Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha az öngyilkosok gyávák,...

Ha az öngyilkosok gyávák, akkor akik öngyilkosok akarnak lenni, de nem merik megtenni azok mik?

Figyelt kérdés

2015. jan. 31. 21:14
1 2
 1/18 anonim válasza:
29%
Szerintem az öngyilkosok abból a szempontból gyávák, hogy az őket ért megrázkódtatások miatt eldobják maguktól az életet, és nincs bennük annyi erő, hogy szembeforduljanak a problémákkal, és segítséget kérjenek. Aki pedig öngyilkos akar lenni, de nem meri megtenni, az nem is akar öngyilkos lenni.
2015. jan. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
#1: Dehogy nem akar. Azt hiszed ez olyan egyszerű? Az öngyilkosság fájdalommal is járhat. Különösen akkor ha véletlenül túlélik.
2015. jan. 31. 21:25
 3/18 anonim ***** válasza:
24%

Egyetértek az előzővel. Aki öngyilkos akar lenni, az nem hangoztatja, hanem kimegy az erdőbe, és felköti magát. Vagy vonat elé ugrik.

Aki állandóan arra gondol, esetleg még mondja is, az nem gondolja komolyan olyan szempontból, hogy biztos, hogy nem teszi meg sose. És az nem is akar öngyilkos lenni, csak azt szeretné, hogy mások oldják meg az ő problémáit.

2015. jan. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem mindenki gondol rá élete során. Nekem is volt olyan időszakom. De nem akartam megtenni, csak gondoltam rá. Mert problémáim voltak. És lám, megoldódtak, és még élek. És a lelkemet pedig ápolgatom azóta, hogy ilyen ne fordulhasson elő még egyszer.


Tudod azért tenni is kell, hogy jobbra forduljon az életed.

Én tettem érte. Bár nem volt egyszerű. De magadat legyőzni a legnehezebb a világon!!

2015. jan. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Finomítanám az első válaszoló írását. Aki nem meri megtenni az nem akar IGAZÁN öngyilkos lenni.


Tudod, nekem volt egy ismerősöm. Ő megtette. Kivett Pesten egy hotelben egy szobát, magasan. Eltöltötte az estét, még lehet, hogy valami finomat be is vacsorázott, és utána kiugrott a nemtudomhanyadik emeletről pár éve. Egy fiatal fiú volt. ő bátor volt szerinted? Mert ezt így nem lehet eldönteni.


Amúgy miért akarsz öngyilkos lenni?

2015. jan. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

"Aki állandóan arra gondol, esetleg még mondja is, az nem gondolja komolyan olyan szempontból, hogy biztos, hogy nem teszi meg sose. És az nem is akar öngyilkos lenni, csak azt szeretné, hogy mások oldják meg az ő problémáit."


Miért biztos hogy soha nem teszi meg? Hogy oldanák meg mások az ő problémáit? Hogy? Nem értem. Te zakkant vagy.

2015. jan. 31. 21:33
 7/18 anonim ***** válasza:

Nem vagyok zakkant. De sok ember arra vár, hidd el. Addig mondogatja, hogy el is hiszi, hogy majd mások megoldják, mások megsajnálják...így megy ez.


Amúgy meg mindenki segítsen magán. Az a tiszta munka.


Olyan embertől kell segítséget kérni, aki tud segíteni, ha nem vagy elég erős, hogy magad megoldd. Ez a megoldás, hidd el.


Nekem is voltak problémáim, súlyos bántalmazás, egyebek, és mégse kötöttem fel magam. Pedig senki sem segített. Az ember erősebb, mint hiszi!!

2015. jan. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

"Addig mondogatja, hogy el is hiszi, hogy majd mások megoldják, mások megsajnálják"


"Olyan embertől kell segítséget kérni, aki tud segíteni, ha nem vagy elég erős, hogy magad megoldd."


Tehát aki mondogatja az segítséget kér és te azt mondod segítséget kell kérnie. Beteg vagy. Pszichológus ugye már látott?

2015. jan. 31. 21:46
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem vagyok beteg, de az emberek többfélék. Van, aki azért mondogatja, mert csak sajnáltatni akarja magát. Van, aki segítséget kérne, de nem veszik komolyan. És van, aki komolyan gondolja, de az meg nem fogja elmondani senkinek, hanem meg is teszi.
2015. jan. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

"És van, aki komolyan gondolja, de az meg nem fogja elmondani senkinek, hanem meg is teszi."


Miért ne mondaná el? Neki már mindegy, nem?

2015. jan. 31. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!