Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Utálom magam. Mit csináljak?...

Utálom magam. Mit csináljak? L/tizenéves

Figyelt kérdés

Kérlek csak akkor válaszolj ha végigolvasod, tényleg szeretnél segíteni és nem nevetsz ki. Próbálom röviden leírni a rengeteget.

Szomorú, de tizenöt évesen eljutottam oda, hogy nem tudok nem vagyok képes arra hogy tovább éljek. Annyi mondanivalóm lenne, hogy azt se tudjam mit írjak.

Nem látom értelmét, hogy nap mint nap felkeljek. Vannak álmaim, céljaim, de jelenleg egy olyan mély pontba kerültem, hogy egyedül teljesen biztos, hogy nem fogok tudni kimászni ebből. Teljes szívemből utálom, gyűlölöm a külsőmet a belsőmet, a tulajdonságaimat a hangom a lényem.

Iskolában folyamatosan kiközösítenek, kibeszélnek, bántanak fizikailag is. Nyílván ez érthető. Nem hibáztatom őket emiatt. Elfogadtam hogy egy sikertelen utolsó nyomorult vagyok. Társadalmilag nulla vagyok.

A családom nem foglalkozik velem. Semelyik rokonnal nem tartják a kapcsolatot így nem ismerek senkit. Ridegek, ingerültek, agresszívak, felelőtlenek felém a szüleim. Egy példa, azért is veszekednek velem mert szólok hogy elfogyott valami és kellene venni. Szerintuk mindenért én vagyok a hibás és nem egyszer a fejemhez vágták hogy nap mint nap elmondják az istennek hogy bár meg se születtem volna. Ugy beszélnek velem mint egy kocsissal. Nem részletezem tovább. De én szeretem őket. Bár 10 éves korom óta már elég érett aggyal rendelkezek és ez idő alatt mindvégig szeretethiánnyal, önbizalomhiánnyal, keserűséggel, magánnyal és félelemmel küszködök.

Próbáltam rengetegszer kimászni a gödörből, tudva azt hogy csak magamra számíthatok, de mindig visszaestem. A hangulatom nagyon ingadozó és egyszer öngyilkos próbáltam lenni, ami nem sikerült gyávaságomra.

Az egész életem abból áll hogy otthon punnyadok semmit sem csinálok és folyton ezen az egészen agyalok. Nincsenek drága cuccaim meg ilyenek.

A szüleim sehová sem engednek el. Még a kapun kívülre se mert szerintük lelőnek ha kimegyek és akkor ők kerülnek börtönbe.

Lelkileg olyan mélyponton vagyok az elmúlt jó néhány év óta hogy azt nem tudom szavakba önteni.

Testi jelei is vannak/voltak már az idegbetegségemben és a stressznek: hajtépkedés, durva öncsonkítás, akkor nyugodtam meg egy sírógörcs után ha vertem a saját fejem, folyamatos gyomor és fejfájás, görcs, a végtagjaim remegnek és hajszálerek borítják az egészet melyek szemmel jól láthatók stb.

Nem akarok holnap felkelni. Ma éjjel elalszok nagy nehezen de már nem szeretnék felébredni. Elegem van a sok veszekedésből ami szétcincált idegileg, elegem van abból hogy kiközösítenek mert nekem problémáim vannak(2 rokon is rákos a családban köztük az egyik szülőm), ha belépek az osztályterembe a hátam mögött beszélnek ki és egész nap egyes egyedül vagyok.

Soha nem gondoltam volna, hogy az a kislány aki a kiskori képeimen van ide fog jutni.

Vége. Nem szeretném tovább csinálni. Megpróbáltam minden erőmmel, de nem ment.

Nem akarom csinálni tovább. Itt vége.


2015. jan. 26. 21:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Végigolvastam. Eszembe se jutott röhögni. Sírtam.

Nem hinném, hogy tudnék segíteni, de ha jól esik, nyugodtan írhatsz.

Kitartás!

2015. jan. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szia.Egy cipőben járunk.Mintha csak magamat látnám..én is itt tartok,nap mint nap utálok felkelni,egyszerűen nem vágyom semmire,csak arra,hogy meghaljak.Én is megpróbáltam öngyilkos lenni,de észrevettek és lefogtak.Azóta még rosszabbul vagyok,még jobb,hogy semmit nem tesznek ellene.Nem érdekli őket,hogy mennyire kivagyok készülve.Mintha nem is vennék észre.Minden ugyan olyan.És próbáltam milliószor felállni,és megpróbálni kilépni ebből az "ördögi körbör". De már ott tartok,hogy idegbeteg vagyok.Verem a fejem a falba,ütöm magamat,és és egyszerűen érzem,hogy megőrülök.Nem ismerlek,de TUDOM,HOGY MILYEN EZ NEKED.NEM TUDOK SEGÍTSÉGET ADNI..VISZONT ÁTÉRZEM AZT AMIT TE.Mást nem igazán tudok mondani.
2015. jan. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Hívd fel őket! Ők talán tudnak segíteni.

