Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mosd derült ki, hogy az...

Mosd derült ki, hogy az egyetlen, álmom, életcélom elérhetetlen. Eddig ez az egy cél vitt előre, segített át a nehéz időkön. Ez volt minden motivációm, az életcélom. Így már nem akarok élni. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Tegnap diagnosztizáltak egy betegséget (ami mellesleg szntem nekem nincs is) ami kizáró oka az egyetlen álmomnak. Ha tényleg soha nem érhetem el.. Nem tudom, mit tegyek. Ez az életem. Most is csak a családom iránti szeretet az, ami miatt még az élők közt vagyok. Fel fogok keresni egy pszichológust, de nem hiszem hogy bármin is változtatna. Mit csináljak? Nem érzem értelmét az életemnek.
2011. nov. 10. 14:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Mi az álmod és mi a bajod?
2011. nov. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges elmenned pszichológushoz,ha már most azt hiszed,hogy nem fog tudni segíteni.Csak akkor tud,ha te is akarod és hiszel benne,ez kétszemélyes munka.


Miért gondolod,hogy az orvosok tévedtek a betegségeddel kapcsolatban?Ha ennyire biztos vagy abban,hogy egészséges vagy,esetleg felkereshetnél egy másik orvost,és kikérhetnéd a véleményét az ügyben.

2011. nov. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
mi az az álom?
2011. nov. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudjuk a részleteket.

Egy történet: egy ember élete álmáról maradt le, egy utazásról, amire ~10 évig készült

rajta kívül álló ok miatt. Amivel ment volna, a gép lezuhant. A megrendülésen túljutva, feltette magának a kérdést, lelkének olyan mélységében, ahogy eddig még soha: miért élek? Mi dolgom a világban?

És másképp dolgozott azután, mélyebben kereste az értelmet a dolgokban.

Beethoven 100%-ban süket volt, mikor a IX. szimfóniát komponálta. Jó nekünk, hogy nem érezte úgy, alkalmatlan az alkotásra. Mondják, a bemutatón ő vezényelte. Vége volt. És csak állt. Azután megfordult, és patakzani kezdtek a könnyei. Mert akkor látta, amit nem hallott, az emberek ünnepelve tapsolnak, tetszik nekik.

http://www.youtube.com/watch?v=YAOTCtW9v0M

2011. nov. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 bánomisén ***** válasza:
Túl könnyen feladod. Egyébként mi az életcélod és mi ez a betegség, amit állítólag találtak nálad és akadály? Ezek nélkül az infók nélkül csak általánosságban lehet beszélni, az meg nem mindig elég.
2011. nov. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

A betegség és az álom lényegtelen. Fölösleges volna leírnom, főleg mert sokaknak ostobaságnak tűnne, és pont nem hiányzik hogy még azt is a szememre vessék.


Túl könnyen feladnám? Az elmúlt 1 évben rosszabbnál rosszabb dolgok történtek velem. Több rokonom meghalt, sok kisebb dolog nem jött össze, az iskola már kész rémálom, egyszerűen semmi sem sikerül.


Miért tévedne az orvos? Nem tudom megmagyarázni, de egyszerűen úgy érzem hogy rossz a diagnózis.

2011. nov. 10. 15:05
 7/21 anonim ***** válasza:
Márpedig írd meg, hogy mi az, még ha nagyon imtimnek is érzed. Színtévesztő vagy? Cukorbeteg? Epilepsziás?
2011. nov. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Ha tényleg olyan lényeges akkor epilepsziás(nak hisznek)
2011. nov. 10. 15:27
 9/21 anonim ***** válasza:
Keress más életcélt.Nincs más,ami érdekel? Ó,nekem is volt csomó életcélom és kb semmi nem jött össze belüőle,de találtam mást. Megtanultam azt,hogy ne az elérhetetlen dolgok miatt bánkódjak,hanem annak örüljek,amim van.
2011. nov. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

*rvára akarhattad, és egész eddig egyáltalán nem volt elérhetetlen

és nem, egyszerűen nincs más amit szeretnék csinálni.

2011. nov. 10. 15:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!