Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért csodálkoznak azon, hogy...

Miért csodálkoznak azon, hogy a 21. századi ember, napi 8-12 óra munka mellett nem akar családban élni?

Figyelt kérdés
Szerintem teljesen érthető....
2015. jan. 10. 08:49
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Mikor terjednek el a részmunkaidős állások,ami mellett meg is lehet élni?


Ezért jönnek be Európába mindenféle bevándorlók,mert ők egy teljesen más közegből jöttek,nem érdekli őket a minőségi élet,csak a túlélés.

2015. jan. 10. 08:52
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is teljesen érthető! Ha legalább megfizetnék normálisan a 8-12 óra munkát, akkor még elgondolkodnék rajta, amíg 1 embernek se elég, addig biztos nem!
2015. jan. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igen,az más kérdés,hogy megélni sem lehet belőle.


Persze szerintem még akkor is sok ez a munkaidő,ha megfizetik.


De ha legalább megfizetnék,akkor az embereknek lenne arra pénzük,hogy mondjuk hétvégén minőségi időt töltsenek el együtt.

Elmehessek programokra,a család együtt,stb.

Így mindenki frusztrált,nem látják értelmét az életnek.


Sokat dolgoznak,kevés pénzért.

Akkor már inkább élnek maguknak,abból a kevésből,ami van.

2015. jan. 10. 10:03
 4/13 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy a felnőtt embertől azt várják,hogy megszűnjön emberként létezni.


Ne legyenek saját vágyai,csak dolgozzon,és még gyerekkel is bajlódjon.


Mikor jut idő az embernek önmagára ennyi munka mellett?

Gyereknevelésre csak olyan felnőttek alkalmasak,akik önmagukra is tudnak minőségi időt szánni.

2015. jan. 10. 10:05
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
Igy van ahogy írjátok. Azért találták ki a deviza hiteleket, hogy az emberek annyit dolgozzanak hogy bele rokkanjanak. Aztán a napi szinten több fajta adó bevezetés. ÉS !! De ma olvastam hogy az átlag fizetés 260.000 ft. MO.-on.
2015. jan. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Jó vicc:))


Nem az átlag az érdekes,hanem a MÓDUSZ.

Az átlag torzabb képet ad a valóságról,mint a módusz.

2015. jan. 10. 10:20
 7/13 A kérdező kommentje:

Maradjunk annyiban,hogy anyagilag sem fizetik meg és még sokat is kell dolgozni.


Ha legalább az egyik nem lenne,ezerszer könnyebb lenne.

De így?

Szerintem semmi értelme szegénységbe gyereket vállalni,vagy csak azért,hogy este legyen valakinek azt mondani,hogy "Jó éjszakát!"-Arra ott van a macska,kutya is.

2015. jan. 10. 10:22
 8/13 Linó03 ***** válasza:
(Egy természetes átlagszámításnál az adott elemet - pl 120 ezer Ft - annyiszor veszik, ahányszor szerepel. Ezt a képet torzítja az a vékony réteg, ami sok milliót keres, mégis így tudnak mindent figyelembe venni. Pl ha 10 polgár keresne 90 ezret, 10 100 ezret, 10 110 ezret, 10 120 ezret, 10 130 ezret, 12 viszont 300 ezret, akkor a módusz 300 ezer lenne, míg az átlag kerekítve 147 ezer.)
2015. jan. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az a 260e is bruttó. Te pedig a nettóból élsz és tartod fent magad! Vicc!
2015. jan. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A módusz olyan 120-130 körül mozog szerintem.
2015. jan. 10. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!