként, ha jól olvasom a leírást, akkor fizikai bántalmazás is történik, és az valóban büntetőjogi kategória.

2014. dec. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A családon belüli lelki terrort még nem büntetik. Viszont a Mérgező szülők című könyvet én is ajánlom.

Nálunk is vannak hasonló jellegű problémák több generáción keresztül, van, amit már megfejtettem, de ahhoz, hogy én ne folytassam ezt a kártékony vonalat, nagyon tudatosnak kell lenni.

2014. dec. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!