Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti még hisztek a technika...

Ti még hisztek a technika világában annak, hogy van magánszférátok?

Figyelt kérdés

2015. jan. 8. 21:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Csak szólok, hogy a legtöbb esetben van lehetőség arra, hogy a célzott hirdetéseket kikapcsold, akkor csak random hirdetéseket kapsz. De azzal értek egyet, aki a költségekkel jött, aki a mai világban azt hiszi, hogy bármit ingyen kap, az jó nagy marha. Nem vagy köteles használni a szolgáltatásokat, ha ennyire zavar.

Egyébként nem, nem szoktam aggódni alapvetően, mert a lényeges adataimat nem adom meg semmilyen fórumon és minimumra csökkentem a kockázatot, hogy visszaéljenek azzal a kevéssel, ami nyilvános. Az meg hogy kapok néha reklámokat... hát istenem. Ha van postaládád, akkor is kapsz szórólapokat. Ha valaki nagyon tudni akart valamit, régen is ki tudta nyomozni. Én a fő problémát abban látom, hogy az emberek jó része határtalanul ostoba. Nem kell túlparázni sem, mert minek. Csak ésszel kéne használni a technikai lehetőségeket és akkor összességében véve még mindig több lesz az előny, mint a hátrány. Ilyen egyszerű.

2015. jan. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Akkor előző leírom újra a reklám megfigyelés csak egy egyszerű példa felhozatal volt, mivel egyesek nem, vagy csak simán nem akarták érteni a kérdésemet és mindjárt jöttek azzal, hogy fejtsem ki a konkrét parámat. Nincs konkrét parám, csak feltettem kiviből egy kérdést leginkább, azért merült fel bennem, mert itt gyikon is nagyon nagy erőszeretettel érvelnek a magánszféra jogaira.

Dehogy válaszoljak a kérdésre én magam is:

szerintem neten, és az okos telefonok világában, már rég nincs olyan, hogy magánszféra, épp azért ahogy te is írtad ésszel kéne használni mindent. Pl. nekem eszembe sincs fészen magán jellegű beszélgetést folytatni, majd személyesen megbeszélem a barátaimmal, miért? Mert ahogy minden adatot/beszélgetést stb. feltudtak annak idején tolni torrentre, úgy most is hozzáférhetnek illetéktelenek. Ez az én véleményem, de várom a többiek véleményét.

2015. jan. 9. 17:15
 13/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ez túlzott paranoia. Ha valaki adatokat, pénzt, stb-t akar, akkor az célirányosan fog támadni, például a bankok szervereit, és onnan lopják a felhasználó adatait. De az hogy ki milyen huncutságokat irkál a barátnőjének senkit nem fog érdekelni.
2015. jan. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Akkor nézz utána neten, az nem paranoia, hogy a fészen fenn lévő minden dolgait az embereknek feltöltötték torrent oldalra, beszélgetésektől kezdve mindent, hanem puszta tény. Ettől független neked is ment a plusz szavazat, mert normálisan válaszoltál a kérdésre, jah ezt felejtettem írni, hogy a konkrétan kérdésre válaszolóknak adok plusz jelet.
2015. jan. 9. 18:31
 15/18 anonim ***** válasza:
Azt felejted el, hogy senkit nem érdekel, amiről írsz. Ha csak nem akadsz fenn valami szűrőn, mert egy csomó szót leírsz, amiből arra lehet következtetni, hogy merényletre készülsz, senkit nem érdekel, mit beszélsz a haverjaiddal. Csak elfolyik, mint a víz.
2015. jan. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
17: aha, szóval előző akkor te hiszel! Ok.
2015. jan. 10. 02:47
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem hiszek benne, de nem is érdekel. Ha valakit pont az én magánbeszélgetésem érdekel, akkor egészségére :)
2015. jan. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Fürediné Kiefer EDit válasza:
Nekem ettől az évtől kezdve újra van magánszférám, mert naponta el tudok többször is különülni 1-1 óra idő tartamra,de este 8-tól éjfélig ismét egyedül vagyok egy szobában.Ilyenkor meditálok, rajzolok, olvasok, írok., gondolkodom, vagyis a hobbijaimnak élek.TV-t alig nézek, rádiót nem , inkább zenét hallgatok.Persze, mire eddig eljutottam, előtte nagyon pörgős életet éltem,sok emberrel volt dolgom, sok feszültséggel,sok problémával., önként vállalt karitatív tevékenységekkel körbevéve.Tudtam, hogy ez az életstílus nem az egyéniségemnek való, mégis küldetésemnek fogtam fel, hogy nekem szolgálnom kell, holott azt is tudtam, hogy csendben lehet csak alkotni, csak csendben, harmóniában érdemes teremteni, a kreativitást akkor hozza ki magából az ember,mert az egyéniségének megfelelően cselekszik: a gondolat, a szó, azonos, így lesz hiteles egy ember.A civilizáció is arra ösztönöz, hogy a modern technikai eszközök közül csak azt alkalmazzuk, melyek személy szerint.jók, hasznosak nekem.Próféták mondták: Az nő, amire a figyelmünket irányítjuk, mely elv.eszme kiállja a gyakorlatot számomra, az működik, és a természet meghálálja nekünk, ha önmagunk lehetünk, önmagunkká válunk,ezért fontos a privát szféra kialakítása, de ez észben dől el, a felismerés:Érték a mérték, a rend, a harmónia, becsülni magam, és korrektnek lenni magamhoz.
2015. jan. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!