Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ilyen létezik, hogy ha valaki...

Ilyen létezik, hogy ha valaki lop pénzt, akkor olyan "kedves", hogy hagy benne valamit? Miért nem vitte el az egész tárcát?

Figyelt kérdés

Suliba vittem magammal pénzt, mert iskola után meg akartam venni egy karácsonyi ajándékot (6e ft volt nálam, 2 db kétezres és 2db ezres).

Na most a tárcám nincs szemmel látható helyen, szóval valakinek ki kell húznia a cipzárt és letúrni a táska aljára. És tegnap amikor fizettem volna a boltban, összesen csak a két ezres volt a tárcámban.


Ha valaki már megtalálta a tárcát, miért nem vitte el az egészet?

Vagy csak kivett belőle egy összeget, hátha nem fogom észrevenni? 6 ezer volt nálam, hogy ne vettem volna észre, hogy eltűnt??


Igazgatónak nem tudok szólni, a pénz úgyse kerül már vissza, meg úgysem lehet tudni ki lehetett az, bármelyik szünetben eltűnhetett.



2014. dec. 18. 07:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szoktak benne hagyni pénzt. Ne kérdezdaz okét, mert azt nem tudom.

Viszont az igazgatónak nyugodtan szólj, mert ha tolvaj van az iskolában, az úgyis ki fog derülni, és akkor a te károdat is kénytelen lesz majd megfizetni. Általábos iskolában nálunk is volt egy-két ilyen ember, és mivel szaporodtak a panaszok, ki is bukott, hogy ki votl a tettes.

2014. dec. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Néhányan csak azt tudják, hogy volt náluk pénz, nem jegyzik meg, mennyi. Többnyire, mert fáradtak és máshol jár az agyuk -de ezt hagyjuk-.


Ha kiveszik az összeset, egyből feltűnik, hogy hiányzik.

Ha csak némi pénzt vesznek ki, akkor szórakozottabb emberek nem is veszik észre, hogy hiány van.


Erre tudok gondolni. Nem kedvességből lopnak. Csak okosan akarják csinálni.

2014. dec. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szólni kell az igazgatónak, legalább hirdessék ki az osztályban, beszéljenek róla, mert így azt hiszi az illető, hogy bármikor bármit megcsinálhat.Még ha nem derül ki, hogy ki volt, legalább azt hiszi, hogy figyelik őt is, és többet nem mert ilyesmit csinálni.

Egyébként azért nem vitte el az egészet, hogy ne vedd észre, hogy hiányzik.

2014. dec. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez jó ötlet.
2014. dec. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Semmiképp se szabad hagyni! mert ezek után mindig te lennél a szabad préda!



van egy jó ötletem híreszteld el az osztálytársaid között hogy 15ezer forint van nálad a táskában mert új cipőt mégy venni, stb. rejtett kamerázd be a termet és kész tudni fogod a tolvajt

2015. ápr. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!