Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért különböztetik meg az...

Miért különböztetik meg az emberek magukat az az állatoktól?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy kiemelik az rendben van hogy inteligensek vagyunk de pl: a delfin is az mégis ugyan úgy állatnak undorodom ettől az emberek is állatok vagy állatok is emberek értitek?

2014. dec. 27. 10:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy kiemelik, az rendben van hogy inteligensek vagyunk, de pl: a delfin is és mégis ugyan úgy állatnak gondoljuk, undorodom ettől, az emberek is állatok vagy állatok is emberek értitek?
2014. dec. 27. 10:47
 2/8 anonim ***** válasza:

"értitek?"


Nem. :) De tök cuki vagy.

2014. dec. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kösz, de leirni neheteb mint elmondani.

De a lényeg hogy az ember nem tartja magát állatnak de milyen alapon?

2014. dec. 27. 11:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Az emberek és az állatok csak bonyolultságban különböznek. Viszont ez a mérték olyan nagy, hogy elfogadható az, hogy megkülönböztessük magunkat. De felesleges ezen gondolkodni, mivel semmi előnyünk nincs belőle.
2014. dec. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én megértelek mert én is így gondolom

Mégis milyen bonyolultságban különbözünk annyira nagyon?

2014. dec. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egoizmus, és tömény felsőbbrendűség-érzés, nem más.


Nézd meg, számtalan vallás alapja, hogy az egész világot mi kaptuk, és az állatok alattunk lévő, alantas valamik.


Emberi egoizmus ez, rendkívül töménységben adagolva :)

2014. dec. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Titusztitusz ***** válasza:
Azért szerintem ne szúrja a szemedet sohasem ez a megkülönböztető jelző...Az "ember" ugyanis az örökös öndícséretek, és önájuldozások ellenére a világ LEGKÁRTÉKONYABB, és LEGÖNPUSZTÍTÓBB lénye,(Tisztelet azért mindig a kevés számu kivételnek...) ellentétben az "állatokkal", amik ezerszer jobban harmóniában tudnak élni a környezetükkel...Úgyhogy én inkább azt mondanám, hogy JÓ DOLOG AZ IGENCSAK, hogy MINDIG külön van választva az "emberi faj" az állatvilágtol...Ahogy stílusosan mondani szokás, ha az állatok beszélni tudnának, alighanem PONT ŐK lennének azok nagy valószínűséggel, akik még a puszta feltételezést is felháborítónak találnák, miszerint nekik bármi közük is lenne az "emberi fajhoz"...Nézd erröl az oldalárol inkább a dolgokat...
2014. dec. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert hasonlítanak? Miért is kéne egyáltalán összehasonlítani egy embert, és egy állatot? Ezt nem értettem soha. A kedvencem a kutya - macska párbaj. A kutya ilyen , olyan, a macska ilyen, olyan, amolyan .... Teljesen más állatok. Mért kell "versenyeztetni" őket?
2014. dec. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!