Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek észreveszik, ha...

Az emberek észreveszik, ha náluk intelligensebb barátjuk/beszélgetőpartnerük van, vagy mindenkinek csak az tűnik fel, ha a másik a hülyébb?

Figyelt kérdés

Természetesen nem lexikális tudásra gondolok az intelligenciánál, hanem érzelmi intelligenciára, netán jobb kifejezőkészségre, érvelőképességre, tágabb látókörre.

Engem nagyon zavar, hogy akivel barátkozom nem igazán lát ki magából, mindig magából indul ki, míg én tudok jó tanácsokat adni neki (legalábbis ezt állítja ő is), ő nem partner számomra, nem kölcsönös ez a dolog. Ő maximum beletenyerelni tud abba, amibe nem kéne, aztán visszakanyarodik saját magához.

Elgondolkodtam, hogy ő ezt érzi-e? Illetve én érzem ha valakinek én vagyok terhére, mert sokkal előrébb van nálam? Arra jutottam, hogy nem.:D Legalábbis van, akit okosabbnak, értelmesebbnek gondolok, de úgy hiszem nem vagyok "túl egyszerű lélek" ő számára sem, hogy ne legyek partner. Pedig lehet, hogy mégis.


Ti ezt hogy látjátok?


2015. febr. 12. 21:44
 1/4 anonim válasza:

Szerintem ez nagyban függ az adott embertől. Ismerek olyat, aki habár elég butácska, saját maga szerint tökéletes és a legokosabb (nem mondta ki, de látszódik). De olyan is van, aki felismeri, bár ilyenkor az szokott lenni, hogy órákig-napokig önsajnálat, nem jó semmire, mindenki jobb nála. Harmadik eset, amivel találkoztam, egyben a legritkább, hogy felnéz a másikra, és hálásan köszöni a segítséget. Folyamatosan fejlődik, és szinte végig lehet nézni, ahogy egyre intelligensebb lesz.

Leírásod alapján, nem gondolja magát butábbnak nálad, viszont elismerte, hogy jól adsz tanácsokat, ami arra vall, hogy okosabbnak se hiszi magát. Ez már jó.

Amúgy nem lehet, hogy csak tanácsadásban rossz?:D

2015. febr. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Általában "felfelé" nem lát az ember. Tehát a nála intelligensebbeket nem ismeri fel, nem érti meg. A hülyébbeket viszont könnyedén kiszúrja, de ez valójában ugyanaz a helyzet, csak fordított szemszögből.
2015. febr. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés, igen, ilyen gyakorlatilag nem létezik.

Még a legsötétebb ember is képes egy 3 diplomás valakit lehülyézni, ha talál rajta valami kapaszkodót.

Az ilyen helyzeteken jókat szoktam röhögni...

És milyen hangosan tudnak ezek tapsikolni, ha olyanon találnak nagy nehezen valamilyen fogást, akin kissé nehéz.

És általában igen, jobban megfigyelhető a nem túl értelmes emberkéken, hogy imádnak mindenkit fikázni, leszólni, de csak azon a körön belül, ameddig nekik elér az értelmi képességük.


Ez inkább úgy figyelhető meg, hogy a bugyutább emberek szeretnének egy társaságban lenni a náluk értelmesebbekkel, de nincs az a műveltebb ember, aki lefele barátkozna. Hogy miért? Mert megfájdul tőlük a feje, folytonosan bizonyítani akarnak, és semmi másból nem áll a beszélgetés, mint a leszólásokból, fikázásokból, kivagyiságokról.

2015. febr. 13. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Örülök a véleményeknek!:)


"Amúgy nem lehet, hogy csak tanácsadásban rossz?:D"

Háát, sajnos nem.:) Tényleg az a kulcsprobléma, hogy nem lát ki magából. Mesélek neki valamit (nem is feltétlenül tanácskérés miatt) és rögtön magát látja bele, hogy "na ez pont olyan mint nála", pedig nem. Iszonyat távol áll. Az lenne a legkevesebb, ha netán csak énközpontú lenne és így akarná magához kanyarítani a szót, de nem, ő tényleg úgy hiszi, hogy mindenki ugyanolyan helyzetekben, ugyanolyan vágyálmokkal és ugyanolyan korlátolt cselekvőképességgel rendelkezik. Még a kapcsolatai is ugyanolyanok.

Ha én az elmesélése alapján okoskodom is valamit, azért nyitva hagyom, hogy az "xy most biztos így érzi, de..", ő meg mindent olyan sarkosan lát, én az xz-t, "dobjam ki, vesszek össze vele, ez nem normális!"

Ha meg földobok valami számomra tök érdekes vitatémát, ami adott a beszélgetésből, azt elintézi egy "hát igen"-nel, és/vagy visszakanyarodik ahhoz a három dologhoz, ami nagyon foglalkoztatja.:D

Míg én úgy gondolom átérzem az ő helyzetét, viszonyrendszerét és eszerint mondok véleményt, ő mindent olyan egybitesen lát.


Eddig úgy voltam vele, hogy sebaj, mert kedves, jóindulatú ember, és végül is csak volt egy közös pont, ami miatt elkezdtünk barátkozni, de mostanság kezd benne felfortyanni egyfajta rosszindulat, így meg aztán eléggé elment a kedvem, hogy karitatív barátkozzam, mikor az ő társaságától különösebben nem leszek gazdagabb. Ezek után gondolkodtam el, hogy ő egyáltalán érzi, hogy nem is vagyunk egy szinten?

De valószínűleg igazad lesz, ha okosabbnak nem is tartja magát, méltó partnernek gondol.:)

2015. febr. 13. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!