Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Utálom ezt a hamis, képmutató...

Utálom ezt a hamis, képmutató világot, amiben mindenki hazudik, színészkedik és simulékony az érdekeikért. Valaki aki szintén így érzi?

Figyelt kérdés

2014. febr. 17. 16:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
szerintem sokan érzik így, mégis színészkednek. főképp azok akiknek van munkájuk, és nem a híd alatt élnek.
2014. febr. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszi:)) csak tudnám akkor miért mosolyognak is mellé mintha rendben volna ez így...
2014. febr. 17. 17:03
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Mert az evolúciós elmélet tévedett!

Nem a majmoktól (értsd jól) származunk, hanem a birkáktól!!!


Egyébként igazad van és az az érdekes, hogy szinte mindenki így gondolja és privát beszélgetés alkalmával erre fény is derülhet, de ahogy visszakerülünk a "nyájba", a legtöbbünk ugyanúgy próbál jópofát vágni a világhoz...


Ezen kívül mindenki tisztában van vele, hogy az emberek hülyék és szégyelni való, hogy közéjük tartozunk!

Elolvasunk például néhány kérdést, vagy hozzászólást ezen az oldalon és megállípítjuk, hogy az emberek nem normálisak. Majd hozzászólunk mi is és a többiek szintén megállapítják, hogy mi nem vagyunk azok! :D


Ez van!

Tudsz tenni ellene?


Én sajnos nem, és bár egy fecske is csinálhat nyarat...

Az emberekbe az rögzült, hogy ez nem így van! :(


Annyit tehetünk, hogy nem követjük ezt a trendet, de akkor meg "kitaszítottak" leszünk!

2014. febr. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
utolsó szívemből szóltál...:)Gyakorlatilag a gondolataimat írtad le...:D ahhoz képest hogy az ember a föld legértelmesebb lénye..elképesztően ostoba és szánni való...mindenki ezt érzi mégsem indul el a változás útján...rabszolgák vagyunk akiket a pénz ugráltat és a érdek miközben mindenki tudja hogy ez az egész elmúlik,mulandó...:((
2014. febr. 17. 17:20
 5/13 anonim ***** válasza:

"köszi:)) csak tudnám akkor miért mosolyognak is mellé mintha rendben volna ez így..."


na ez jó kérdés. akkor te az optimistákra gondolsz, akiknek midnig minden jó, még akkor is ha nem.


azért vannak páran akiknek nem tetszik, de tény, hogy a legtöbb embert nem érdekli/zavarja az, hogy az egész élete egy hazugság.


"az ember a föld legértelmesebb lénye..elképesztően ostoba és szánni való...mindenki ezt érzi mégsem indul el a változás útján...rabszolgák vagyunk akiket a pénz ugráltat és a érdek miközben mindenki tudja hogy ez az egész elmúlik,mulandó...:(("


nem. inkább csak az emberek közül nagy eséllyel kerülhet ki értelmes egyed. de az emberiság összességében inkább egy betegség az ökoszisztémának.

az olyanok mint einstein vagy tesla, milliárdok közül is csak 10 évente születnek a földre.

a többi meg pióca, rajtuk élősködik. nem te raktad össze a géped, nem te vágtad ki a fát, amiből az asztalod van, nem te égetted ki a bögrédet, amiből a kávét iszod, nem te vetetted a búzát amiből a kenyeret megsütötték neked, de főképp nem te találtad fel ezeket...


ez az egész egy rendszer, mint a sejtek a szervezetben, az egyén kb egy illúzió, az ember azért birka mert a nagy számban nagy erő van, tehát biztonság. még akkor is ezt választja ha az önmaga feladásával jár.


pont ma jutott eszembe ez a klip: https://www.youtube.com/watch?v=KVV3oR0gk34

2014. febr. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
szerintem ti nagyon pesszimisták vagytok, vagy csak művészlelkűek, nem tudom, de annyira nem értem, hogy lehet így hozzáállni az élethez:/ színészkednek, persze, de miért színészkednek? miért mosolyognak? azért tesznek úgy, mintha minden rendben lenne, mert el akarják hinni, hogy minden rendben van, éa ha nem tennének, már rég kihaltunk volna. az élet jó, hiába vannak rossz oldalai. most képzeld el einsteint egy olyan világban, ahol mindenki felemeli a szavát a nemtetszése ellen. totális káosz, mert senkinek semmi nem tetszik és nem jó semmi. egyszerűbb és okosabb elfogadni azt ami van és örülni annak, amid neked van, mint folyton idegeskedni a világ nagy keserűségein.
2014. febr. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

nagyon jól fogod fel utolsó és egyetértek...de mi van akkor ,amikor semmid nincs,csak a sebek és a kérdések sora,amikor csak gyűlnek a kéretlen problémák és nincs semmi ebben a világban,amiért erőt merítve nekigyürkőznél a gondoknak...

