Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Öngyilkosság szerintetek...

Öngyilkosság szerintetek nehéz, erő kell?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Igazából ez nem is kérdés, hanem a idegen emberek véleményeire vagyok kíváncsi. Elég sokat gondolkodtam ezen, már egy ideje.. ,hogy miért élünk kik vagyunk stb.. miért kell ennyi mindent végig csinálni, és hogy jobb lenne meghalni, és gondolkodtam azon h megprobálnám-e megölni magam. Hát gondolatban sem voltam,annyira erős hogy megtegyem. Sokan azt mondják hogy aki öngyilkos lesz, az egy gyenge ember. DE EZ IGAZ SZERINTETEK? mert igaz, hogy nem bírja elviselni az adott fájdalmat és azért teszi meg. DE! valójában annyira erős, hogy képes arra h megtegye... szoval szerintem aki öngyilkos lesz nem egy gyenge ember... és igazábol nem tudom hogy jol gondolom-e, de aki megteszi, ahhoz is erő kell mert nem lehet egyszerű. Nektek mi a véleményetek? (Amugy nem akarok meghalni semmi ilyesmi, csak érdekel hogy ti hogyan vélelkedtek ilyen dolgokról. )

2015. jan. 16. 15:26
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem gyenge, sem erős, csak a végsőkig elkeseredett és nem lát más kiutat.
2015. jan. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
88%
Én egy csomó dolgot szeretek az életben és nem mondanám, hogy az élet rossz. Mindössze ennyi a különbség köztem és egy öngyilkosságra hajlamos ember közt.
2015. jan. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
0%
Öngyilkosság hülyeség szerintem aki meg teszi az egy gyenge ember.Mivel ha erös lenne akkor tovább élné az életét és küzdene a világal szemben és az öngyilkosság nem jó semmire egyfajta sajnálat szerüséget érzek azok a hüly.e emberek iránt h ü ly e s é g .
2015. jan. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Utolsó, egy darabig én is így gondoltam, hogy aki megteszi 1 idióta és gyenge. De ha valami annyira rossz, az sosem múlik el hisz egész életedben benne marad, egy adott esemény és örökre fájni fog, az alanynak ha olyan.
2015. jan. 16. 15:57
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Lelkileg erős, stabil emberek ritkábban kísérelnek meg öngyilkosságot, mint az idegileg, pszichésen gyengébb, instabilabbak.

Sokan gondolnak az öngyilkosságra, sőt néhányan odáig is mennek, hogy belefognak, aztán meggondolják magukat.

Aki viszont tényleg megteszi és biztosra megy, az szerintem olyankor kicsit elborul. Vagy olyan mértékben szenved, mondjuk egy fájdalmas, gyógyíthatatlan betegségben, vagy valami olyan tragédia történik vele, ami felülírja benne a természetes életösztönt.

2015. jan. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Kétoldalú dolog. Egyrészt erő kell ahhoz, hogy a létfenntartási ösztönt legyőzzük. (Ez a pasiknak evolúciós okokból 4x könnyebb, mint a nőknek.) Másrészt viszont erő kell ahhoz, hogy szembenézz az élet-adta problémákkal, és ne menekülj gyáván a halálba előlük.
2015. jan. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem az öngyilkosság nem megoldás semmire. Én nem tudom elképzelni, hogy megtenném. Ha valaki öngyilkos lesz, az annyira elkeseredett, hogy el sem tudja képzelni, hogy másképpen meg tudná oldani a gondjait. Szerintem, aki megteszi, az gyáva. Bátorság ahhoz kell, hogy az ember tovább éljen, és minden erejével megpróbálja helyrehozni a hibáit, megoldani a gondjait, akkor is, ha reménytelennek tűnik a helyzet.
2015. jan. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
65%
7. Szerinted az öngyilkosság gyávaság? Akkor tedd meg, ha mered, hadd nézzük mennyire bátor vagy! :D
2015. jan. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
53%
Igen, szerintem az. És pont, mivelhogy gyávaság, nem teszem meg, mert én bátor vagyok :D
2015. jan. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
52%

Senki nem lesz azért öngyilkos, mert bátor, vagy gyáva. Ez nem erről szól, úgyhogy hülyeség így megítélni.

Az ideggyengeség és a labilitás játszik közre. Mint írtam, lelkileg stabil ember nem lesz öngyilkos, mert elhagyja a barátnője, vagy összeveszik a szüleivel, vagy kirúgják a munkahelyéről.


A lelkileg erős emberek csak elvétve, tényleg komoly tragédiák miatt juthatnak el az öngyilkosság gondolatáig.

2015. jan. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!