Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az élet értelme?

Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés
Sokszor teszem fel magamnak ezt a kérdést.Még se tudtam rá jönni hogy mitől lehetne jobb az életem,nincsenek céljaim,csak tengek,lengek napról,napra.Ti mibben látjátok az értelmét?

2015. jan. 23. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Boldognak lenni.

A legfontosabb, hogy legyen egy célod.

Mindenkinek más és minden élethelyzetben más.

2015. jan. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
CH3-CH2-OH
2015. jan. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy kis groteszk humorral segítenek.


[link]

2015. jan. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Megtalálni életed értelmét.
2015. jan. 24. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 sándorjános ***** válasza:

Az élet értelme talán, ahogy előttem írták:

1. Értelmet találni neki. Ám ez beválthatatlan egy dologban, mert mire egy dolgot beteljesít valaki új dolgok elé kell néznie, így emberi korlátai előbb utóbb megfosztják egy célon túli cél elérésétől.

2. Felhagyva a célokkal megállapodni, megtalálni az egyes ember konkrét szerepét, helyét a világegyetemben. Nem hozzáadni, nem elvenni belőle.


Ez utóbbi áll a távolkeleti filozófia fókuszában, az 1. pedig az európai gondolkodástörténet nézete.

2015. jan. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!