Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vezetéknév változtatással...

Vezetéknév változtatással kapcsolatban ez? (lent)

Figyelt kérdés

19 éves vagyok és van egy olyan igaz barátom, akivel mi szó szerint testvérekként tekintünk egymásra, úgy mint akiknek egy a vérük és együtt nőttek fel. Így is élünk. Egymásnak vagyunk csak és egymás mellett. S én mindig mondom neki, hogy szeretnék megadni egy xx(ő vezetékneve) öcsit neki, aki mindig mellette van. Az érzését.


S belegondoltam abba, hogy felvehetném-e az ő vezetéknevét ?


Édesapám elhunyt, hogy ha ez számítana valamit.


Egyenlőre ez még csak gondolat, de ez megvalósítható lenne-e?


Nagyon szépen köszönöm a hozzám való türelmeteket és hogy elolvastátok, s aki válaszol, annak hálás vagyok szívből!


2015. febr. 6. 23:00
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Természetesen tudom, hogy valószínű ilyen okkal nem valósítható meg, de nem is ez a lényege az egésznek. Ezt csak azért meséltem el, hogy miért változtatnám meg. Nem feltétlen kell tudnia bárkinek is.


Megváltoztathatnám?

2015. febr. 6. 23:12
 2/12 anonim ***** válasza:
18 éves kor felett nyugodtan bármit tehetsz
2015. febr. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
16%
csak fiktív neveket lehet felvenni
2015. febr. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Utolsó! Hogy értve, hogy fiktív nevet? A barátja neve is lehet bárki számára akkor fiktív nem?
2015. febr. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Felvehetném akkor a család nevét?
2015. febr. 7. 00:02
 6/12 anonim ***** válasza:
Fel. De szerintem ilyen indokkal nem érdemes annyi pénzt kiadni. Tedd ahogy jónak látod. De ez több hónapos dolog, nem csak annyi, hogy bemész és másik névvel jössz ki.
2015. febr. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Valahogy indokolni kell a változtatás okát, 2 mondat is elég.

A több hónap ügyintézés nálunk 3 hét volt.

2015. febr. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az ügyintézés maga kb. negyed óra, le kell adni minden papírt az anyakönyvi hivatalban, csak az átfutási időt kell kivárni.


Szerintem nem jó ötlet, amit tervezel. Fiatal vagy még, lehet még sok igaz és jó barátod, de mégse veheted föl mindnek a nevét. Különben is, hogy esne az anyukádnak, a családnak, hogy eldobod az apukád nevét? Nem írtad, milyen volt vele a viszony, de ha jóban voltatok, szerintem nem lenne szép lépés. A barátod egyáltalán hogy állna az ötletedhez?

2015. febr. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
3 hét?? Én márciusban kezdtem intézni, és május közepén végeztem mindennel.
2015. febr. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

4 köszi a lepontozást...

csak én megakartam változtatni és ha konkrét személyévalami személyiségjogok, vagy mit tudom én mire hivatkozva, azt mondták beadhatom a kérelmet, de úgy is elutasítják


más személy nem tudom milyét nem sértheti.


kérdezz, mielőtt pontozol s..fej

2015. febr. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!