Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek miért törődnek...

Az emberek miért törődnek annyit a fogyással?

Figyelt kérdés
Már napi szinten vagy 6x-7x legalább szóba hozzák,hogy "jajj fogynom kéne!Olyan kövér vagyok!".."Tegnap telezabáltam magam,holnptól fogyózom!",meg még hasonlók.A legtöbb ember legalább 1szer szóba hozza ezt a témát..Miért?

2015. jan. 11. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert nincsenek megelégedve önmagukkal.

Sok ember van,aki mondja, hogy "na most elkezdek fogyózni" és bírja két hétig,mert nincs akaratereje.

Ha le akar fogyni,akkor igen is tennie kell érte, odafigyelni arra,hogy mit eszik.

2015. jan. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
a legtobb fiu/lany mar csk a vekony formakat szereti.. aki kover azt mar kb eszre sem veszik.. es ha ugy nezed a mai vilagban mindenki meg akar felelni mindenkinek,minden teren.. de a legtobb husos nem fogja regelni hogy neki fogynia kell.. mint hogy azt sem hogy hany kilo.. neha mar csak azert mondjak hogy azt valaszold nekik: ugyan nem kell fogyokuraznod.. utana pedig leall veled veszekedni.. utalom ezt , foleg mikor 40 kilos lanyok sirnak hogy ok koverek es nem fognak enni napolig.. kover a labuk meg nagy a hasuk.. igazi vilagfajdalom, jo ez a 'beteg' emberekre nem vonatkozik mint pl anorexiasok.. bar egy ifo utan mar ott is idegesito ,ha az illeto sir hogy o kover.. es aki meg tenyleg kover?! esetleg meg rosszabbul erzi magat.. nem tudom:/ senkinek sem tetszik onmaga.. tisztelet a kivetelnek!:)
2015. jan. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#2 - bocsanat a helyesirasi hibak miatt!
2015. jan. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
2-nál a pont. :D Mindenki meg akar felelni a másiknak. Mellesleg ez engem sosem érintett és elég undorítónak, igénytelenségnek tartom amikor valaki 20-on éves korában elhízott. Lehet, hogy ebből kifolyólag, hogy nekem nincsenek ilyen problémáim és jó a másikban hibát keresni. :D Franc se tudja. De, aki tesz is érte annak respect a többinek, akik meg nyavajognak....
2015. jan. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk sokszor azt vettem észre, hogy a lányok saját maguknak magyarázzák be hogy "muszáj fogynom" meg "nem fogok kelleni senkinek"...holott ugyanúgy akarják a férfiak. Aki meg mindig hozza a "fogynom kéne" témát az tipikusan az aki csak beszél róla, aztán hazamegy és leül facebookozni.


De ismerőssel pont ezt beszéltük, hogy alapvetően lehet sírni hogy gonosz fiúk, lányok elvárják hogy jól nézzünk ki, de sok embernek csak minimálisan kellene odafigyelnie és sokkal jobban nézne ki. Vagy tartani magát egy napi mozgási, edzési szinthez, ami nem lenne nagy dolog.

2015. jan. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Mert általában azok néznek ki jól akik sportosak, de legalább vékonyak. Lányoknál már csak a vékonyság az elvárás. Sportos alkatú lányok nincsenek, rájuk már "extrém esetként" tekintenek.

A szemedbe meg senki nem fogja mondani, hogy figyu, ha lefogynál nekem tetszenék.

Ha valaki edzeni kezd akkor nem csak zsírt éget, hanem izmot is fejleszt. Szóval ha egy kövér srác edzéssel fogy akkor jobban fog kinézni mint egy vékony srác.

A fogyókúra egy hülyeség, keményen kell edzeni és kész.

2015. jan. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az a gond, hogy túlságosan meg akar felelni mindenki mindenkinek. Az embereknek sajnos többet számít a külső, mint a belső. Lehet valaki jó ember, ha nem elég szép a külseje, sajnos hanyagolva lesz.


Én személy szerint az egész életemet úgy élem, hogy folyamatosan a súlyom miatt aggódom. Nem voltam soha borzasztóan elhízva, de sajnos nem vagyok egy vékony alkat. Mikor nagyon nagyon lefogytam, a szépségideálhoz képest akkor is túl "nagynak" számítottam. Ha nem vagy modellszerűen vékony, sajnos hiába vagy egészséges súlyban és jó kondiban, az nem elég.

A legtöbben a médiára fogják ezt a dolgot, de engem sajnos a családom hajszolt bele ebbe az egészbe. Egész gyerekkorom óta azt hallgatom, hogy jaj fogyózni kell, meg nem szabad enni. Volt, hogy saját nagyszüleimtől kaptam meg, hogy jobb lenne ha egy falatot sem ennék. Pedig higyjétek el, nem voltam kövér, csak épp nem voltam olyan betegesen vékony, mint az unokatesóm, aki hónapokig koplalt (szó szerint sajnos). Nekik az volt ez etalon, én nem voltam elég jó, ezért hallgathattam egész fiatalkoromban az ócsárlást. Mostmár annyira nem érdekel, csak magamnak szeretnék megfelelni.

2015. jan. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#4: Mindenki meg akar felelni a másiknak. Pontosabban: mindenki másnak. Még pontosabban: nem a másiknak, hanem magának. Gondolj bele: nem úgy akar kinézni, hogy a másiknak tetsszen, hanem úgy, ahogy SZERINTE a másiknak tetszik. Aztán lehet, hogy a "kiszemeltjének" pont úgy nem tetszik, de ez őt nem érdekli.

A másik dolog: média. A csapból is ez folyik, hogy így fogyókúra, úgy fogyókúra. A szennymédia mással nincs teli, mint hogy az a szép, aki undorítóan gebe. A sok médiazombi meg el is hiszi. Igen, van, akinek tényleg kéne egy alapos fogyókúra, bár általában pont ők nem veszik észre magukat.

2015. jan. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

14:24...azért ez így nem teljesen igaz.


"Lányoknál már csak a vékonyság az elvárás. Sportos alkatú lányok nincsenek, rájuk már "extrém esetként" tekintenek."

Van baromi sok csaj, akik naponta 1-2 órát edzenek, kondiba, futni járnak. Tény hogy vannak tunyák is, akik szimplán vékonyak, de azért nem elhanyagolható azok száma sem, akik napi szinten tesznek a testükért.

Az lehet hogy férfiként úgy nézzük, hogy mindegy csak legyen csinos, de az ilyen nők meg sokkal magasabbra teszik a mércét ha férfit keresnek.


"Szóval ha egy kövér srác edzéssel fogy akkor jobban fog kinézni mint egy vékony srác."

Ha edzéssel fogy akkor lehet, de edzés mellett azért kell oda rendes étrend, mozgás, kardió. Nem csak "keményen" hanem ésszel is kell edzeni.

2015. jan. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!