Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elképzelhető, ha egy nőnek...

Elképzelhető, ha egy nőnek magasabb végzettsége, esetleg több diplomája van, az hátrányt jelent az ismerkedésnél?

Figyelt kérdés
2014. dec. 29. 21:17
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
#5 Férfi vagy, még sem ismered a férfiakat. Attól hogy, te és a barátaid (akiket te válogatsz - szóval van egy határ, ami alá nem adsz) nem ilyenek, nem jelenti azt, hogy a legtöbb férfi nem olyan, amilyennek leírtam. Kivételek mndig vannak. De kisebb számban.
2014. dec. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
66%

Áhh. Gondolj bele h hány nőnek van magas végzettsége magyarországon. És egyik sincs hátrányban,sőt mi műveletlenek,kevés papírral a kezünkben érezhetnénk magunkat hátrányban. De nem érzem,mert a stílus számít,h mennyire jössz ki a másikkal. Sztem kezdj magadhoz hasonló okos emberrel akivel jól megértitek egymást.

Egy férfi meg szerintem inkább büszke lennegy ilyen barátnőjére.. :)

Meg nektek találták ki az Elittárs-t.

2014. dec. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
74%
#4 nőkre is igaz, hogy diplomásként nem jön össze egy szakmunkással. Szóval mindenki a saját portáján sepregessen először!
2014. dec. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
#13 Meg a nagy lószart. Saját szüleim, unokatestvérem és húgom példáját elővéve. Te neked még nem volt szerencséd ilyenhez, nekem már volt, nem is egyszer.
2014. dec. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
[ötös-bötös elmenekült]
2014. dec. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Ötös-bötös foglalt egy master-szakos lánnyal, aki szakképzésre megy tovább. ;)
2014. dec. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

#11-es: ha korrekt akarnak lenni, azt mondanám - ez a magam kritikája is -, hogy nem fogadok el általánosítást, ami mögött nincs kutatás. :) Nem ismerem a "férfiakat", mert pszichológus vagyok, és egyenként nézek minden embert. Ahhoz, hogy társadalom szinten beszélhessek tipikusságról, nekem szükségem van:

1. egy bemért vizsgálóeszközre

2. melyet célszemélyek (jelen esetben férfiak) reprezentatív mintáján vettek fel

3. és megfelelő matematikai eljárásokkal elemeztek.


Amennyiben elém toppan egy hivatkozható kutatás, ami arról szól, hogy a férfiak párválasztásában B=0,63 p<0,01 meghatározó az, hogy a nőnek kevesebb diplomával kell rendelkeznie, és a hatást az önérzet és magabiztosság moderálja, akkor azt mondom, beszélhetünk tipikus férfi vonásról.


Addig azt mondom, amit te: a stílusod valószínűleg az ilyen férfiak társaságának volt feltűnő, illetve a személyiséged előfeszített arra, hogy ezeket az élményeket halmozottan raktározd el. Attól még, hogy te ilyen férfiakat láttál, nem feltétlenül ez a valóban meghatorozó vonása a férfi populációnak. ;)

2014. dec. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

"Attól hogy, te és a barátaid (akiket te válogatsz - szóval van egy határ, ami alá nem adsz) nem ilyenek, nem jelenti azt, hogy a legtöbb férfi nem olyan, amilyennek leírtam."


Ez a tipikus "én mint nő jobban tudom milyenek a férfiak mint ti férfiak" hozzáállás :D


Amúgy elképzelhető. Egyrészt lehet a férfit is bántja, de ugyanúgy a "többdiplomás" emberek is el tudnak szállni maguktól, és alapból olyan elvárásokkal jönni aminek átlag halandó nem képes megfelelni.


Meg az egész személy függő is, nem mindegy hogy tálalja az illető a végzettségét, elvárásait.

2014. dec. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

#17 Igazad van, de nem fogok bocsánatot kérni.


#18 Hogyne. Lehetsz hülye diplomásként is.

2014. dec. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

Érdekesek a válaszok. A kérdésemben nem volt benne, hogy milyenek a tulajdonságaim (persze ez is fontos szempont), pusztán, hogy magasabb végzettség.

Erre többetek azt gondolja, hogy akinek több diplomája van, azért lehet hátrány, mert felvág, kérkedik vele, magát többre tartja, nem alacsonyodik le. Nos, tulajdonképpen sokat segítettetek, mert ez lehet félő a pasiknak, attól fél, többre tartom magam nála, függetlenül attól, hogy így van-e. Nem igazán tudok ezzel mit kezdeni.

2014. dec. 29. 22:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!