Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ebben a helyzetben?

Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Óvodapedagógusnak tanulok,de erősen elgondolkoztam rajta,hogy jól döntöttem-e.

Félreértés ne essék,imádom csinálni,jól is csinálom,a gyerekeket is nagyon szeretem és ők is engem.

Viszont mostanában sokat jár az eszem azon,hogy szeretnék itthonról elköltözni nemsokára,saját életet kezdeni.De mivel még egyetemen tanulok ráadásul másik városban,ezért keresetem sincs,mert egyszerűen nincs időm dolgozni.Így befejezem még az egyetemet és csak utána gondolkozok a költözésen.

DE ha én munkába állok,2 évig csak gyakornok besorolású leszek,amivel lényegében már bocsánat de ló*aszt nem keresek(ha már nem gyakornok leszek sem fogok sokat keresni mondjuk...)

Teljesen elkeserít a helyzet,nem akarok huszonévesen a szüleim nyakán élni és komolyan gondolkodóba estem,hogy befejezem a sulit aztán megpróbálok az érettségimmel elhelyezkedni,ugyanis gazdaságis sulit végeztem.


Ti mit tennétek,mi lenne a helyes megoldás?Nem szeretném egész életemet úgy leélni,hogy számolgatnom kelljen a pénzt,mit tudok megvenni és mit nem.



2015. jan. 14. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez az örök nagy dilemma.

Ha találsz párt, akkor ketten valamivel lehet, hogy könnyebb lesz. Ha úgy vesszük az a két év nem olyan sok, amíg csak gyakornok vagy, azt talán ki lehet bírni.

De ebben neked kell döntened.

2015. jan. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Van párom már nagyon régóta,de még ő is suliba jár és neki még lehet,hogy 3 év mire végez.Nekem is 1,5-2.

Mikor fiatalabb voltam,mindig azt terveztem,hogy ennyi idősen már elköltözök itthonról,kb 23-24 évesen gyereket vállalok akit tisztességesen el tudok tartani.

De így!?Van egyáltalán értelme óvodapedagógusnak tanulnom?Nagyon el vagyok keseredve és legszívesebben abbahagynám a sulit aztán keresnék munkát.

2015. jan. 14. 16:01
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne hagyd abba a sulit, mert egy sima érettségivel messze nehezebben fogsz munkát találni, mint egy diplomával. Szomorú ez, de ilyen manapság a világ. Pár évig nyelni kell és tanulni ahhoz, hogy az embernek legyen egzisztenciája.
2015. jan. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is óvodapedagógusnak tanulok.


Ne hagyd abba a sulit. Egyrészt azért ne, mert vissza kell fizetned a féléveket :D


Másrészt azért, mert óvónőre mindig szükség van, ha az érettségiddel nem kapsz munkát.


Igen, szart se fogunk keresni, igen minden napunk az a fele, amit otthon töltünk szintén az óvodával fog telni. Foglalkozások, karácsonyi műsor, egyebeket tervezése.


Ez nem csak egy munka, sőt nem is csak egy hivatás. Ez egy életforma.


Bírja ameddig bírja az ember.


De szimpla érettségivel se fogsz sokkal többet fizető álláshoz jutni, és azt talán nem is élveznéd...:)


Legalábbis én ezt gondolom, de persze ez a te döntésed.


(De levelezőre is át lehet menni :) )

2015. jan. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ és a véleményedet! :)

Nem fogom abbahagyni,elvégzem és utána meglátom hogy legyen!

2015. jan. 15. 13:16
 6/7 anonim válasza:
100%

Szia! Én óvodapedagógusként dolgozok (gyakornok vagyok). Ez a szakma nem az a szakma ahol milliókat fogsz keresni, de manapság nem sok olyan van Magyarországon. Ez a szakma nem csak a fizetésedben térül meg, hanem a rengeteg szeretetben, és boldog pillanatban amit a gyerekek szereznek neked. Ha csak a pénz miatt csinálnád akkor hagyd ott, már most. Ugyanis ezt nem lehet úgy csinálni, hogy csak a vaskos bankszámla kivonatok lebegnek a szemed előtt.

Amúgy szerintem a ha megnézed, hogy egy nap 6,5 órát dolgozol, 46 nap szabadságod van egy évben plusz jutalékokat is kapsz és a fizetésed mellé, nem olyan rossz egy kezdőnek sem. Illetve ott áll előtted nagyon sok lehetőség amivel képezheted és fejlesztheted magad (szakvizsgás képzések) és egyre előrébb tudsz jutni azon a bizonyos ranglétrán. Összességében nem egy rossz szakma még pályakezdőként sem, kivéve akkor, ha nem a gyerekek miatt csinálod, hanem a pénz miatt.


(az érettségiddel maximum minimálbéres fizetést kapsz, ami sokkal kevesebb, mint a pályakezdő gyakornok pedagógus fizetése)

2015. jan. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Természetesen nem a pénz miatt csinálnám,hiszen nem amiatt választottam ezt a szakmát.Viszont manapság fontos tényező a pénz,ha valahogy meg is szeretnék élni:(

Viszont picit megnyugtattál a válaszoddal...ha nem túl személyes,akár privátban megírnád,mennyit keresel gyakornokként?:)

2015. jan. 17. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!