Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mire jó az, hogy mindenki...

Mire jó az, hogy mindenki okostelefont akar?

Figyelt kérdés

Mi a jó benne? Azt látom, hogy mindenki olyat akar magának venni, és a lehető legdrágábbat, holott teljesen felesleges szerintem. Van, aki még cserélgeti is divat szerint (mert kijön egy új)... Holott teljesen ugyanazt tudja, mint a régebbi... Mire jó simogatni egész nap azt a kütyüt?


Nekem még a régebbi nyomógombos telefonom van, 4 napig bírja töltés nélkül, elfér rajta pár szám, amit néha hallgatok rajta, de egyébként csak telefonálásra használom, semmi másra. Még a facebookra is fel tudok vele menni, csetelésre is jó. De ezt is ritkán cisnálom, mert ott a számítógép, sokkal kényelmesebben lehet használni, mint azt az idióta simogatós vackot. Teljesen feleslegesnek tartom az 50-60-70 ezres telefonokat.



2015. jan. 18. 13:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az van hogy egyáltalán nem azt tudja mint a régi. Egyfelől jobb kommunikációs eszköz az internetelérés miatt. Van benne internet és wifi. Ha olyan munkád van hogy fontos az állandó internetelérés akkor nagyon hasznos eszköz. Helyi hálózatokat bírsz vele létrehozni ami szintén hasznos lehet. Helyi hálózaton keresztül többek között ingyen walkie-talkinak is bírod használni. Az újabbak fényképezőgépet is helyettesítenek és számítógépes funkciókat látnak el (azért egy normális gépet nem helyettesít teljes mértékben). A nagy hardvernek köszönhetően már összetettebb szoftverek is futnak rajta, szóval olyan mint egy gép a zsebedben. Játékkonzolnak is elmegy. GPS-két is lehet használni teljesen ingyen kompromisszumok nélkül. Gitár hangolónak is használom, szótárnak és még rengeteg minden funkciót képes ellátni. Én az enyémet 20000-ért vettem.

Igazából teljesen nélkülözhetőek ezek a dolgok, de megkönnyítik a dolgokat és ha összeadom hogy mennyi funkciót lát el már mindhez külön kütyü jóval túl van a dupla árán. Aki meg 60 meg 70 ezerért vesz azt én se értem. Full fölösleges. Jól hangozhat a 4 magos proci, de akkorát egyszerűen nem használ ki egy alkalmazás se.

2015. jan. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Te feleslegesnek tartod, más nem. Amúgy tipikusan az a dolog az okostelefon, hogy ha nem lenne is meglennénk nélküle, de ha van, akkor meg egész nap nyomkodjuk, és találunk valamit ami miatt nálunk van.


Bár ettől függetlenül, legutóbb volt valami hír, hogy 10-en pár éves gyerektől vették el a kormosok a 100+ ezer ft-os telefonját. Persze felháborító eset, de azért elgondolkodtató hogy kell e egy általános iskolásnak ilyen kütyü.

2015. jan. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem középkategóriás Samsungom van 50 ezer volt. Nekem a következők voltak a szempontok vásárlásnál, legyen jó aksija, az enyém 4 napot bír, ha nem viszem túlzásba a netezést, legyen rajta normális kamera, mert fényképezőgép nem mindig van nálam és néha nem árt, ha tudok valamiről képet csinálni, itt nem kell nagy dolgokra gondolni, például volt, hogy iskolai órabeosztást fotóztam le, amit aztán bármikor meg tudtam nézni. Aztán az is jó benne, hogy azért viszonylag könnyen elérhető vele az internet, facebookot még egyszer sem néztem meg vele, de mondjuk a volán menetrendet elég gyakran, a GPS szolgáltatást is szoktam használni. Továbbá vannak olyan szakmai alkalmazások, amik csak okostelefonon futnak el, és míg a számítógép nincsen mindig kéznél, a telefon mindig a zsebemben van.

Az okostelefon nem az ördögtől való dolog, de abban tökéletesen egyetértek veled, hogy az már szánalmas, amikor valaki egész nap a telefonját simogatja.

2015. jan. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mer most az a menő
2015. jan. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Vannak rajta játékok.

Van rajta zeneletöltés.

különféle programok (pl. podcastet azon hallgatom, nem kell kábellel átvinni, előtte ltölteni)

- wifi!!

- instagramot nagyon szeretem

2015. jan. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Jó, mondjuk az tény, hogy meg lehet találni a funkcióit.

- Kisebb játékok (ügyességiek, el lehet ütni az időt villamoson 20-25 percig)

- e-mail, rögtön látom hogy kaptam, elolvashatom, megírhatom ha sürgős.

- Néha facebook, bár abból már kinőttem, csak célirányosan használom.

- Telefonálás, oké hogy a régi is tudta, de a mostani névjegyzék sokkal összetettebb, google névjegyzékkel összeköthető így nem veszik el, nincs az hogy "na mindenki adja ide újra a számát".

- Fotózni is komolyabbakat lehet, egy jó telefonnal, és egyszerűbb is sok esetben, ha valaki nem fotós, akkor nem fog külön gépet magával hordozni. És sokszor szakmában is, mikor kijött valaki szakvéleményt adni, csak előkapta a telefont, és kattintott.

- Nyomógomboson is volt anno net, vagy wap, de azért messze használhatatlanabb, mint egy 4-5" kijelző. És ha valamit hirtelen kell megnézni, még gyorsabb és egyszerűbb is, mint a gépet bekapcsolni.

