Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a mai társadalom sokkal extrovertáltabb, mint a 30 vagy 100 évvel ezelőtti?

Figyelt kérdés

Vagyis ugyanolyan eredetileg ugyanolyan arányban vannak az introvertált, illetve extrovertált emberek, mint akkor. Csak a társadalom azt várja el, hogy az ember legyen extrovertált, így nevelik a gyereket például az iskolában is, a média is ezt üzeni. Ezért sok alapvetően introvertáltabb ember kezd el extrovertáltabban viselkedni, evvel együtt pedig valamennyivel extrovertáltabbá válni. Mert így jobban elfogadják.


Egyetértetek vele? Szerintetek is gond ez? Szerintem igen. Az introvertáltakra szükség van, legalább 30-40 %-ra. A mai társadalomban 10 % körül van, aki introvertált, és úgy is viselkedik.



2015. febr. 21. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:
miérT?
2015. febr. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
100 éve nem hadováltak semmilyen vertráltságról, csak ÉLTEK és boldogok voltak.
2015. febr. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 piriiiii ***** válasza:
85%

Dehogynem hadováltak.

Nem gond. Miért lenne gond? Az egészséges ember társas lény.

Hogyan máshogy fogadhatná el az embert, ha nem nyit kifelé? Másként nem is lenne mit elfogadni, mert fogalma sem lenne a társadalomnak arról, hogy milyen az az ember.

Az emberiség egyébként változik (mert minden más is változik). Hol így, hol úgy. Ezt el kell fogadni.

2015. febr. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Nem gond. Miért lenne gond? Az egészséges ember társas lény.

Hogyan máshogy fogadhatná el az embert, ha nem nyit kifelé? Másként nem is lenne mit elfogadni, mert fogalma sem lenne a társadalomnak arról, hogy milyen az az ember."


introvertált =/= antiszociális

2015. febr. 21. 14:32
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Én éppen azt vettem észre, főleg a fiatalok körében, hogy "menő" introvertáltnak lenni. Mert azt hiszik magukról, hogyha a sarokba bújva könyvet olvasnak (és mindezt nem azért teszik, mert ezt szeretnék csinálni, csak különcnek akarnak tűnni), akkor sokkal érdekesebbek lesznek.
2015. febr. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Lótüdőt, kedves utolsó. Azért bújnak a sarokba, mert a számítógép kábeljeibe gabalyodva nevelkedtek és fogalmuk sincs a szemkontaktus lényegéről, az emberi kommunikációról.
2015. febr. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 piriiiii ***** válasza:
100%
Nem értem, mit akarsz ezzel a négyes válasszal, kérdező.
2015. febr. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Miquel:

Igen, ebben is teljesen igazad van.

2015. febr. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem pont, hogy fordítva -- az emberek újabban sokkal antiszociálisabbak, inkább magukba fordulnak, ami egyébként nem egészséges. Nemcsak az extrovertált, de az introvertált emberekre is negatív hatással van ez a jelenség, noha ők ezt kevésbé érzékelik. (Jobban is kifejthetném, de őszintén most elég lusta vagyok hozzá.)
2015. dec. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!