Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a világ, a társadalom mindenkiből extrovertáltat akar csinálni?

Figyelt kérdés

Ami az iskolákban megy, vagy mondjuk a médiában. Mindenki legyen extrovertált, de ami még nagyobb baj, ezzel együtt felszínes is. Egy extrovertált emellett pedig felszínes ember nem fog a világ dolgain gondolkodni. Szerintem ezárt lehet, hogy az emberek, főleg a fiatalok (egyébként én is az vagyok) kevés intellektussal rendelkeznek, és nem érdeklik őket a komolyabb témák.

Persze vannak kivételek is, de egyre kevesebb...



2015. jan. 19. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
leszarom
2015. jan. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Attól h nem beszélnek róla, nem jelenti azt h nem érdeklődnek utána, egyszerűen csak nem menő h ha vki okos vagy olvasott.(én is fiatal vagyok :D )
2015. jan. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon le egyszerűsítve: ..... szerintem a "világnak", "társadalmaknak" ( pontosabban a társadalmat irányítóknak) ez az első számú érdekük, hogy ne legyünk túl intelligensek, ne mélyedjünk el túlzottan komolyabb témákban mert így sokkal könnyebb irányítani bennünket.
2015. jan. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki egy birka. Beül az iskolapadba mert kötelező (olyan emberek köteleznek, akik ugyanolyan élőlények mint Te), ezután megy gürizni 12 órába hogy elmehessen a teszkóba "bevásáni" aztan elföldelik pár tíz év múlva.


Így van barátaim? így van.



De ha én azt mondom veszek az erdő közelébe egy kis területet és ott "nyomorgok" és termesztek, akkor egy elmebeteg, a társadalomba nem való embernek számítok.

2015. jan. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok.n Az intelligencián nem feltétlenül az olvasottságot értem. Vannak emberek akik kevésbé olvasottak és mégis nagyfokú intelligenciával rendelkeznek.Jól átlátnak összetett helyzeteket is , meglátnak oly fontos dolgokat is amin a legtöbb ember simán átsiklik. Viszont vannak nagyon "jól informált " sokat olvasott emberek közt olyanok is akik csak az orrukig látnak . max az olvasott betűig..:)
2015. jan. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az introvertált emberekkel az a gond, hogy túl sokat gondolkodnak, és nehezebb befolyásolni őket. Az extrovertált gondolkodás helyett pofázik, ideálisabb birka alapanyag.
2015. jan. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, páran már rátapintottak a lényegre.

Elhitetik az emberekkel, hogy okosak, műveltek, intelligensek (pl egyetemeken) miközben olyan dolgokkal tömik tele az agyukat, ami semmire nem jó.

Aztán végül is létrehozzák a sok, buta embert, akinek a szájába adják a szavakat, nem gondolkoznak, így az irányító rétegnek jó, mert könnyen elérhetik a céljaikat.

2015. jan. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

"Egy extrovertált emellett pedig felszínes ember nem fog a világ dolgain gondolkodni. "


Na, ez egy érdekes mondat. mert ugyan miért ne? persze, ha az illető felszínes, nem fog. De most úgy érted, hogy aki extrovertált, az kevesebbet gondolkodik? Mert ez nem igaz. Aki felszínes, az tény, hogy igen.

2015. jan. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Mert 2 embert el kéne különíteni. Aki extrovertált, az nem feltétlenül a nagyhangú ember, aki folyton pofázik.

Mondok egy példát. Volt egy osztálytársam, aki azt akarta, hogy mindig az legyen, amit ő akar. olyan szalagavatós tánc, olyan előadás, olyan kirándulás. Ő egy nagyhangú hisztis valaki volt, aki persze ebből következően extrovertált is, de a lényeg, hogy ő felszínes volt.

Viszont aki extrovertált, nem feltétlenül ilyen. Pl. az egyetemen van, aki nagyon bátran felteszi a kezét, ellentmond a tanárnak, közli a saját gondolatait, és kijelenti, hogy nem ért egyet a tananyaggal. Ilyet az introvertált nem merne, pedig az illető épp hogy gondolkodik, és nem elfogadja azt, amit mondanak neki. Vagy aki jobban szeret szóbelizni, mert szívesen mondja el a véleményét, szívesen adja elő magát intelligensen, ős sem feltétlen buta (persze, vissza lehet böfögni bemagolt dolgot is, de nem feltétlenül).

2015. jan. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Pl. az egyetemen van, aki nagyon bátran felteszi a kezét, ellentmond a tanárnak, közli a saját gondolatait, és kijelenti, hogy nem ért egyet a tananyaggal. Ilyet az introvertált nem merne,"


Baromság. A srác egy az átlagnál határozottabb introvertált. Pont. Megjegyzem én is introvertált vagyok de kifejezetten szeretek előadást tartani, vagy oktatni. Introvertált nem egyenlő antiszociális.

2015. jan. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!