Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van kiut ebbol a depressziobol...

Van kiut ebbol a depressziobol? Ez milyen psziches zavar diagnozisa?

Figyelt kérdés

Tunetek:


- Evek ota depresszio erzes-rosszul alalkulnak a dolgok,boldog vagyok-jol alakulnak a dolgok ez a ketto valtakozasa.

-Koncentracio,memoria zavar,zavaros gondolatok,erzesek


-Bizonytalansag erzes


-Sokszor szorongas neha tul batorsag


-Sajat magamban folyamatosan sajat magammal kommunikalok mintha egy masik emberrel beszelnek.


-Allando almossag es faradtsag erzes,tenzios tipusu fejfajas


-Zarkozottsag,befele fordulas,onmaracangolas,alacsony onertekeles,igenytelenseg,erzekenyseg


-A fejlodesben vissza maradas


-A vilagot egy mas szemmel valo latas


-Szerencsetlenseg az elet majd minden teren munka,parkapcsoalt,barati kapcsolatok stb.Tarsas kapcsolataim nincsenek keves a baratom veluk ritkan,de evek ota tartjuk a kapcsolatot.


Az elsohoz annyit fuznek hozza,h altalaban minden rosszul alakul az eletemben es akkor rosszul erzem magam.Aztan jon egy idoszak amikor mindent rozsaszinben latok ilyenkor minden jol alakul szinte.Ez a ketto valtakozik es ez megvisel.Itt nem csupan egy hangulat ingadozasrol van szo annal tobbrol...

Jartam mar pszichologusoknal,pszichiaternel,eletvezetesi tanacsadonal nem tudtak segiteni! Tettem mar meg nagyon sok mindent.

A depresszio oroklott dolog ugy tunik nem akarje lehagyni az eletem,eleg makacs.


Barki barmilyen segitseget tud adni?


Halas koszonet. :)



2014. márc. 11. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Nézd meg a YouTube-on az "Út a nyugalomhoz, a lelki egészséghez" című sorozatot, minden kérdésedre találsz választ.

A depressziót nem lehet örökölni, de eltanulni annál inkább.

Olyan pszichoterapeutát célszerű választani, aki mélylélektani módszerekkel (hipnózis, KIP, ego-state, regresszió, Rossi, Bradshow) kezel.

2014. márc. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Amúgy egy cipőben járunk :-( Perpill én sem tudom, hogyan lehetne leküzdeni. Annyit tudok javasolni, hogy próbálj meg egy újabb pszichodokit... szakember és szakember között is van különbség, ha az egyik nem tudott segíteni, a másik még tudhat!

2014. márc. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Na nálam kb ugyanezek szinte,csak talán kapcsolat már nálam rendeződik,de többi az jaja,stimmel.

Az hogy mi lehet ez két ..tipp is van: bipoláris depi és disszociatív probléma akár.

Még én se jöttem rá a nagy megoldásra,de a problémákat ezek enyhíthetik(nekem legalábbis működött):

meditálás, rajzolgatás,sok séta, memória panaszokra "memória tea"-ginkgo biloba tea asszem (van kapcszula verziója is csak kicsit drágább).

A magaddal való kommunikálás meg..én az ilyennel próbálok úgy lenni,hogy még akár hasznomra is válhat,csak sajna nálam az ritka hogy "egyetértés" lenne : (

Viszont egy nagyon fontos kérdés: Érhetett valami nagyobb trauma?

2014. márc. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos úgy tűnik, hogy pillanatnyilag a jellemed ilyen.

Ez élethelyzet és kor függő, változik idővel.


Ha valóban depresszió lenne, az elsődlegesen biokémiai folyamat, zavar az agyban, tehát gyógyszeresen befolyásolható lenne.

Erről orvosnak kell dönteni, a rengeteg antidepresszáns közül, valamelyik csoportra reagálnod kéne, ha depi a diagnózis.

2014. márc. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Van kiút.

Olvasd el a Dinetika könyvet, ott megtalálod mi az irracionális viselkedés forrása és mi a megoldás.

2014. márc. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!