Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Létezik Magyarországon olyan...

Létezik Magyarországon olyan hely, ahol az emberek kedvesek, segítőkészek, törődnek a másikkal? Ha igen, az hol van?!

Figyelt kérdés
2015. jan. 8. 14:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahol a milliókat érő arany-ékszereket árulják, és bemégy oda, mint vevő....
2015. jan. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Erről beszélek......:( Szomorú..... :(
2015. jan. 8. 14:40
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
Nincs! Olyan helyeken, ahol fizetsz, szóval szolgáltatás, na ott ESETLEG megkapod ezeket a dolgokat. De amúgy a magyar emberek többségi hányás, borzalom, hogy milyenek vannak. A tapintatlanság, udvariatlanság, lekezelés, bunkózás, b@.sszunk ki a másikkal, ha valamit kér, azért csak szóljunk be neki (utóbbi 2 hete az orvosnál) na ezek a dolgok nagyon jellemzőek. Undorító, gusztustalan nép. Pedig én is az vagyok, és én is szoktam bunkó lenni, de ez sok amit sokan megengednek maguknak.
2015. jan. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mindenhol van ilyen. Lakni Pesten lakom. Vendégként Zalában találkoztam nagyobb számban kedves emberekkel. De elmondható az, hogy minél kisebb egy település, annál nagyobb az esélyed a kedvességre.


Nem igaz, hogy csak a pénz számít.

2015. jan. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Nem igaz, hogy csak a pénz számít."

Nem csak vendéglátásban dolgozókról írtam azokat !!!

2015. jan. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

Gyalogos és kerékpáros turistaként 25 éve járom az országot kora tavasztól késő őszig főleg keréken, nyár végétől tavaszig főleg gyalog.

Ezen időszak alatt alig akadt az utamba kellemetlenkedő. Olyan egy sem volt, akire panaszkodhatnék.

Falvakban, kisvárosokban nagyon kedvesek az emberek. legalábbis az idegenekkel. Gyakorta találkoztam olyanokkal, akik örülnek a látogatónak, s annak, ha jó hírét viszi a falujának, városának.

2015. jan. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Miért is kaptam a lepontozást? Muszáj lebunkózni a magyarokat, mert ti ezt várjátok el? Akkor nem kell kérdezni. Én azt írtam le, amit tapasztalok.
2015. jan. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%

"Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben."


Kapitalizmus és materializmus világában csak érdek-ellenérdek van, ebből indulj ki.


Ott vannak kedves emberek, ahol TE kedvesen viselkedsz.

2015. jan. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, jó volt olvasni!

Senkit nem pontoztam le, inkább zöld kezet adtam!

Gyalogos és kerékpáros turistának: Irigyellek érte, hogy sok helyen jártál, és én is így gondolom, hogy "vidéken", kisvárosokban teljesen mások az emberek, mint a nagyvárosokban. Tisztelet a kivételnek persze!

Na igen, ha én kedves vagyok mással, akkor más is az velem. Na de mi van akkor, ha kedves vagyok, és mégsem azt kapom vissza, hanem az ellenkezőjét. Sajnos volt már rá példa, és bevallom, nagyon rosszul esett. :(

Az is nagyon szomorú, hogy szinte csak a pénzről szól minden ma. Régen akárki akármit mond, sokkal jobb volt. Minden! Persze, voltak nehézségek, na de ennyi nem, mint most. Az emberek összetartóak, segítőkészek voltak...most ugyan jönnek, de x összegért. És ismerős. Jó ismerős. Tudom, ebből élünk, nagyok a megszorítások ez tény... Na de ha én meg tudok oldani pénz nélkül valamit, amit anélkül is lehet, akkor miért is kér más érte, főleg, ha egy jó ismerősről van szó.

Most kicsit eltértem a kérdéstől, de ez is hozzá tartozik. Hát úgy néz ki, nem lesz jobb, vagy el kell költözni egy olyan helyre, ahol kedvesebbek az emberek, a világ végére talán?

Azért is tettem fel a kérdést, mert olyan sokat csalódtam/csalódtunk emberekben. Ha minket kérnek meg vmire, hogy segítsünk, akár anyagilag is, ha tudunk, segítünk úgyis. Sőt, ha látom, hogy "baj" van, akkor szó nélkül megyek, és teszem a dolgom. És szívesen teszem. Viszont, ha nekünk kell segítség,-nem anyagi-, akkor meg le vagyunk ejtve, vagyis senki meg nem mozdulna,vagy megkérdezné..."Tudok valamiben segíteni"? :(

2015. jan. 8. 16:48
 10/14 anonim ***** válasza:
49%
Bocsi, de aki lepontozott, annak üzenem, hogy igazuk van! Az "Ott vannak kedves emberek, ahol TE kedvesen viselkedsz." mondat rájuk nem érvényes. :)
2015. jan. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!