Szerinted mi nem nyitjuk ki a szemünket,szerintem meg az képmutatás,hogy te csukod be...nem akarsz tudomást venni a hazugságokról és a megjátszásokról,ami mindenhol ott van...

igen,mindenki felveszi a mosolyt,de nem azért hogy ő jobban legyen,mert mindenki szíve belül nyugtalan,azért teszi hogy túléljen,és azért teszi hogy védekezzen...és ha tényleg valaki szívből tud mosolyogni ,a gondok ellenére az valóban boldog ember és irigylésre méltó,de bármikor változik az érdekiért és játszik,simul,még ha őszinte is..hogy miért a túlélésért...ami persze megérthető, mert kell a védelem,de akkor meg nem őszinte...őszintétlenül,és megjátszva meg nem őszintén boldog ,az meg hazugság....ördögi kör

2014. febr. 18. 16:42
 8/13 A kérdező kommentje:
amúgy kösz hoyg írtál!!:)
2014. febr. 18. 16:43
 9/13 anonim ***** válasza:

"azért tesznek úgy, mintha minden rendben lenne, mert el akarják hinni, hogy minden rendben van, éa ha nem tennének, már rég kihaltunk volna."


ez aztán rettentő optimista hozzáállás: muszáj tettetni hogy boldogok vagyunk, különben nem vagyunk boldogok. amúgy sem. akkor minek?


"az élet jó, hiába vannak rossz oldalai."


az élet krumpli, hiába paradicsom. az optimisták másik tulajdonsága, hogy képesek levegőt beszélni a hasonló vákumfejűekbe, a semmiről is oldalakat írni és a kutyapiszokban is csokitortát látni. szerintem pont ez a birka szemlélet teszi szomorúbbá a világot.


" most képzeld el einsteint egy olyan világban, ahol mindenki felemeli a szavát a nemtetszése ellen. totális káosz, mert senkinek semmi nem tetszik és nem jó semmi. egyszerűbb és okosabb elfogadni azt ami van és örülni annak, amid neked van, mint folyton idegeskedni a világ nagy keserűségein."


hogy jön ide einstein meg a káosz, csak azért mert valaki kimondja amit érez? az aztán sokkal jobb, hogy senki se mond ki semmit, csak elfojt, vágyakozik, hazudozik... na pont az ilyen emberből lesz az elmebeteg.

ha már einstennél tartunk, ezt is ő mondta: "A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos."

ő is egy pessizmista buta ember volt. de egyébként kb az összes jelentősebb filozófus, gondolkodó, próféta "pesszimista volt". szerinted akinek minden jó, az fog változtatni a világon valamit is?

2014. febr. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

utolsó,elképesztő vagy ...:DD jó értelemben...olyan jókat nevetek rajtad...jókat írsz és végre valaki őszintén kimondja a valóságot...hogy az élet nem csokitorta ....amin egyébként nagyon jót nevettem:D:D már megérte kiírni a kérdést:D végre valaki aki a mindig minden rendben mosolygósaknak elmondja ...

én nem azt mondom hogy mindenki búval bélelt legyen ,de miért kéne mást mondani és mutatni, és egy tökéletes világot elénk nyomni...miért nem lehet elfogadni a valóságot úgy ahogy van???

Szerintem is ez teszi tönkre a világot, mert elhitetik mindenkivel, hogy hozzáállás kérdése az egész és varázstündérmese..aztán jön a fájdalmas igazság..ami még fájdalmasabb....a nagy francokat.. és habos babos mesefüggöny..ahol ha jó vagy, csupa jó dolog ér...

már gyerekkorban fel kéne készíteni a valóvilágra,közben maradhatna a játék is... ,

az élet rohadt igazságtalan,és kegyetlen, és ha nem vagy erős, és felkészült,harcra kész... elbuksz... és mások végig sétálnak rajtad...ami persze nem egyenlő azzal ,hogy vágd át az embertársaidat,mert ez így emberi,és társadalmi szégyen...

Senki nem akar őszinte lenni??Hogy.. figyuzzatok ...mi a francnak mutatok mást,mint amit látok...én ezt nem csinálom tovább skacok...Mindenki színészkedik,közben meg hátba döfi embertársát..aki tegnap még kezet nyújtott neki...elveszi ami jár neki majd úgy tesz mint aki boldog...képmutató bagázs!!Kivéve téged utolsó...:)

2014. febr. 18. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!