Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van olyan ember rajtam kívül,...

Van olyan ember rajtam kívül, akinek senki se kíván boldog születésnapot?

Figyelt kérdés

Se Facebookon, se a való életben. Egyedül az anyám mondja mindig, de igazából senki más, a kortársaim, a fiatalok azok nem. Pedig egymásnak mindig boldog születésnapokat kívánnak ha valakinek van, szoktam hallani, ezenkívül mindenki Facebook üzenőfalára annyi "boldog születésnapot" szöveg érkezik, hogy nem győzi egyesével megköszöngetni őket.

Kicsit rosszul esik, hogy nekem meg tényleg senki nem kíván boldog születésnapot.


2015. jan. 13. 05:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Boldog születésnapot! :)) ^^ Isten éltessen! :)
2015. jan. 13. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Boldog születésnapot!:)
2015. jan. 13. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én küldtem volna, csak nem tudtam. Akkor most pótlom:

https://www.youtube.com/watch?v=__68a75IgY8

2015. jan. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2015. jan. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2015. jan. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Utálom ha kierőszakolják és nem hívtál meg a bulidra. Van okom sértődni.
2015. jan. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Boldog szülinapot! :D
2015. jan. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

nekem se szoktak,mert elrejtettem a szülinapom időpontját.engem ne köszöngessen senki.

-agresszív kismalac.

2015. jan. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem is el van rejtve a szülinapom, már 2 éve.

Egyedül a párom és a tesóim írtak rám. Már 2 éve egyedül vagyok a szülinapjaimon. Idén is így lesz. Párom külföldön, többiek nem érnek rá, barátaim, akikkel össze járnék, nincsenek.

És nem is baj.

Nincs szükségem a sok hánya-veti köszöntésre.

Miért kéne azzal foglalkoznom, hogy megköszönök egy odaböfögött "boldogat"-ot, amit csak azért kaptam, mert az illetőt figyelmeztette a rendszer?


Az egyik volt kollégám kiírta egyszer, hogy ő meg van sértődve. Mert valakit felköszöntött a névnapján(oda biggyesztette, h "boldogat", az illető meg csak nyomott egy lájkot és kész. Nem írta oda, hogy "köszönöm". Hogy micsoda igénytelen és sértő ez.

Na, én ilyen marhaságokkal nem vagyok hajlandó foglalkozni! Inkább ne kívánjon akkor senki boldoh szülinapot nekem.


De, neked: Boldog Születésnapot! Hány éves lettél?

2015. jan. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Amikor publikus volt a születésnapom a facebook-on, több mint 70-en is felköszöntöttek. De nem éreztem magamat többnek. Sőt! Olvasgatva a köszöntéseket és minden egyes köszöntésre válaszolni meg tetszikelni (mert aki így felköszöntött azért ezt "elvárja") sokszor azon gondolkodtam, hogy "na, ő ugyan mi a bánatos f***-ért köszöntött fel?" Rengeteg ilyen ismerősöm van. Ismerjük, illetve "ismerjük" egymást, valójában inkább tudjuk kicsoda a másik, de semmiféle kapcsolatban nem állunk egymással. Az ilyen miért köszönt fel egy számára vadidegen embert, miközben tulajdonképpen le se sz@rja, rá sem sz@rik a fejemre? Mondjuk az érzés kölcsönös, nem panaszkodok, a különbség annyi, hogy én nem köszöntgetem lépten-nyomon az ismerőseimet, akiknek kiírja a facebook a születésnapját. Nem lesz boldogabb tőle az életem, mint amiatt sem lesz boldogtalanabb, ha az ilyenek nem írnak egy sablon üzenetet a falamra. Annyira képmutató. Ő is meg én is tudom, csak azért írt, mert a facebook szólt neki... Az ilyenekhez nem volt kedvem egy idő után, elrejtettem a születésem dátumát.


Következő születésnapomnál még talán a 10-et sem érte el a köszöntések száma. Mennyivel jobb! Ráadásul róluk tudtam, hogy hiába szólt nekik a facebook, fejből is tudják. Ők a szűk baráti körömbe tartoznak. Némelyik a publikus falra üzenés módját választotta, az igazán közeliek viszont privátban írtak nekem, vagy felhívtak, felkerestek, vagy az összes egyszerre. De még akik a rejtés után is felköszöntöttek, köztük is akadt egy-két olyan, akik csak a közös ismerősök révén (látták, hogy írtak a falamra) köszöntöttek fel, amúgy nem is ismernek.

Nos, a szűk baráti körömtől jólesik a köszöntés bármilyen formája. Talán kicsit várom is tőlük, mert fontosak számomra. Pont ezért jegyzem fel mindig az új határidőnaplómba a születésnapjaikat, hogy véletlenül se felejtsem el az övékét.


https://www.youtube.com/watch?v=9RGspH5boGw


Biztos, hogy rossz érzés, de én azt mondom, hogy ilyenkor tudod felmérni igazán, kiknek a szemében vagy fontos. Főleg akkor, amikor nem publikus a dátum. Azt mondom, ne sajnáld egy percig sem, hogy a facebook-on nem kapsz tucatszám köszöntést. Mert annak döntő hányada nem ér semmit sem. Anyukád köszöntése milliószor többet ér azoknál! Mert az szívből jön. Egy születésnapi köszöntésnek meg ez lenne a lényege, vagy mi.

2015. jan. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!