Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy ongyilkos bucsulevelet...

Ha egy ongyilkos bucsulevelet hagy valakinek, azzal nehezebbe vagy konnyebbe teszi neki a tortenteket?

Figyelt kérdés
2015. jan. 3. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ h mit ír a levélben
2015. jan. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Erre nincs válasz, mert van, akinek könnyebb, ha kap még egy utolsó hírt a szerettéről, van, akinek meg nehezebb.


A helyzet se mindegy, mert ha pl. egy gyógyíthatatlan beteg rokonom tenne ilyet, mert nem tudja-akarja vállalni a szenvedést, akkor nyilván segít, ha hagy egy üzenetet, hogy ezért tette. Ha meg egy szerelmes ifjú közölné benne, hogy miattam öli meg magát, az még akkor is nehéz helyzetbe hoz, ha amúgy tisztában vagyok vele, hogy nem vagyok felelős az ő tettéért.

2015. jan. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha magyarázatot ad arra, hogy miért tette azt, amit, akkor könnyebbé, persze, ha nem az olvasó a hibás a történtek miatt.
2015. jan. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon tetszenek a valaszok. Koszonom!
2015. jan. 3. 20:20
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az öngyilkos témakört vizsgálom régóta minden szempontból, a levél akkor ér valamit, ha feloldozást ad.
2015. jan. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%

OFF: ha te tervezed,

1. leméretni, hogy nem-e vízér és Hartmann zóna kereszteződésében van a fejed éjszakánként?

2.öngyilkossággal nem oldasz meg semmit, a következő periódusban csak nehezebb dolgod lesz. Megkapod a mostani feladataidat+ ráadást

...de hogy válaszoljak is: Levél nélkül úgy gondolnám nem voltam olyan fontos neki. Levéllel dühítene, hogy ezt élőben miért nem mondta el és inkább itt hagyott...nade az első 2 pont, amit a nagyok mondanak.

2015. jan. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mind a 2 esetben nehezíted.


A, ha őt okolod, akkor azért, mert ezt utólag tudja meg és esélye sincs a javításra


B, ha mentesíted, vagyis okolod. Nem tudsz mentesíteni valakit, akinek nincs köze a dologhoz.

2015. jan. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkor teszi nehezebbé, ha konkrét személyt, személyeket, vagy ha nem is nevezi meg, de mást/másokat okol azért amiért öngyilkos lett. Akkor is, ha a szerettei, vagy ha az a konkrét személy olvassa a levelet.


Ha az én hozzátartozóm írna búcsúlevelet nekem és lenne öngyilkos, semmivel nem lenne könnyebb, de egy hajszállal mégis, mert gondolt rám, a családra, és látnám hogy számítottam neki valamit.

2015. jan. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
És természetesen attól függ mit ír a levélben. Előző voltam.
2015. jan. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 megmondóka válasza:
100%

Ha egészségügyi okokból, történne a dolog a szenvedések abba maradása miatt, akkor mindegy, hogy ír e levelet, vagy sem, mert idővel, mindenki meg fogja érteni.

Minden más esetben, pedig remélem nem jár sikerrel az illető, mert igazából csak súlyos depressziós...ezért még nem kell meghalnia senkinek!!!

Aki ilyen állapotban van, gyógyítsa meg a lelkét, tisztítsa ki az elmélyéből az őrületet, és figyelje magát és a gondolatait non-stop.

Aki pozitív és kitartó, legyőzheti a depressziót, és boldog életet élhet, talán jobb ez a megoldás, mint búcsú leveleket írogatni...

2015. jan. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!