Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen megszólítást lehet...

Milyen megszólítást lehet használni, ha fogalmad sincs, hogy kinek írsz? A Tisztelt Uram/Hölgyem és a Jónapot-on kívül?

Figyelt kérdés
2015. febr. 6. 06:27
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Jól bevált a régi

Kedves Hölgyem! Tisztelt Uram!

2015. febr. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
4%

A jónapot NEM megszólítás, söt így eleve bunkóság, minimum a jó napot KÌVÁNOK formát kellene használni.


Hivatalos levélnél a tisztelt uram/hölgyem amegszólítás, más nincs, de nem is értem, miért nem felel meg neked a normális.

2015. febr. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Én a "Tisztelt Címzett"-et is szoktam használni.
2015. febr. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Tisztel Ügyintéző

Kedves Címzett

2015. febr. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
"Tisztelt Cím!"
2015. febr. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
24%
Üdvözletem! Ennyi elég
2015. febr. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha hivatalos levél, akkot Tisztelt Uram/Hölgyem! Nem kedves, nem címzett és semmiképpen sem üdvözletem...
2015. febr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A Tisztelt hölgyem/uram is megteszi, de annyit általában tud az ember, hogy milyen poszton van, akinek ír, ilyenkor bedobható az is, például ügyintéző, elnökhelyettes, hirdető, stb.

De amíg nem azt veted oda, hogy "csá-csumi, mi a pálya" nem nagyon fognak fennakadni rajta, ha kicsit suta a megszólítás, maximum megmosolyogja az ember.

2015. febr. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!