Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az oka, hogy egyre több...

Mi az oka, hogy egyre több huszonéves ismerősöm lesz pánikbeteg, aki a tanulmányai miatt kénytelen utazgatni?

Figyelt kérdés
Okozhatja a pályaudvarok nem megfelelő közbiztonsága?
2015. jan. 29. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez egy 2005-ös felmérés volt...:

Pánikbetegség

„ A pánikbetegség bármikor támadhat. Akár éjjel is arra ébredhet az ember, hogy szúr a szíve, légszomja van, retteg, fuldoklik, izzad és menekülhetnékje van” — írja a The Vancouver Sun című újság. Egy nemrég készült jelentés, melyet 36 894 interjú alapján állítottak össze, azt mutatja, hogy Kanadában a 15 éves és annál idősebb emberek 3,7 százaléka, azaz körülbelül egymillió ember pánikbeteg. Több nő (4,6 százalék), mint férfi (2,8 százalék) panaszkodott pánikrohamokról. Az érintettek „majdnem kétszer olyan hajlamosak alkoholhoz nyúlni, hogy szembe tudjanak nézni a nehéz helyzetekkel, és közel háromszor olyan hajlamosak többet dohányozni, mint azok, akik nem pánikbetegek” — jelenti ki az újság. A dolog jó oldala, hogy a betegek közel 70 százaléka orvoshoz fordul. A beszámoló kijelenti, hogy Dr. Jacques Bradwejn, az Ottawai Egyetem pszichiátriai tanszékének elnöke szerint bár a betegség kialakulásában genetikai és biológiai tényezők játszhatnak szerepet, a rohamokat „stresszhelyzetek is kiválthatják”.

2015. jan. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos, de szerintem nem feltétlenül a pályaudvarok közbiztonsága. Nekem a testvérem lett az, és ha a tanulmányok alatt az egyetemet érted, akkor inkább az az oka. Nem mondom, hogy mindenkinek hihetetlen nagy nyomás az egyetem, de vannak olyanok, akiknek nem úgy jön össze, hogy hawaii-dizsi-napszemüveg... Igazából szerintem akkor a stresszt nagyon sok minden okozza. Például aki államin van, ne rakják át fizetősre, ne legyen sok kreditbírsága, meg alapból a vizsgahelyzetek, és emellett nincs egy biztos otthona úgymond szerető családdal, mert koleszban/albérletben lakik, messze, magára van utalva, sokan teljesen másik városba mennek tanulni, úgy hogy az egész ismeretlen. Nagyon sok minden jön össze egyszerre és szerintem, ha akkora stressz van, amit még el is nyom, hát, ember legyen a talpán, aki tudja kezelni... :(
2015. jan. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, tisztában vagyok a vizsgák velejárójával is. Az egyik ismerősöm kifejezetten az utazást említette okként. Ebben a stresszes világban nem csoda. Aki nem fordul orvoshoz tudja kontrollálni?
2015. jan. 29. 14:25
 4/4 anonim ***** válasza:
A pánikbetegséget mindig az adott egyén adott szorongása váltja ki. Az lehet a tanulmány nehézsége, az idegen nyelvi környezet,ki mitől tart legjobban. A közbiztonság nem feltétlenül a legfőbb ok egy pánikbetegségre. Lehet szorongás az egyedüllét miatt, egészség miatt stb. de kevéssé valószínű pont a pályaudvarok közbiztonsága miatt.
2015. jan. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!