Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A te szülőföld is tudatosan...

A te szülőföld is tudatosan gyűjtöget, teszi félre a pénzt a saját majdani temetésére?

Figyelt kérdés
Az én édesanyám igen ... Ami persze nem baj , ez is azt mutatja milyen előrelátó .. De nekem annyira rossz ezt hallani , mikor ezt említi .. Felnőtt nő vagyok (32) ,saját családom van .. De valahol mindig össze szorul a szívem , még akkor is ha tudom hogy az élet mulandó , s ez a világ rendje . Egyke vagyok .., talán ezért is van bennem nagyon a félelem , a rettegés a szülők elvesztésétől ..pedig anyu még nem annyira idős (66)főállásban dolgozik ,egészséges , korát meghazudtoló ..;) De nekem olyan rossz hallgatni , mikor a terveiről beszél , illetve pontosan az a rész mikor a majdani temetését illető anyagiak ról .Tudom hogy azért csinálja , mert mifelénk ez a " szokás " annak idején nagyim is félretette a pénzt a temetésére ,,

2015. febr. 3. 11:18
 1/4 A kérdező kommentje:
A kérdésem kiírásakor a telefon bele javított , szülőföld = szülőd *
2015. febr. 3. 11:20
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én édesanyám is foglalkozik a témával. Mit hogyan csináljak majd, ilyesmik. Engem kiráz tőle a hideg. Ő még csak 60 éves, nincs komolyabb baja azt leszámítva, hogy szegény "kapott az élettől rendesen"; de szervi baja nincs.
2015. febr. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Na anyu is ..ilyen ! Foglalkoztatja a téma .. De csak az anyagiakat illetően, aztán vált is . Ha ismernéd , nem hinnéd el a korát .. Ő maga sem érzi magát annyinak amennyi valójában .. Remélem még legalább 20 évig megmarad nekem /nekünk . Annyi terve/ tervünk van ... A fene egye meg , én sem értem magam miert dilizek , nem szoktam ilyeneken agyalni ... De most nagyon érzelgős napokat élek .. S én hülye még kínzom is magamat .. Az imént is olvastam egy lányról , aki tényleg korán , alig 20 évesen veszítette el a szülőjét .. Potyogtak is a könnyem rendesen , ahogy belegondoltam ..
2015. febr. 3. 11:41
 4/4 HengerR ***** válasza:

Nálunk ez nem beszédtéma. Igaz csak az egyik szülőm él (apa) aki még csak az 50 felé közelít.

Javaslom kérd meg az édesanyád, hogy ne hozza föl ezt több alkalommal mert téged érzékenyen érint. Nyilván én is így tennék hasonló helyzetben miután 1x meghallgattam.

2015. febr. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!