Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ha valaki vesz...

Szerintetek ha valaki vesz egy edzett pengéjű kardot a falra az nem olyan mintha venne egy fekete övet karatéból a falra edzések nélkül?

Figyelt kérdés
Sok embert láttam már akik azért újítottak be kardra hogy majd azzal megvédik magukat otthon. Csak szerintem hülye ötlet úgy hogy semmi tapasztalatuk nincs vele?
2015. febr. 14. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
Azt a kardot krumpli pucolásra tudják használni, önvédelemre nem.
2015. febr. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Te ismered a logikát?

Van neked otthon akváriumod?

2015. febr. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Már nem is lehet úgy kardot venni, hogy nem önvédelemre használja valaki?


Magyarországon közterületen amúgy sem viselhetsz kardot, vagy húzhatod elő. És az önvédelem jogilag nem létezik.

2015. febr. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Firedoom ***** válasza:
100%
Kard jol nez ki a falon, de az ov nem. Ennyi az egesz.
2015. febr. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nekem is van, kettő is. Egy 16. századi hosszúkard meg egy viking kard. Mindkettő edzett, élezett. Soha nem használnám önvédelemre, baromság lenne, akkor inkább veszek egy gumilövedékes puskát erre a célra.


Azért vannak kardjaim mert már kisgyerekkorom óta bolondulok értük és nem díszkardokkal akartam telerakni a szobám falát, hanem valódi, használható darabokkal. Egy díszkardom van jelenleg, egy amerikai polgárháborús, unionista lovastiszti szablya, de még az is minőségi anyagokból van, bár a pengéje nincs megfelelő keménységűre edzve.


Sajnos nem tudok megtanulni bánni velük, mert az ilyesmi egyesületek nem itt vannak + a hagományőrzés megint más, mint pl. a Regenyei féle vívóiskola, ahol rendesen kódexek alapján tanulják a vívást és nem az a fő szempont, hogy beöltözve parádékon részt vegyenek.


A kard a falon tekintélyt parancsol. Az egy olyan régi, letűnt korból visszamaradott jelkép, amelynek ereje van, sugározza magából azt a képzeletbéli romantikát, ami mindannyiunkban él, főleg a filmek, könyvek hatására.


Az biztos, hogy lesz még nekem több is. Nem olcsó mulatság, hiszen mint mondtam: nem egyszerű díszkardokra tartok igényt, hanem használatra alkalmas, kovácsolt vagy "flexelt", jó minőségű rugólapból készült, edzett kardokra. Az ilyenek ára pedig minimum 40 ezertől kezdődik, a határ a csillagos ég. A két kardom összevetve 100 ezer forint értékű. Már kinéztem egy egykezes kardot az egyik hazai kovácsnál, az is lesz 60-70 ezer. :D Félreértés ne essék, nem vagyok gazdag, csak egyszerűen erre gyűjtök. Más nyaralni megy, megint más tévére, kocsira gyűjt, én erre. Rengeteget kell dolgoznom azért, hogy ezt a gyűjtőszenvedélyemet kielégítsem. És rengeteg kor van, rengeteg kardfajtával, amit be akarok még szerezni, kezdve a japán kardoktól a 16-17-18. század kardjaigi, spádék, szablyák, rapierok... No persze nem beszéltem még az egyéb "mellékes" fegyverekről, mint viking balta, tomahawk, alabárdok, lándzsák...


Egy élet nem elég, hogy ezeket összeszedjem. :D De törekszem rá. Imádom őket.

2018. dec. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!