- Térképek, hatalmas királyság, jobb telefont használhatod iránytűnek is, gps alapján pontosan belövi a helyed, de túrázáshoz még direkt erre készített alkalmazás is van rajta. Vagy egy külső autós GPS is megspórolható vele. Mert mondjuk egy google maps is képes navigálásra, és azonnali adatokkal szolgál net kapcsolat mellett.

- Könyv olvasók, megint olyan, hogy szeretek olvasni, de van egy csomó könyv ami több ezer, vagy 10 ezer kiadást jelentene ha mindet megvenném. Külön e-book olvasóra sem telik most, bár olyanra még be is ruháznék. De pl este ágyból jól lehet telefonról olvasni, vagy egy 3-4 órás vonatút is elüthető vele. Főleg hogy manapság senki nem áll le dumálni csak úgy, meg nem is szeretem ha ezt teszik.

- Jegyzetek...bármit bárhol jegyzetelhetsz, van ami még online is szinkronizálható, beállíthatsz emlékeztetőt, stb. A papírokat jobban elhagyom mint a telefonom. (Persze itt rövid gondolatok, ötletek szintjén mondom, és nem mondjuk egy egyetemi előadás jegyzeteként)

- Lehet rajta puskázni...Csúnya dolog, de néha be kell vetni, és egy 100 oldalas pdf-ből kereséssel 2 perc megtalálni amit akarok, míg egy jegyzetben nehezebb, és feltűnőbb is.

- De tömegközlekedéshez is nagyon jó, ha épp eltévednék, és nem vagyok járatos a helyszínen, akkor utána lehet nézni melyik busz merre, stb. Persze ez főleg Pesten belül. De van rendelhető taxi is. meg ugye BKK alkalmazás ami pontosan mutatja mi merre jár éppen.

- Korábban olyan is volt, hogy számítógépen kellett ezt azt megoldani, ismerősnek, testvérnek, és Teamvieweren telón át kellett szerencsétlenkedjek.

- Vagy időjárás programok is hasznosak, ahhoz se kell bekapcsolgatni a gépet, csak megnyomsz 1 gombot, és látod is milyen idő lesz ma.


Meg vannak egyéb érdekességek, utazáshoz, nyelvtanuláshoz alkalmazások.


Az ár meg olyan, hogy eleinte én is soknak gondoltam, de sajnos csak sok pénzért kapsz meg minden funkciót minőséget maradéktalanul. Most is 20 ezres telefonom van, egyrészt jól használható, másrészt vannak olyan apróságok, amik hiányoznak és korlátozzák a használhatóságot.

2015. jan. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Okostelefonom van, elég jó fajta.

Ráfér az összes létező zene, ami kell.

Nagy kijelzőjének köszönhetően filmet is egész jól lehet rajta nézni.

Kiváló képeket csinál.

Természetesen a hagyományos telefonáló funkciója is van.

Testreszabható sokféle módon.

Olvasni is lehet rajta könyvet.

Játszani is lehet.

Képeket, adatokat tárolni.

Egyszerre van meg benne egy számítógép és egy telefon funkciója.

És ugyanúgy 4 napig bírja töltés nélkül.

Tény, hogy ezt egy számítógépen is lehet csinálni, de az okostelefon mégis egy multifunkcionális eszköz. Nem kötelező megvenni, ha nem érzed szükségét. Csak gondoltam leírom, hogy érdemes, mert hasznos segítő társ tud lenni.

Nem értem, hogy csak azért mert felkapott lett, miért olyan nehéz elismerni, hogy jó találmány. Csak ki kell fogni a jó fajtát, mert nyilván van köztük kevésbé megbízható is, mint mindenhol.

2015. jan. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, ne haragudjatok, hogy olyan ellenségesen fogalmaztam a kérdésben, az igaz, hogy ellenszenves nekem ez az eszköz. De azt elfogadom, hogy másnak hasznos lehet, és megtalálja a neki megfelelő funkciókat. Az más kérdés, hogy ha leülsz egy számítógép elé, akkor is ugyanazt meg tudod csinálni, sokkal kényelmesebben. Erre az a válasz, hogy nem ülsz mindig számítógép előtt, de játszani sem kell mondjuk minden pillanatban...


Azért mondom ezt, mert pár napja a buszon ültem és megálltunk egy buszmegállóban, ahol kb. 10-15 ember állt. Az idősebbeket kivéve az összes fiatal a telefonját simogatta... És ezt olyan szánalmas volt látni (már bocsi, ha valakit ez sért), hogy megfogalmazódott bennem ez a kérdés.

2015. jan. 18. 18:10
 9/12 anonim ***** válasza:
Most ez a divat, mint régen a tamagotchi, aztán majd jön valami más, valószínűleg valami még drágább. Én a te véleményedet osztom, a 3310-esem a csótányokat is túl fogja élni, megőrülök az érintőképernyős vackoktól, a telefonnal telefonálni és üzenni szoktam, másra nem kell, mert van - szintén alaptudású - fényképezőgépem és MP3-lejátszóm. A legjobban azt utálom az okostelefon-mániában, hogy sokan egész nap a telefonjukat buzerálják, séta közben is, és még ők sértődnek meg, ha nekimennek valakinek. Nem egészséges ez a státuszszimbólum-követés.
2015. jan. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem okostelefonom van, de nem vagyok belebuzulva. Szeretem, hogy bármit bármikor el tudok érni, de tömegközlekedésen pl. olvasok.
2015. jan. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!