Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg olyan nehéz lenne az...

Tényleg olyan nehéz lenne az öngyilkosság?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt hallani hogy nem is könnyű, például az érvágást ha úgy csinálja túl éli az ember, a nyugtatóktól max rosszul lesz stb... Ez tényleg így van? Esetleg a valóságot elhallgatják? Ha lehetséges, szerintetek hogy lehet egy ember legkönynebben és egyszerűbben öngyilkos?

Férre értés ne essék, én egy boldog 17 éves srác vagyok, csak szóba került a téma, plusz visszatérő téma...:)

Köszönöm a válaszokat!


2011. okt. 30. 12:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nem olyan nehéz az, ha valaki valóban meg akar halni. Itt a valódi probléma az, hogy nagyon sok ember csak felakarja hívni a figyelmet arra, hogy valami nagyon fáj neki és "mentsék meg", náluk olykor félresiklik a dolog és talán valahol tudatosan nem vesznek be annyi gyógyszert, vagy nem vágnak olyan mélyre, hogy perceken belül elvérezzenek...


Ha valaki tényleg megakar halni, akkor az olyan mennyiségű gyógyszert vesz be pl, amivel biztosra megy és akkor teszi, amikor 100%, hogy senki nem tud időben a segítségére sietni!

Nekem van olyan barátnőm aki egyszer gyógyszerekkel próbálkozott, de a szülei pont akkor értek haza, amikor várható volt, megtalálták, gyomormosás, kész... Másodszorra áthívta a közelebbi barátnőit délután, ő pedig felvágott erekkel várta őket a fürdőkádban. A barátnők hívták a mentőket, elsősegélyben részesítették, szintén túlélte... Ez szerintem csak is magán a helyzeten múlik. Ha valaki nagyon megakar halni, az meg is fog, mert tudatosan úgy alakítja a helyzetet.

2011. okt. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
88%

Nem. Aki tényleg meg akar halni, az hosszában vágja föl az ereit, azt nem lehet összevarrni. Nyugtatóból meg ha beveszed a mérgező dózist és nem találnak meg időben, akkor is meghalsz.

De ezeket ne próbáld ki.

2011. okt. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Ez a kettő legelterjettebb öngyilkossági módszer szerintetek? Érvágás és gyógyszer? Gyávaság miatt? Ha tényleg annyira szeretnék, miért nem úgranak vonat elé, vagy le magasból?? Végülis aza legbiztosabb nem?

Köszönöm a válaszokat, nagyon örülnék még több kommentnek.:)

2011. okt. 30. 13:42
 4/26 A kérdező kommentje:
Ja és ez a kettő elég hosszadalmas folyamat nem? Gógyszer míg hat, meg mire elveszted az eszméleted stb... Elég rossz lehet nem? Érvágás hogyha tegyük fel elég mélyen felvágják, és akkor hosszába, az is sok idő nem? Vagy mennyi idő mire az emebr eszméletét veszti?
2011. okt. 30. 13:43
 5/26 Heckler ***** válasza:
11%
Ezek nem is akarnak meghalni, csak fel akarják hívni a külvilág figyelmét a nyomorult életükre.
2011. okt. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem azért nem könnyű, mert az ember nehezen dobja el a megszokott dolgait, akkor is, ha azok rosszak.

Meg a másik, hogy ahhoz tényleg ki kell égni az "életösztön-relének", hogy komoly kárt tudj magadban okozni.


Nem érdemes eldobni az életet, minden lehetőséget meg kell ragadni, hogy jobbá tedd!

Én, pl. egy évig voltam munkakereső, és ahogy sorban kaptam a visszautasításokat, egyre rosszabbul éreztem magam, konkrétan a tükörbe nem tudtam nézni. Aztán most júniusban találtam egy olyan 2 éves képzést, aminek a témája régebben is érdekelt (csak akkor itt a környéken nem volt még hasonló képzés, csak Pesten), beiratkoztam rá, és most csinálom és jól is megy. Imádom!

2011. okt. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Heckler ***** válasza:
2%
Ha nincs munkád, akkor miből fizeted a képzést, és mit fogsz csinálni ezalatt a két év alatt?
2011. okt. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
63%
Van munkám már. Diákként.
2011. okt. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
74%
Jelenleg újságozok 5 napon át (futárkodás).
2011. okt. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
44%
Nehezebb mint gondolnád(nekem nem ment)
2011. okt. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!