Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális, ha a leendő gyermeke...

Normális, ha a leendő gyermekemet nem szeretném majd iskolába járatni?

Figyelt kérdés

Azt szeretném, hogy magántanuló legyen.


Az iskola nagy részt vállal abban, hogy a gyerekek túl hamar kamaszodnak. Az a baj, hogy ha már néhány gyerek az osztályban ilyen, a többiek is ilyenek akarnak lenni. Mikor valaki elkezdi a bulizást (sajnos ez már 6.-7. osztály körül megjelenik), akkor a többiek is azt szeretnék. Ha valaki cigizik/drogozik, akkor a többiek is azt szeretnék, mert az milyen "vagány". Tudom, hogy nem biztos, hogy a gyerekem is ilyen lenne, de megvan rá az esély.

Úgy gondolom, hogyha itthon lenne, több ideig maradhatna gyerek, nem lenne olyan mint a fiatalok nagy része, nem csak a facebook, a bulik, meg az alkohol, meg a drogok érdekelnék.

Sajnos tudom, hogy mi a helyzet a fiatalokkal, hiszen én is az vagyok. (15/F)

Remélem, hogy érthető volt, hogy miért nem szeretném az iskolát. Ezek csak példák voltak, amiket fenn leírtam. A lényeg, hogy csordaszellem a jellemző, mindenki követ mindenkit, túl hamar kezdődik a kamaszság, és sok hülyeséget meg lehet ott tanulni.

Mit gondoltok erről?



2015. febr. 7. 15:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Legyen csak antiszociális anyukakisgyereke örökké, csodás. Inkább a tanulással foglalkozzál.
2015. febr. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
69%
Ha nem jár majd iskolába nem lesznek barátai, ez így egy ideig jó lesz majd de ha elkezd felnőni akkor sokkal rosszabb lesz neki.
2015. febr. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy mindig felhozzák ezt az "antiszociális" dolgot.


1. Nem lenne antiszociális, ezt én sem akarom. Valahova biztos járna, ahol lennének ismerősei. Csak nem 28, hanem mondjuk 4. Ez baj. Baj, ha valakinek kevesebb barátja van? (Tipikus extrovertált szöveg...)


2. Mindenki arról beszél, hogy mekkora baj az, ha valaki antiszociális. Arról miért nem esik szó, ha valaki túl szociális. Mert a társadalom nagy részével ez a helyzet. Nem tud egyedül lenni, sőt 1 emberrel sem, muszáj tömegben legyen, hogy jól érezze magát. Szerintem ez sem egészséges, mégse okoskodik senki ezzel.

2015. febr. 7. 15:07
 4/14 A kérdező kommentje:
Tehát: Baj, ha valakinek nincs 28 haverja, csak 4 barátja?
2015. febr. 7. 15:08
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
Vagyis ha jól értelmezem, akkor te Sims-ezni akarsz...
2015. febr. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%

Ennek tényleg az a veszélye, hogy nagyon magadhoz láncolnád.

Soha az életben nem lenne önálló.

És igen: nagyon nagy baj, ha csak 4 embert ismer, és sose kerül új helyzetekbe - új, ismeretlen emberekkel.

Nagyon rosszat teszel így neki, nem ajánlom.

2015. febr. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ez a jövőbeli gyermekedtől függ. Ha visszahúzódó, magának való akkor jó ötlet is lehet. De ha szereti a társaságot akkor inkább járjon közösségbe.
2015. febr. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%
Nem fog tudni több emberhez alkalmazkodni. Még az egyetemet elvégezheti levelező szakon, de ha más nem a munkahelyén csak emberke közé kell mennie és felnőttként sokkal nehezebb megtanulni, hogyan állj ki mások elé, hogyan beszélj az érdekedben, hogyan kezelj olyan szociális helyzeteket, amiket az ember az iskolában észrevétlenül elsajátít. AZ ok, hogy elképzeled, hogy majd lesz 4 barátja, de mégis honnan? Az iskola megadja a lehetősége,d hogy több ember közül válassz barátot, hogy több ember közül is megtanuld kiszúrni a hasonló érdeklődésű körűt, egymáshoz idomuljatok az évek során. Ne csak a téged hátrányosan érintő dolgokat vedd figyelembe. Fog ez a hozzáállásod még változni. A konkrét kérdésedre a válasz, hogy nem, nem egészen normális, hogy 15 éves fiú létedre ilyeneken töröd a fejed, ahelyett, hogy megtanulnál kiállni magadért a többiekkel szemben. Szép dolog, hogy egyedi vagy,egészségesen élsz, de attól, hogy különc vagy még nem leszel több náluk. És nem kell az álszentség sem, sok válaszoló itt elfelejti, hogy ő is volt 16 éves és attól, hogy elmentél bulizni és két sörtől berúgtál meg sunyiba cigiztél az iskolaudvaron még nem lettél rossz ember. Sikeres felnőtt ember vagyok, a szüleim is büszkék rám, pedig cigiztem a suliban és 15 évesen már jártam buliba. Ma nagyon ritkán iszom, bulizom, egészséges életet élek.
2015. febr. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%

Persze, hogy sok hülyeséget meg lehet ott tanulni, meg is lehet csinálni. Aztán mi történik? Kinövi, lenyugszik, családot alapít, éli a kis életét a 90%-a az embereknek.


Inkább középiskolában legyen túl az első szerelmen, első szakításon, egy sor kisebb-nagyobb csalódáson minden értelemben, miközben te szülőként ott tudsz lenni mögötte, magyarázni, tanítani, hogyan működik a világ. A rossz részét is meg kell tapasztalni, különben ő lesz a naiv idióta, akit mindenki minden szempontból átvág.

Felnőttként csak így fog boldogulni, ezekkel az igen fontos tapasztalatokkal a zsebében.

2015. febr. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%
Jézusom, de jó, hogy nem te vagy az anyám. Kérdésedre válaszolva nem, nem normális dolog egyáltalán. Gondolom neked elég sok rossz élményed van a sulis időszakodból. Az meg, hogy bele tudják vinni a rosszba szerintem neveltetés kérdése. Én pl.sohasem cigiztem, drogoztam stb. annak ellenére, hogy volt olyan haverom, barátom, aki igen. Nem éreztem cikinek és ők sem cikiztek érte. A gyereked valószínűleg sohasem lesz képes beilleszkedni a társadalomba, ha ennyire burokban neveled, de te tudod.xd
2015. febr. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!