Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondolsz a konteókról?...

Mit gondolsz a konteókról? Milyen összeesküvés-elméleteket tartasz hihetőnek, mi a totális baromság? Szerinted mennyi alapjuk lehet és mennyi valótlanság? Van olyan, aki minden konteót elhisz?

Figyelt kérdés

2015. jan. 4. 23:42
 1/9 anonim válasza:
60%
A szabadkőműves páholyok minden bizonnyal léteznek, mivel Puskin is megírta a naplójába azt, hogy felvették az egyik páholyba. I. (Habsburg) Miksa mexikói császárt nem végezték ki, álnéven élt tovább a "kivégzése" után és 104 évet élt. Bill Gates egy beszédében kijelentette, hogy az orvosságokkal képesek 7-10%-al csökkenteni a népességet. Kell, ennél több? Persze, azért én sem hiszek el minden baromságot, hiszen Hitler csaknem csinált csészealjakat, amikkel aztán egy kisebb kolónia eljutott a Holdra, ez tökre nagy hülyeség. De az is elgondolkodtató, hogy Verner von Braun Mercury I-es (nem vagyok benne biztos, hogy ez a neve) rakétája, amit az amerikaiknak csinált a háború után, az miért volt kisebb teljesítményű, mint a háború alatt elkészített V-2 rakéták?
2015. jan. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A konteók eszmevilága nagyjából az iskolát ímmel-ámmal elvégzett, széles látókörrel nem rendelkező, életben nem túl sikeres, de magán kívül bűnbakot és ellenségképet kereső szerencsétlenekét idézi. Ha nem elkeseredett ujjmutogatás, akkor legalábbis valamiféle szürkeségtől való menekülés, szellemi közösség keresése azokkal akik hasonlóan csak egybites gondolkodásra képesek. Persze összeverődve már azt hiszik, hogy megvilágosodtak, és mindenki más hülye. Legtöbb elemében ez a konteózás inkább vallásokra emlékeztet, hiszen ténybeli alapjuk nem sok van, főleg egymást támasztják alá és hamis prekoncepciókra épülnek. Összességében egy elég fárasztó (vagy szórakoztató) de ártalmatlan szubkultúra, ami fontos problémákra (egyenlőtlenség, bevándorlás, kormányok disznóságai) reflektál totálisan rosszul.
2015. jan. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
"ártalmatlan szubkultúra"?? Azért ezen lehetne vitatkozni... pl. az egészségügyi bizalmatlanságkeltés és az orvosok bűnbakként beállítása elég veszélyes lehet. És egyre inkább nem szub...
2015. jan. 5. 00:10
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy-két ilyen elmélet (konteó) elég hihetően van összerakva, ezért úgy gondolom, hogy van amelyik valós alapokon jött létre. Persze vannak olyanok, amiket olvasva az ember csak fogja a fejét, hogy "Ezt meg ki a **** találta ki?" "Valaki nagyon unatkozhatott..."

De gondoljunk csak bele, a világ kormányai, főleg a legnagyobb hatalmak nemcsak hogy egymás előtt titkolóznak, de országon belül is akkora a titoktartás elég sok esetben, hogy az már önmagában gyanút kelt.

Szóval mit gondolok a konteókról? Van köztük sok olyan, amiről ha kiderülne, hogy igaz, hát én nem lepődnék meg. :)

2015. jan. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#3 az egészségügyesben igazad van. Ha csak egy csecsemő is meghal azért, mert a flúgos redneck anyja nem vitte el a kötelező védőoltásra az "autizmus miatt", akkor kb. onnantól gondatlanságból elkövetett gyilkosságnak minősíteném.
2015. jan. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én mondjuk szeretek olvasgatni ilyeneket, bár a többségüknél a fejem fogom hogy ekkora marhaságot hogy képesek összehordani.


Például az UFÓ mánia, ahol 50 éve azon megy a találgatás hogy egyáltalán léteznek e, és alul iskolázott emberek diskurálnak róla tudósként. Vagy vannak a nettó baromságok, mint a Chemtrail...én mint repülés világát, és repülőgépeket szerető ember olvasom, kb sírok rajta hogy ennyire bugyuta emberek vannak, és bekajálnak ilyen baromságokat. Sőt mi több, kb fél életüket ezzel töltik. Vagy amikor megállapítja hogy a repülőgépek miatt ment ki a kis tuja a hátsó kertben... :D


Meg szerintem tájékozottság, és tanulás függvénye, mennyit hisz ezekből az ember. Pl ott volt egy halom WTCC-s konteó is, az is olyan, hogy megpróbálnak beadni 1-2 verziót, látszatra ki is van találva, de ha minimálisan utánanéz az ember, akkor látja hogy totál túlmagyarázott baromságokat találnak ki.


Valahol pont ezért érdekesek, van egy valós alapja, és kézzel foghatóbbá teszi a dolgokat, de pont ez a buktatója is, hogy sokszor alapvetően téves, és félremagyarázott, vagy kiforgatott dolgokra helyezik az alapokat és mindent arra építenek. Csak ugye elmagyarázni nem lehet nekik, hogy de hát az nem úgy van, mert akkor is jön a "de mi van ha" szöveggel.


Olyan mintha lefotóznék egy pohár vizet, és leállnánk azon vitatkozni hogy a fotón az tényleg víz, vagy esetleg pálinka? Hiába tudom hogy víz, utólag bizonyítani jobban már nem tudom, ő sem hogy pálinka, de mégis meg lesz győződve róla hogy neki van igaza.


Vagy vannak pl az ilyen "német ufó" sztorik, ami már alapból azon bukik, hogy olyanokat állít, hogy németek micsoda hiper szuper fúziós hajtóművet kitaláltak, a valóság meg az, hogy még a kezdetleges sugárhajtóműveik is alig értek meg pár repülést.


De én például szeretem a kisebb, kicsit túlvilági, kézzel foghatatlan konteós sztorikat, mert abban mindig ott van egy "ismeretlen" faktor, ami érdekessé teszi a történetet. Persze, ha logikusan végiggondolja az ember, akkor rájön hogy semmi misztikus nem történt, csak xy legyilkolt más embereket. És ez valahol érdekes is, hogy ha végigsétál egy sötét utcán az ember, akkor eszébe jut minden hülyeség ami a sötétben elkaphatja, viszont a legveszélyesebb, és legkegyetlenebb dolgokat maga az ember követi el.


Minden konteót meg nem lehet elhinni, mert rengeteg alapból üti egymást.


Bár...jobban belegondolva, mégis van egy ilyen ember, Molnár F. Árpád :D Szerintem ebben egy zseni ez az ember, hogy alapvetően egymástól teljesen független dolgokat képes összemagyarázni egyetlen nagy összeesküvésbe :D

https://www.youtube.com/watch?v=UbD91Ly-yf4

2015. jan. 5. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Molnár F Árpád jaajj nee :DDD csak őt ne... ismerem :D
2015. jan. 6. 00:42
 8/9 anonim ***** válasza:

-Hitler a belső földbe menekült

-Gyíkemberek

-náci holdbázisok

-szíriuszi magyarok

-háttérhatalom

2023. ápr. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja a belső Földet meg a lapos földet is akartam írni
2023. ápr. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!