Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért tartják egyesek akkora...

Miért tartják egyesek akkora hülyeségnek, hogy lehetségesnek tartom, hogy a leendő gyermekemet nem járatom majd iskolába? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Otthon tanulnának olyan dolgokat, amiket hasznosnak, fontosnak tartok.

Volt egy ilyen kérdésem, és gyakorlatilag lehülyéztek, és azt mondták, hogy antiszociális lenne a gyermek.

Nos, ezek szerint, Polgár László is hülye, és a lányai pedig antiszociális emberek, akik nem érnek semmit, igaz?

Amúgy egy kis iskolakritika Polgár Lászlótól, benne van sok minden, amivel egyetértek, és amiért bennem is felmerült ez a gondolat:

[link]



2015. febr. 8. 18:43
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
90%

Kedves Kérdező!


Akkor elmesélem a saját élményemet. Engem ugyanis gyerekként kivettek az iskolából, magántanuló voltam évekig. Pedagógus édesanyám nagy szeretettel, türelemmel és hatékonysággal megtanított mindenre, ami kellett, emellett rengeteget kirándultunk, sok mindent láttam-hallottam a világból, jártam szakkörre is, tehát mindent megkaptam, amire szükségem lehetett. Az év végi számonkéréseket hibátlanul teljesítettem, úgyhogy csak elismerést kaptam az iskolától, tanároktól is.


És tudod mit mondok?

Utáltam!


Utáltam, hogy én vagyok a kis különc, a fura lány, aki nem jár iskolába, mint minden normális gyerek.

Utáltam, hogy a régi barátaimmal alig tudtam miről beszélni, mert a gyerekeket főleg a közös élmények kötik össze, és én nem voltam ott az udvaron a kidobósnál, nem voltam ott, amikor a tanító nénire ráborult a táblamosó vödör és az milyen vicces volt, nem vettem részt a gyerekes csínyekben és játékokban.

Utáltam, hogy év végén velem példálóztak a tanárok, mert "bezzeg én be se jártam, mégis képes voltam megtanulni".


Mindennél jobban szerettem volna átlagos iskoláslány lenni.


De hát ja, olyan volt a helyzet, hogy nem kérdeztek meg, akarok-e iskolába menni.

2015. febr. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
79%

"Mindhárom lánynak van férje, akivel gondolom együtt is élnek."

És ebből ugye egyből az következik, hogy semmiféle szociális vagy pszichés problémájuk soha nem volt. Te csak azt látod belőlük, amit megmutatnak magukból.


"Persze a tananyagot is megtanítanám neki.

Ráadásul a személyes oktatás sokkal gyorsabb és hatásosabb, mint a tömegoktatás."

Ismét kérdezem: honnan szándékozol azt a tudást megszerezni, aminek birtokában felelősségteljesen egymagad minőségi oktatást tudnál biztosítani a leendő gyermekeidnek?

Nem sértésből, de sok szülőnek még az is gondot okoz, hogy a gyermekének a házi feladatában segítsen, nem hogy szakszerűen tanítsa őket.


"Férjet nem tervezek, csak feleséget."

Kíváncsi lennék, hogy hol találsz te olyan feleséget, aki eltart téged, míg te egész nap a gyerekeidet oktatod.


"Amúgy szerintem a szocializációt máshol is meg lehet tanulni."

Például? Ne csak homályos feltételezésekben beszélj! A többi gyerek délután 2-ig (vagy ha tanulószobás/napközis, vagy valami szakköre van, akkor 4-ig) a suliban van, gyakran utána még tanulnak, nem nagyon fogsz te olyan helyet találni, ahol az iskolában amúgy normális szociális ingereket a gyermek megtapasztalhatja. Azzal, hogy elviszed néha a játszótérre, meg beiratod valami foglalkozásra, az nagyon kevés.


"vannak ám negatívumai is"

Ki mondta, hogy nincsenek?

Csak tudod, mindennek vannak negatívumai és pozitívumai is. Veled az a baj, hogy ami neked tetszik, annak csak a pozitívumait hangsúlyozod, minden másnak meg csak a negatívumait.

(Persze, ha nincs közösség, akkor nincs, ami kiközösítsen...)


"Arról megkérdezi-e valaki, hogy akar-e a gyerek iskolába járni? Nem."

Demagógia.

Az embernek vannak bizonyos kötelezettségei, és emellett van egy bizonyos saját mozgástere. Kérdezz meg véletlenszerűen kiválasztott 20 fiatal felnőttet, hogy utólag visszagondolva hogy gondolja, jobb lett volna, ha nem jár iskolába? Döntő többségük erre nemleges választ fog adni.

A gondolkodásodban egyébként megint a kettős mérce figyelhető meg. Amikor valami a te elképzelésednek adna igazat, akkor "kérdezzük meg a gyereket". Amikor meg ellened szólna, akkor meg Polgár apukával példálozol.

Nem arról kell megkérdezni a gyermeket, ami kötelező és szükséges, és ami az egészséges fejlődését szolgálja, hanem arról, ami az ő jövőképe, érdeklődése.

2015. febr. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

21:

Ez is csak a te történeted. Lehet, hogy más szeretné.

Ahogy az iskolát is utálhatja/szeretheti valaki, a magántanulósággal is ez lehet. Mondjuk ez a szülôtôl is függ, hogy hogy tanítja, viszi-e más társaságba a gyereket stb.

