Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elmentem egy síró lány mellett...

Elmentem egy síró lány mellett az utcán. Oda kellett volna hozzá mennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, ez még évekkel ezelőtt történt Szegeden. Éjjel 1-2 körül mentem "haza" a koleszba az utcán, amikor az egyik utcára néző ház ajtaja előtt megláttam egy csajt üldögélni magában, hangosan sírt. Én mentem tovább, de hátranéztem, és arra gondoltam, hogy oda kéne mennem megvigasztalni. Pedig volt barátnőm, semmilyen hátsó szándék nem volt bennem, csak az emberi részvét. De mégis tovább mentem, mert végül is mésem ismertem, lehet, hogy zaklatásnak vette volna. Azóta is néha eszembe jut ez, és néha megszólal a lelkiismeretem, hogy lehet, hogy mégis jól esett volna neki. Most épp eszembe jutott, ezért írom ezt ki.


Szerintetek oda kellett volna mennem? Legalább megkérdezni, hogy segíthetek-e valamit? Lányok, mit szólnátok ilyen esetben, ha egy vadidegen odamenne? És bunkó vagyok, hogy nem tettem meg?



2015. jan. 22. 01:42
 1/10 A kérdező kommentje:
Egyébként, ha ezt most történne, simán odamennék.
2015. jan. 22. 01:46
 2/10 anonim válasza:
100%
Ez nagyon probléma és emberfüggő. Én volt már hogy odamentem egy síró öregnénihez és neki jól esett a törődés, de mivel nem ismered a lányt, nem tudhatod mi a gond és milyen a természete. Én úgy tartom hogy ha már embernek születtünk, segítsünk egymáson. Legtisztább ilyenkor ha megkérdezed segíthetsz-e, így a te lelkiismereted is rendben lesz. 18L
2015. jan. 22. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem azért sírt, mert nem kapta meg karácsonyra az új iphone 6-ot.
2015. jan. 22. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer egy síró csajhoz odamentem és zsepit is adtam próbáltam beszélni hozzá de zavarban volt és fura volt a helyzet mint az élet minden pillanata is az . Egy másik helyzetben rosszul volt egy lány oda mentem de elküldött tovább ment mondtam hívok mentőt ha kell erre azt mondta ezt nem érthetem ...
2015. jan. 22. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg tudom érteni azt is aki odamegy, meg azt is aki nem. Én alapból úgy nézem, hogy segítsünk ha tudunk, legfeljebb elküldenek, azt sem kell szívünkre venni.
2015. jan. 22. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

2012-ben az utcánkban egy padon ült egy fiatal lány és zokogott. Nagyon gondolkodtam, hogy mi ilyenkor a helyes, végül is hagytam, hadd sírja ki magát. Utána sokáig gondolkodtam, hogy mi lett volna ha... A Dokik sorozatban nagyon sok jó szituáció van, ezek a mondatok is onnan vannak egy hasonló, de szomorúbb kimenetelű esetnél:

"..mert nem a kórházban keresett segítséget, csak teljesen véletlenül belébotlottunk idekint.... Ha egy fickót lelőnek vagy és szívrohama van és abban az adott pillanatban én vagyok a legközelebbi orvos, akkor beavatkozom, Többet nem tehet, mert nem tehet… Ha elkezdi hibáztatni magát olyan dolgokért, amiről nem tehet, akkor elindul a kejtőn, és onna nincs visszaút...".

A lényeg az, hogy nem teheti az ember mindenért felelőssé magát, nem tudja mindenki baját megoldani. Mivel te sem voltál szakavatott ember (pszichológus, stb.), ezért nem tehettél mást. Ennyi.

2015. jan. 22. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Szia, nagyon kedves gondolat, de viszont nem hiszem, hogy mindenki annak veszi, szoval lehet hogy azt hitte volna, hogy valami beteg allat vagy aztan masnap elmeselte volna a barinoinek es szornyulkodtek volna. Nekem szemely szerint nagyon jol esett volna, örülök hogy vannak meg ilyen empatikus emberek. Mondjuk en mindig igyekszem ugy sirni, ha mar nagyon muszáj, hogy ne lássa senki. Szóval lehet hogy jobban tetted, hogy nem mentel oda. :) 16/L
2015. jan. 22. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

egyszer hazafele mentem boltból nyáron, volt 2 lány egy babakocsival, az egyiken látszott, hogy nem rég sírt...kérdezte van e zsepim, mondtam, hogy nincs de hozhatok...haza mentem visszamentem 2 (10-es) csomag zsepivel, az egyiket odaadtam neki...és kicsit furán hangzik, de kb ennyitől kb belém is szeretett...mert figyelmes és kedves voltam vele, pedig hidegen hagyhatott volna "más problémája"...később igaz bonyolultabbak lettek a dolgok, mert kb le is feküdhettem volna vele...szóval ő félreértette a szándékaimat...


de lehet annak a lánynak pár kedves szó és a megértő fülek mindennél jobban estek volna tőled...ez nem attól függ van e az embernek barátnője...attól még segíthetsz a lánynak...ha a barátnőd azt gondolja hátsó szándék vezérelt akkor nem bízik benned és ne jó a kapcsolat!


21F

2015. jan. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is több mindentől függ, milyen kimenetele lett volna, ha odamész. Lehet örült volna neki, de lehet jobban örült, hogy békénhagytad. Én is sírtam már nyilvános helyen sajnos, nekem speciel nem hiányzott, hogy valaki odajöjjön, hiába lett volna kedves gesztus. Szóval kétesélyes lett volna a dolog. Mindenesetre szerintem már ne emészd magad ezen. :)
2015. jan. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Én is simán elmentem volna mellette. Még rosszabb, ha valaki velem szemben ül vonaton és kevés a hely, hogy átüljek. Szinte lehetetlen kibírni, hogy nevessem ki:D
2015. jan. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!