Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy létezik hogy manapság a...

Hogy létezik hogy manapság a fiatalokank (akik tele kéne legyenek energiával) nem birják a strapát, de a bő 30-40 évesek szinte pörögnek?

Figyelt kérdés

Saját tapasztalatból is mondom, és a környezetemen is ezt vettem észre. Én 19 éves lány vagyok, idén kezdtem az egyetemet, és szintúgy idén szeptemebertől kezdtem el dolgozni is hétvégi beosztásban egy fast-food-osnál (kemény fizikai munka volt amúgy, pörgés meg minden). Azért vágtam bele mert gondoltam képes vagyok két dolgot párhuzamosan végezni (hosszútávon tervetem dolgozni, legalább egyetem alatti időben gondolkoztam, de egy hete mondtam fel mert nem birtam). Tehát az nem volt jó nekem hogy hétköznap a hétvége fáradalmait pihenem, hétvégégn meg a hétköznapit (9-5ig meló, 1-1 óra oda meg hazáig). Nem sajnáltatásból irom, én tényleg kivámcsi vagyok hogy van ez hogy mi fiatalok nem birjuk (bennem pl határozotta ott volt a szándék hogy csináljam de nem birtam) mások meg képesek ugyanezt megcsinálni, sőt, család, kétváltásos műszak és még van aki igy is bevállal egy levelezőt (idősebb korról beszélek).


Hogy csináljátok? Vagy ez idő kérdése? Belenevelődünk?



2014. dec. 22. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Más az, ha bele vagy kényszerítve valamibe, vagy ott a lehetőség, hogy csak feladhatod ha arról van szó. Amúgy ezek a gyorséttermi munkák nagyon strapásak, sose dolgoztam ilyen helyen, de sokszor látom, hogy mennyire ki vannak az ott dolgozó eladók, hallom, hogy beszél velük a felettes... Elvileg a HResek is nézik, hogyha ilyen helyen képes voltál huzamosabb ideig kitartani, mert már az is jelzi, hogy jó a stressztűrő képességed.
2014. dec. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kuraly Zoltán válasza:
A kényszer az nagyúr.:)
2014. dec. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 viktorvarga ***** válasza:
100%
ha nehéz a meló ugyanúgy nembirja 30 éves sem,mint a 20.ami szar az szar..
2014. dec. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
depresszió, kilátástalanság
2014. dec. 23. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért ennyire ne sarkítsuk már ki a dolgokat!

Igen, vannak olyan 30-40, sőt 50 évesek, akik tele vannak energiával, és szinte pörögnek. Meg olyanok is, akik mozdulni is lusták. Igen, vannak, akik munka meg gyereknevelés mellett elvégeznek egy diplomát. De tudod, láttam én már nem kevés olyan embert, aki a munkaügyi hivatal OKJ-s tanfolyamát se bírta elvégezni, nem hogy munka mellett egyetemet.

Abban meg nincs semmi meglepő, ha az ember nem bírja azt, hogy egész héten le legyen terhelve. Emberek vagyunk, nem gépek, szükségünk van pihenésre is, máskülönben hamar ki lehet készülni.

Igen, van, aki bírja. Van, aki nem. Egyéni adottság kérdése. Na meg ugye az se mindegy, hogy mondjuk az egyetemet mennyire veszi komolyan.

Nincs ebben semmi "manapság", nem kell mindenre egyből a generációs ellentéttel előhozakodni, egyszerűen az ember nem arra lett tervezve, hogy heti 7 órát le legyen terhelve.

Sőt, még nagyon összehasonlítási alapod sincs, mert mondjuk nagyapáink idejéből nem sok egyetemistát tudsz mondani, aki tanulás mellett hétvégén a mekiben dolgozott. ;-)

Azt is vedd figyelembe, hogy te 19 évesen még nagyon fiatalnak számítasz. Az ember a huszas évei közepe-vége felé éri el a teljesítőképessége csúcsát. Az csak egy dolog, hogy jogilag nagykorú vagy. Majd 25-30 évesen te is többet bírnál, mivel addigra az ember már hozzászokik a munkához, a terheléshez, és nem mellesleg több élettapasztalatod lesz, jobban el tudod osztani az erőforrásaidat.

2014. dec. 23. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Még valami: a "tele van energiával" nem azt jelenti, hogy a végtelenségig terhelhető.
2014. dec. 23. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is ez egyéni. Én 40 múltam, pörgök, dolgozom (még többet is mint a 24 éves kolléganőm, aki fél napot a telefonját nyomkodja), túlórázok, aztán hazafelé bevásárolok és kimegyek görkorizni vagy rollerezni a gyerekeimmel. Ellátom a háztartást mellette és újabban elővettem a tankönyveimet meg elkezdtem főzni tanulni, hogy bővítsem a tudásom és gyakorlottabb legyek.


Huszonévesen nem voltam ilyen, simán sírógörcsöt kaptam mert nem tudtam kivasalni egy nadrágot. Ha egyszerre főztem és más munkát csináltam, abból egy odaégett vacsora és katasztrófa-területté változott lakás lett. Ahogy írták, a szükség is nagy úr, meg szerintem néhányan tapasztaltabbak is leszünk. A munkahelyemen azt láttam, hogy néhány anyuka (nem mindegyik persze) elég jól szervezi a munkáját, mert megtanultuk, hogyan osszuk be az időnk.

Én pl. egy csecsemő mellett összeroppantam, míg amikor két gyerek volt már, egyik karomon a gyerekkel főztem, mosógépet töltöttem be, visszafelé a fürdőszobából felszedtem a játékokat, stb.

2014. dec. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ahogy mások is írták, egyrészt fejlődik, tanul az ember és a szükség is nagy úr.

Én a legtöbb 30-40-es ismerősömön azt látom, hogy jól érzik magukat a bőrükben. Gyerekeik vannak, de már nem olyan picikék, nem kell már rájuk non stop figyelni. Legtöbben egy műszakban dolgoznak, akik mellette levelezőn tanulnak, nekik havonta egy hét belefér. Ezzel most általánosítok, de sok házi feladatot lepasszolnak, megcsináltatnak mással pénzért és ezt megértem.

Nem tudom mennyire pörögnek, avagy sem, de emellett van idejük a családjukra.

Ez egy icipicit más, mint amikor egy húszas évei elején járó, még még tapogatózó fiatal reggeltől estig ül az egyetemen, majd végkimerülésig dolgozik és emellett még próbálja úgy szervezni az idejét, hogy a párkapcsolatára is jusson egy leheletnyi. Más az, amikor az ember munka után hazamegy és ott várja a családja és más az, amikor éjszakába nyúlóan tanulnod kell, a párod pedig a város másik végén lakik és egy ölelésre nem éri meg/nem tudtok összefutni.


Szerintem merőben más szituációk, más élethelyzetek, sokszor tapasztaltabb emberek.

2014. dec. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!