Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha lenne lehetőséged, itt...

Ha lenne lehetőséged, itt hagynál mindent a fenébe, hogy új életet kezdhess egy másik országban?

Figyelt kérdés

Én biztosan, egyik kapcsolatom sem olyan erős, hogy itt maradjak miatta. Ez a szomorú igazság. :(

Bár bűntudatom lenne, hogy itt hagyom a családomat a szarban, ugyanakkor biztosan megkönnyebbülés is lenne nekik, hogy már nem vagyok itt.

Szoros barátságaim is vannak, ugyanakkor mégsem az igaziak, senki nincs, aki igazán megértene engem.

A célom London lenne, a nyelv miatt is, a kultúra miatt is el tudnám képzelni, hogy ott éljek.

Ti hova mennétek?


2015. jan. 21. 21:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Itt semmiképp nem ajánlatos maradni hosszabb távon.


Ez egy jó ötlet, de ismerős (segítség) nélkül kimenni?

Sok közvetítő vagy kamu, vagy sok pénzt lenyúl.


Én Spanyolországba mennék, mert kedvelem a kultúrát, a nyelvet, az ételeket.. És mert párom családja kint él, tehát kezdetben lenne segítség :)


Kívánok neked sikereket.

Ha sikerült kimenni és elhelyezkedni, légyszi írd le :)

2015. jan. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Sokat panaszkodom, sok a problémám, de ez csak van, ahogy máshol is lenne. Így szeretem ezt inkább, amim van, hisz mégis csak az enyém. :)
2015. jan. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%

Van lehetőségem. Idén végzek az orvosin. Magyarországon, magyar embereket szeretnék gyógyítani. Mea culpa.

Manapság mindenki külföldre akar húzni, mert azt hiszi, kint kolbászból van a kerítés. Van persze aki rákényszerül, de többségnek büdös volt a tanulás és büdös a munka is és azt hiszi, hogy kint fákon nő a pénz...

Egyébként ha kimennék, akkor Kanada. Lehet, hogy pár évre ki is fogok menni de még nem most és akkor is inkább tanulni, fogásokat ellesni, amit majd itthon tudok kamatoztatni.

2015. jan. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha otthon tudnád magad érezni Londonban, akkor menj. Sokan nem találják a helyüket a világban, de nem biztos, hogy az segít, ha itthagysz mindent és mindenkit. Ha kalandvágyból mennél ki, az más lenne. Én amùgy biztos nem Londonba költöznék, mert az elég élhetetlen. Inkább egy kisebb város.
2015. jan. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen, bele is vágok ha összegyűjtök annyi pénzt amennyiből biztonságosan el tudok indulni. Itthon nem tudok hosszútávon tervezni és nem sok minden van ami miatt maradni akarok, az ismerősök nagy része is elköltözött már a fővárosba vagy külföldre.
2015. jan. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell emiatt rosszul érezned magad.. Korábban én úgy gondoltam, ha mindenki elmegy, azzal mi tesszük tönkre a saját hazánkat, de azóta sok minden változott. A párom külföldön él, és az ő révén megismertem a nyugati mentalitást és életet. És más, őszintén.. Tudom, mindenhol vannak kivételek, de a (hozzáteszem tanult, dolgozó) emberek jutnak egyről a kettőre, és ez látszik rajtuk.. Nyugodtabbak, boldogabbak, nem folyamatosan a pénzen pörögnek, mert tudják, hogy nem fog maholnap elfogyni. Persze, sehol nincs kolbászból a kerítés, de az utóbbi időben megismert rengeteg külföldön élő magyarok nagy százaléka tudja támogatni anyagilag az otthon maradottakat. Szeretem Magyarországot, a kultúrát, a tájakat, csak úgy érzem, egyre nehezebb ott élni. Bár ne kellene így gondolnom.

Én még otthon élek, de tervben van az összeköltözés.

Szóval, ha úgy gondolod, máshol jobb lenne, vágj bele, próbáld ki. :) És akkor meglátod, milyen. Mindig külföldi leszel, teljesen sosem válsz az ottani kultúra és társadalom részévé, de egy próbát mindenképpen megér. Aztán, ha úgy alakul, vidd vissza Magyarországra az egzisztenciád meg a lelkesedést.

2015. jan. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ezt csak álmodozás szintjén kérdezem.

Nem hiszem, hogy kolbászból fonják a kerítést, nem emiatt akarok elmenni innen. Egyszerűen most érzem úgy, hogy az életem ezen fejezetét hamarosan be akarom fejezni, és valami teljesen újat akarok, hogy felforduljon körülöttem minden, új emberek, új környezet, új tapasztalatok, ezekre vágyom nagyon.

2015. jan. 21. 21:36
 8/13 A kérdező kommentje:
Én is sok sikert kívánok mindenkinek! :)
2015. jan. 21. 21:38
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia! Mintha én írtam volna ki ezt a kérdést! Én is ebben a cipőben járok! 1 hónap múlva költözök ki rokonokhoz N.o-ba!Mindent terülerer újra akarok kezdeni! Sok sikert! Mindig jobb jön! :-) :-)
2015. jan. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%

Én csak azt szoktam mondani, hogy "fussatok, bolondok". :)


Magyarországban, a gazdaságban, a politikában, és az emberekben is annyit csalódtam már, hogy szabályosan rosszul érzem magam itt. Egy évet voltam kint Londonban, és megtapasztaltam hogy jobb helyeken hogy is élnek az emberek. Az egyetem végeztéig visszakényszerültem Budapestre, de amint vége visszamegyek.


Imádom Londont, fantasztikus város! Én azt tanácsolom, amíg fiatal vagy nincsen semmi veszítenivalód, most menj! Ha nem találtad meg a számításaidat, még mindig visszatérhetsz Magyarországra, bár minek.. Ismertem Londonban egy jó 30+-os srácot, akinek az volt a célja hogy úgy járja körbe a földet, hogy mindenhol dolgozik 1-2-3 évet, és aztán továbbáll. London már sokadik megállója volt.


A kamuorvosnak mondom, hogy ha tényleg orvos lenne nem mondana ilyen hülyeséget, hogy kolbász meg kerítés. Pont az orvos szakma fizetései között van a legnagyobb különbség Mo. és nyugat között. Londonban egy háziorvos évi 80 millió forintot keres, most hirtelen nem tudom, itthon mennyit is? 1,5-2 milliót?

2015. jan. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!