Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van kiút ebbol?

Van kiút ebbol?

Figyelt kérdés

Sziasztok, fokent olyan emberek velemenye erdekelne aki hasonlo helyzetben volt. Ugy erzem, egy alomvilagban elek. A valosagban semmi nem tetszik. A fantaziam es a gondolataim nagy szerelet jatszanak az eletemben, egesz nap fantazialgatok, tervezek stb. Olyan vilagban szeretnek elni mint amit misztikus rejtelyes filmek tarnak elenk. Ennek ellenere sok idot toltok a szabadban a termeszetben, fotozgatok, es a kepket a fantaziam szerint probalom atszerkeszteni. Amig ez nem tortenik meg addig a kép nem is tetszik. Hatalmába vett a lottónyeremény elképzelése, és nem tudok belole szabadulni. Naponta vagy 2-3 ora elmegy erre. Tervezem hogy mire koltenem a penzt, neten kocsikat nezegetek, luxusvillákat bár eggyet már fejben megterveztem szoval az már nem kell.

Szoval hogy lehet ebbol az allapotbol kilepni, hogy a való világot eltudjam fogadni es félelem nélkül élni tudjak benne. (Azthiszem depresszios vagyok?!)

Válaszokat elöre koszonom.



2015. jan. 9. 00:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem depresszió. Közel sem. Ez simán csak élénk fantázia.
2015. jan. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De minden gondolatom ilyen jellegu. Ha nem, akkor szexualis jellegu. Nem ebbol gondoltam hogy depresszios vagyok, arra vannak egyebb dolgaim amik nem tartoznak ide, de gondoltam megemlitem, hatha kihat erre a dologra is. Szerintem ez tobb mint elenk fantazia. Ez olyan mint az alkoholistanak, ha nem iszik remeg a keze rosszul van vagyik a piara. Na en is igy vagyok, vagyok ezekre a gondolatokra, meg a lottonyeremenyre. Lehet ezzel mindenki igy van, de en teljesen bele betegedtem.
2015. jan. 9. 01:05
 3/11 anonim ***** válasza:
Hm, kor/nem?
2015. jan. 9. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egyedül laksz?

A közeli hozzátartozóidat hogyan érinti ez az álomvilágod?

2015. jan. 9. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez azért nem annyira nagy gond. :D Túl élénk fantázia. Ha te így érzed jól magad akkor hajrá, de tartsd magadban, mert elég hülyének nézhetnek miatta.
2015. jan. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Javaslom olvasd el Parti Nagy Lajos: Ibusár-ját. Pont egy ilyen emberről van szó benne és azt is láthatod hová vezet hosszútávon, ha a valóság helyett egy álomban élsz.
2015. jan. 9. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez sajnos nagyon is nagy gond, mert aki álomvilágban él, az a valóságban nem jut sehová. Én is ilyen vagyok, eleinte mókás és felemelő érzés volt a szürke és nehéz való életből a fantáziába menekülni, tervezgetni, álmodozni... aztán teltek az évek, az álmaim közül egy sem valósult meg, munkanélküli lettem, a szüleim tartottak el, és egyetlen párkapcsolatom sem tartott 1 hónapnál tovább, mert nem voltak olyan szupercsodálatosak és varázslatosak, mint a képzeletemben. Kb. 2-3 évig lebegtem ebben a lehetetlen állapotban, aztán elkezdett felemészteni a valóság, és már nem nyújtott vigaszt az álmodozás. Akkor jöttem rá, hogy ideje tennem is valamit, nem csak elképzelni.
2015. jan. 9. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7, #6-ot figyelmesen olvasd!


Emlitetted vannak más, magánéletet érintő gondjaid ami miatt lehetsz depis.

De mint emlitették. Lehet ez a gond a sine qua nonja a fantázia világodnak! Azután vica versa müködni kezd!

Kikellene lépned az ördögi körből! Sűrgősen!

2015. jan. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

én is hasonló vagyok, de én tudom uralni valamilyen szinten...amikor lelkileg mélyponton voltam, depressziós voltam akkor nehezebb volt sokkal...de amióta kigyógyultam azóta sokkal jobb a helyzet...mondjuk én elértem azt amiről nagyrészt fantáziáltam...


te milyen lelki állapotban vagy?

2015. jan. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Eleg rossz lelki allapotban vagyok
2015. jan. 9. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!