Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tudok valamit az ellen tenni...

Tudok valamit az ellen tenni hogy a hasamon ne legyenek apró fekete szőrszálak? Több lent

Figyelt kérdés
Most 13 éves vagyok lány és a hasamon combomon apró fekete szőrök vannak. De anyum azt mondta hogy ott ne borotváljam le mert csak még erősebb lesz esetleg van rá valami gyógynövény amitől úgymond kihullana?

2015. febr. 1. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:

A borotvától nem erősödik. Csodálom, hogy él még ez a tévhit.

Amúgy meg gyanta...

2015. febr. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A borotvával egyenesre vágod a szőrszál tetejét és amikor nő-másnap-már érzed,hogy borostás. És igenis erősödhet tőle! Nekem azt tette,annak ellenére hogy nem vagyok egy bundás fajta. Gyanta vagy epilátor. Pár hónap és kikopik. Ha csak pár szál van,azt csipesszel is kihúzhatod.
2015. febr. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kedves 2-es.

2 dolog miatt szokás azt hinni, hogy borotvától erősödik a szőrszál.

1 : Általában serdülő korban, gyengébb szőrszállal kezd borotválkozni az ember. Ez, később erősödik.

Nem, nem a vágástól, hanem a hormonoktól, vágás nélkül is.

2: A szőr töve vastagabb, erősebb mint a teteje, leborotválva pedig ezt lehet érezni.

Amúgy is olyan, csak nem úgy érezzük. Levágva pedig szúrósabb is egy ideig.


De saját magadnak mondasz ellent, mikor azt mondod, nem lettél nagyon bundás.

Persze, hogy nem. Ha létező jelenségről beszélnénk, a férfiak arcán drótkefe nőne 40 éves korukra.

Ezzel szemben 50 éves korukra jóval puhább, és gyengébb az arcszőrük.

Mivel a borotválás semmiféle hatással nincs rá, a kor viszont igen.

2015. febr. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem mondtam magamnak ellent.Az,hogy nem borított-borít szőr.,mint Csubakkát,nem jelenti azt,hogy a meglévő kevés szőr ne erősödött volna. Vagy legyen az,amivel te magyarázod. Viszont a borotva nem csupán a vastagabb,kimondott szőrszálat távolítja el,hanem a pihéket is,amik,ha az történik,amit te írsz,akkor szintén érezhetővé válnak.De bármi is legyen a lényag,tartós simaságot a gyanta és a gép eredményez:D
2015. febr. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
37%
Felőlem mindenki azt mond amit akar,de én a lábujjaimról leborotváltam a barnás piheszőröket,tettem ezt egy nyáron keresztül.Most olyan 2 cm. es erős fekete szőr van rajta.
2015. febr. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!