2015. jan. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is elolvastam. A rákos rokonaidat sajnálom..Àtérzem a helyzetedet. azt is, hogy nem akarsz mosolyogni nem akarsz viccelődni nincs kedved semmihez. De akkor nem is lesznek barátaid szal emiatt ne panaszkodj! Bármilyen nehéz is akkor is próbálj a suliban az osztálytársaiddal foglalkozni otthon pedig a családi ügyekkel. Külsőd belsőd utálod? Szerinted mrlyik tini nem utálja a külsejét? A belsődön csak magad tudsz változtatni. Vannak elég "érdekes" szülők. Nem engednek ki? Sötétedés után még oké meg stb. de ha el akarsz menni valahova délután igenis menj. Letolnak? Megütnek? Szard le! Ès öntsd ki a lelked. Ez nem mehet tovább..Vgy adnak engedményeket (persze megfelelő mértékbe) vagy öngyi leszel. Melyik a jobb? Válasszanak. Nem hiszem, hogy az utóbbinak örülnének. És amúgy is a te életed. Ha el akarod szarni tedd azt. Ha nem akkor igenis ki kell törnöd. (elnézést a vesszőhiányoktól stb. telefonról vagyok)
2015. jan. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Kedves 3. válaszoló.Nem igazán értek az ilyenekhez,pontosabban ez azt jelenti,hogy elmondhatod mi bánt? És meghallgatnak? Esetleg adnak tanácsot? Én attól tartok,hogy kiderülne..
2015. jan. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
10%

Mindenkinek vannak problémái, attól még hogy nem mutatja ki. Azzal, hogy magadat sajnáltatod, semmivel sem haladsz előrébb. Te gyakorlatilag 2 dolgot írtál le itt 40 sorban: a szüleiddel nem jössz ki jól, és bent az iskolában kiközösítenek. Kb. a fiatalok 20%a van ebben a helyzetben, minden 5. Csak van amelyik feláll, meg van aki még 5 év múlva is csak fetreng a földön.


A kiközösítésről annyit, hogy én ismerek rengeteg kiközösített embert, és elmondhatom: ok nélkül senkit nem néznek ki. Valami durva oka mindig van, és hidd el hogy a gyerekek nem az alapján utálnak ki, mert neked otthon problémáid vannak.


Utálod a szüleidet? Jó. Utálod az iskolát? Oké. Akkor csak szimplán tanuljál jól, kerülj be államilag finanszírozottan egy egyetemre, aztán zúzz el a fenébe otthonról, albérletbe. Ez már egy működő terv képét nyújtja, ilyenek születnek akkor, ha az ember nem csak sajnálkozik, hanem próbál valahogy segíteni magán.

2015. jan. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nagyon szomorú az eseted és a másik hozzá szólóé, ilyen problémákkal orvoshoz kellene fordulni, olyanhoz, aki mentálisan tud segíteni. Miért nem költöztök el valaki baráthoz, akinél nyugisan lehetnétek? Nincs lehetőség? Tudom ki vagytok borulva, de én nem ajánlom, hogy öngyilkosok legyek, a többi emberek piszkálásai ne érdekeljen, mindig szólj a tanárnak, nem hiszem, hogy senki nincs akibe bíznátok.
2015. jan. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Még soha nem beszélgettem velük, de abban biztos vagyok, hogy nem kötelező megmondani a neved, tehát lehet teljesen anonim is.

Elmondhatod a problémádat és ők beszélgetnek veled. És igen próbálnak tanácsokat adni és kicsit lelket önteni beléd. Veszíteni nem veszíthetsz vele semmit, a szám is ingyenes.

2015. jan. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A hatos bunkónak meg üzenem, hogy ne itt ossza az észt. Ez nem az a kérdés, ahol okoskodni kellene, meg az Ilyen Csernus Imre style bunkó dumát lenyomni. Ez lehet, hogy egy drogosnál hatásos, de nem egy kétségbeesett fiatal lánynál.


És nem az a kérdés, hogy miért közösítenek ki, hanem az, hogy miért nem. Ha kövér, vagy sovány, vagy kancsal, vagy halkszavú, esetleg visszahúzódó ember vagy, esetleg jobban tanulsz, mint a többiek, ez mind ok lehet a kiközösítésre. Aki egy kicsit is más, kicsit is sebezhető, azt kiközösítik, a hozzád hasonló megmondóemberek, akiknek fogalmuk sincsen arról amiről pofáznak, mert nem élték át.


Okoskodni, baromi könnyű, ilyen szintű problémákat egyedül megoldani nem az.

2015. jan. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Van egy barátom akihez eltudnék menni,de nagyon messze lakik,és így az iskola sem lenne megoldható.Borzalmasan gyűlölöm ezt az egész életet.Én már nem látom értelmét,és tudom,hogy sokan bolondnak néznek,de ezt érzem.Gondolkodtam a pszichiáteren de mit mondjak a szüleimnek? Vigyenek el pszichiáterhez? Jönnének azzal,hogy nekem mindenem megvan ne legyen egy szavam sem.De nem értik,hogy lelkileg vagyok roncs.Egyszerűen nem értem ezt az egészet.Miért kell átélni ezt..miért nem lehetek én is boldog.Miért nem megy?
2015. jan. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!