Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Küldjem vissza a...

Mit tegyek? Küldjem vissza a telefont, vagy hagyjam a fenébe?

Figyelt kérdés

Rendeltem kínából egy telefont, de a telefon nem volt jó.

(kb 30 ezer forint értékben)

Nos, megbeszéltük az eladóval, hogy visszafizeti a pénzt, én pedig visszaküldöm a terméket.

Ő visszafizette a pénzt, én pedig észrevettem, hogy a, valószínűleg a hideg- vagy a meleg miatt beindult a telefon. De már visszautalta a pénzt.


Mit tegyek?

Ezek a kínaiak úgy is több százas szériában nyomják, a főnökeik meg gondolom luxuskocsival járnak. Akkor most szerintem inkább szerencsém van, hogy így jártam, mint hogy visszautaljam a pénzt?


2015. febr. 3. 15:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Szerinted ha nem érkezik meg nem fogják perelni rajtad az árát?
2015. febr. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

kínából? meg leírtam, hogy rossz a telefon. (kereskedő árulja nagy tételben) most mit kezdene egy rossz telefonnal. De visszaküldhetek egy üres csomagot is, mondván eltűnt a postán.


Természetesen valószínűleg visszaküldöm! Mielőtt még valaki feljelent!

2015. febr. 3. 15:10
 3/21 anonim ***** válasza:

Ez már a becsületeden múlik. Ha van, akkor visszaküldöd neki a pénzt, és megírod hogy mégis jó a telefon, köszi. Ő is megelőlegezte a bizalmat ,hogy elküldte a pénz " puszira" Nem kellene lejáratni magad ilyennel.

De hát magyarok vagyunk és simlisek ,szeretünk "okosba "megoldani mindent, ez a kérdés is ezt bizonyítja.

2015. febr. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Mivel a lakcímed és a bankszámlaszámod feltehetően megvan neki, benyújthat egy igényt a bankkal szemben hogy mivel az összeg előre lett átutalva, és te nem teljesítetted a szerződés rád eső részét, utalják vissza nekik a pénzt. Ezt a bankok meg is szokták tenni. Üres dobozt pedig nincs értelme küldeni, kicsit gyanús lenne hogy a zárt dobozból eltűnt a postán a telefon.
2015. febr. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag annyira távoli kultúra, és annyira más világ, hogy nem is igazán érzek felelősséget.
2015. febr. 3. 15:13
 6/21 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy a kínai foglalkozna vele, egy női kapcsolattartóval intéztük a telefont egy gagyi third-party árus-oldalon, nem egy konkrét személy küldte a telefont, hanem a gyártó....

Ebben az esetben szerintem nem nagy kiesés nekik.


Természetesen ha egy kínai átlag polgár küldte volna a saját telefonját, vagy árulná, gondolkodás nélkül küldeném vissza a pénzét.

2015. febr. 3. 15:15
 7/21 A kérdező kommentje:
Mielőtt valaki feljelent, vissza fogom küldeni így is úgy is....
2015. febr. 3. 15:17
 8/21 anonim ***** válasza:
A kínai átlagpolgárnak lövése sincsen hogyan lehet az elveszett pénzét visszaszerezni, a gyártónak/forgalmazónak annál inkább.
2015. febr. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
A gerinceden múlik. Én is jártam már úgy, hogy ebayről rendelt cucc nem jött meg időben, leleveleztük, hogy visszakapom a pénzt, ez meg is történt, aztán egyszer csak befutott a csomag. Én visszautaltam...
2015. febr. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Mennyire szánalmas vagy, csak mert egy távoli kultúra... -.- De ha veled csinálnák meg ezt akkor ki lennél akadva.
2015. febr. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!