Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem a világ legnagy...

Csak szerintem a világ legnagyobb önáltató hazugsága hogy lehet pénz nélkül is boldognak lenni?

Figyelt kérdés
Vegyük például édesanyámat. Élete vágya volt hogy családja gyerekei lehessenek akiket felnevelhet. Ezt meg is kapta az élettől és maximálisan ennek rendelte alá az életét. Viszont tudom mennyire rossz érzés az neki hogy úgy kellett felnőnünk hogy sok mindenre azt kellett mondani hogy nincs rá pénzünk. Hogy csak nagyon ritkán tudtunk elmenni nyaralni, (ami amúgy nagyon sokat jelentett édesanyámnak) akkor is csak valamelyik közelebbi városba, olcsó szállásba. De még sorolhatnám az ilyeneket...
2015. jan. 16. 10:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
A pénz nagyban megkönnyíti az életet (ha okosan bánsz vele), de alapvetően hiszem, hogy anélkül is lehet boldognak lenni. Jelenleg 3000 ft-om van, 17 nap a következő fizuig, a megtakarításomat elvitte a NAV, mégsem mondhatnám, hogy magam alatt vagyok. Van, ami kárpótol.
2015. jan. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen pénz nélkül, éhezve, vagy az utcán megfagyva nem lehet.

De kevés pénzzel lehet. Mi sem vagyunk gazdagok, de egyáltalán nem vagyok boldogtalan amiatt, hogy nem tudunk elmenni nyaralni, vagy nincs mindenre pénzünk.

Van mit ennünk, van hol laknunk, tudunk fűteni, öltözködni, meg ami alap. Néha jut egy kis szórakozásra, egy kis extrára is, de az a ritkább eset.

Nekem ez egyáltalán nem befolyásolja a boldogságomat.

2015. jan. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ebben a társadalomban igen. De tedd fel ugyanezt a kérdést pl. Tibetben...:)
2015. jan. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Tibet... Igen, mert az egy olyan világ, ahol nem abba mérik az embert hogy Iphone-t nyomkod-e. De itt...
2015. jan. 16. 11:36
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem sincs Iphone-om, mégsem vagyok boldogtalan. Bennem van a hiba? :D
2015. jan. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem, valószínűleg benne, a világnézetemben, a céljaimban, de sajnos nem tudok túllépni rajtuk.
2015. jan. 16. 12:06
 7/14 anonim ***** válasza:

Azért Tibetben sem egy álom az élet.

[link]

2015. jan. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nagyjából egy maréknyi ember tud boldogan élni, de a többi ember csak ideig-óráig boldog pénz nélkül.

Tehát végül is lehet, csak úgy sem sikerül...

2015. jan. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért mi kell Neked?


Ájfón 6, Audi A8, nagy kertes ház, topmodell szolis feleség?


Igen, ehhez kell a pénz.


Az egész gyakorikerdesek ilyen emberekkel van tele, akik ezt az álmot hajszolják... Jó példa erre a 49%-os gyökér Berki rajongó itt a gyik-on....


Az igazi értékek viszont 100%, hogy nem ezek, azok teljesen máshol találhatóak meg, ebben az európai társadalomban biztosan nem.


Én is szeretnék sok pénzt, de Én azért, hogy valahol messzebb, elszigetelten élhessek az ilyen álszent, képmutató emberek nélkül, akik úgy futnak a 20.000-es után mint a kutya a kötélre kötött húzott csont után...



Biztosan nem egészséges ami a mai társadalomban folyik, ezt mindenki tudja, aki képes az igazságot belátni. Aki meg nem, az elmegy "ÍTÉ dzsuniornak", meg projekt menedzsernek és beilleszkedik a társadalomba ! Próbál értékesnek tűnni, nehogy kinézzék... Közbe csak azért végez ilyen munkát, mert menő, meg jól lehet keresni vele, semmi másért.... 99% az embereknek azért dolgozik ilyen munkakörben. Nyugi, nem azért, mert gyerekkora ez a vágyálma, és erre teremtette az Isten, hogy ez legyen a hivatása...


Én nekem ha nagyon sok pénzem lenne, már csak azért is lázadnék ami ellen csak tudok, és azért sem illeszkednék be, mert a többiek kialakítottak egy korcs értékrendet.


Dönts ! Ha ebbe a társadalomba akarsz élni, kell a lóvé, ha sokat akarsz, akkor még több.


Ha nem akarsz ebbe a társadalomba élni, szinte mindenki ki fog nézni, vagy hülyének titulál, és a dolgod sem lesz könnyű, ugyanis már szinte mindenhová betette a lábát a kapitalizmus.


Pl egy önellátó gazdaságot nehéz felhúzni, de nekem jobban megérné, mint ebbe a társadalomba építkezni.


Kb. ennyi.

2015. jan. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én erre csak ezzel a képpel tudok válaszolni:

[link]

2015. jan. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!