Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy nem merem...

Miért van az, hogy nem merem használni az emberek nevét, ha közvetlenül beszélek velük?

Figyelt kérdés
Páromat se hívtam talán soha a nevén, pedig sok évesek vagyunk.
2014. nov. 25. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele, de nem félelem inkább megszokás, nem áll rá a szám.
2014. nov. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Erre akkor szoktam rá mikor a játszótéren nem tudtam megjegyezni a gyerekek nevét, így azt kihagytam és mondtam amit akartam. Akkor még fura volt, most már képtelen vagyok beszélgetéskor belefűzni a neveket a mondandómba.
2014. nov. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hogyan szólítod akkor meg, ha mondjuk pár méterre van tőled, sokan vagytok egy teremben, titeket ott nem nagyon ismernek a többiek, nincs lehetőséged odamenni hozzá, de kellene a segítsége, hogy ott legyen melletted? Őszintén érdekel! "Hé te ott barátom a zöld zakóban!"? Vagy mi? :D
2015. febr. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok ezzel, mindig is így voltam, gondolkodtam rajta, miért lehet, de nem jutottam semmire. Beceneveket szoktam adni, azokat használom is. Viszont azt is megfigyeltem, hogy ha valaki állandóan használja a neveket, az zavaróan hat rám. "Tudod, Gizi", "nézze, Lajos", és minden második mondatban, nekem nem jön ez így (bár a pszichológia azt vallja, a kommunikációban ez nagyon fontos).
2015. nov. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!