2015. febr. 8. 19:58
 24/32 anonim ***** válasza:
69%

Igen, ez "csak" az én történetem, viszont az egyetlen első kézből érkező tapasztalat a 3 oldalnyi hozzászólás közt. Azért gondold át!


A szüleim tényleg mindent megtettek. Anyukám csodálatosan tanított, és ezzel a felével nem is volt bajom. Imádtam őt. De az egész rendszer sokkal több kínlódást okozott, mint örömet.

2015. febr. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

"És ebből ugye egyből az következik, hogy semmiféle szociális vagy pszichés problémájuk soha nem volt. Te csak azt látod belőlük, amit megmutatnak magukból."


Megtörténhet, hogy van problémájuk, de nem hiszem. Viszont rengeteg iskolásnak is van problémája az iskola miatt (kiközösítés pl.)


"Ismét kérdezem: honnan szándékozol azt a tudást megszerezni, aminek birtokában felelősségteljesen egymagad minőségi oktatást tudnál biztosítani a leendő gyermekeidnek? 

Nem sértésből, de sok szülőnek még az is gondot okoz, hogy a gyermekének a házi feladatában segítsen, nem hogy szakszerűen tanítsa őket."


Én is tanultam, amit tanítanék neki, tehát valamennyire ismerném Emellett ott van az internet, a szakkönyvek, esetleg ha valamit nem értek, kérhetek segítséget mástól.


"Kíváncsi lennék, hogy hol találsz te olyan feleséget, aki eltart téged, míg te egész nap a gyerekeidet oktatod."


Mondom, hogy csak ha anyagilag megoldható.

Egyébként vannak olyan munkalehetôségek is, amit otthonról lehet végezni, és kevesebb idôbe telnek.


"Például? Ne csak homályos feltételezésekben beszélj! A többi gyerek délután 2-ig (vagy ha tanulószobás/napközis, vagy valami szakköre van, akkor 4-ig) a suliban van, gyakran utána még tanulnak, nem nagyon fogsz te olyan helyet találni, ahol az iskolában amúgy normális szociális ingereket a gyermek megtapasztalhatja. Azzal, hogy elviszed néha a játszótérre, meg beiratod valami foglalkozásra, az nagyon kevés."


Barátaim/ismerôseim gyermekei, szakkörök, sport. Ha jóll tudom, vannak közösségek direkt otthon tanuló gyermekek számára is.


"Ki mondta, hogy nincsenek? 

Csak tudod, mindennek vannak negatívumai és pozitívumai is. Veled az a baj, hogy ami neked tetszik, annak csak a pozitívumait hangsúlyozod, minden másnak meg csak a negatívumait. 

(Persze, ha nincs közösség, akkor nincs, ami kiközösítsen...)"


Igen, az otthontanulásnak is vannak negatívumai, de összességében minden pozitívumával és negatívumával nem tartom rosszabbnak, mint az iskolát. Az nen zavar, hogy az ellenzôi is csak a negatívumairól beszélnek?


"Demagógia. 

Az embernek vannak bizonyos kötelezettségei, és emellett van egy bizonyos saját mozgástere. Kérdezz meg véletlenszerűen kiválasztott 20 fiatal felnőttet, hogy utólag visszagondolva hogy gondolja, jobb lett volna, ha nem jár iskolába? Döntő többségük erre nemleges választ fog adni. 

A gondolkodásodban egyébként megint a kettős mérce figyelhető meg. Amikor valami a te elképzelésednek adna igazat, akkor "kérdezzük meg a gyereket". Amikor meg ellened szólna, akkor meg Polgár apukával példálozol. 

Nem arról kell megkérdezni a gyermeket, ami kötelező és szükséges, és ami az egészséges fejlődését szolgálja, hanem arról, ami az ő jövőképe, érdeklődése."


Kezdjük az utolsó mondatoddal. Az iskoláva ez az egyik legnagyobb baj. Nem kérdezi meg, hogy mi az érdeklôdésed, hanem el akarja dönteni, hogy neked mit kell tudnod. Otthon is meg kellene tanítani a tananyagot, de ott olyan dologra is juthatna idô, ami érdekli a gyere


Kezdválaszokat ad.

2015. febr. 8. 20:15
 26/32 A kérdező kommentje:

Tehát ami a gyereket érdekli.


Az iskolába járás pedig nem kötelezô, csak társadalmilag jónak tartott. Az otthontanulást nem tiltja a törvény.

2015. febr. 8. 20:18
 27/32 anonim ***** válasza:
82%
Attól, hogy téged kiközösítenek az iskolában, még nem kell tönkretenni a gyerekeid életét.
2015. febr. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Kérdező: az, hogy kiemeled a gyerekedet a közösségből, nem fogja megmenteni a kiközösítésből, hanem épp ellenkezőleg, további tápot ad annak. Velem is így volt - én vagyok ismét a magántanulónak kivett lány. Előtte nagyjából még oké volt a dolog, utána viszont valóban kivetettek maguk közül a gyerekek.
2015. febr. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

" Attól, hogy téged kiközösítenek az iskolában, még nem kell tönkretenni a gyerekeid életét."


Ki mondta, hogy engem kiközösítenek?

2015. febr. 8. 21:40
 30/32 anonim ***** válasza:
51%

"Viszont rengeteg iskolásnak is van problémája az iskola miatt (kiközösítés pl.) "


Egyertelmu hogy a sajat problemaid miatt kattogsz ezen a teman.

2015. febr. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!