Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Félek a jövőtől, mit csináljak...

Félek a jövőtől, mit csináljak? 14/l

Figyelt kérdés

Az elmúlt két hónapban utáltam élni és meg akartam halni (szerelmi bánat+az általános életérzés, hogy csúnya vagyok, nincs mit szeretni rajtam stb.), csak gyáva vagyok az öngyilkossághoz. Mostanra ez nagyjából megszűnt. Nem állítom, hogy szépnek meg szerethetőnek tartom magam, de nem utálok élni. Viszont ha belegondolok, hogy később mi lesz, akkor mindjárt szomorú leszek. Ha panaszkodom valamire, akkor minden nálam idősebb ember első reakciója az, hogy később csak rosszabb lesz, és azt hiszem hogy igazuk van... Már most mindennél jobban gyűlölöm az iskolát és a tanulást, pedig egy nagyon jó nyolcosztályos gimibe járok és nem rossz az átlagom. Később jön a kisérettségi, aztán az érettségi, rengeteg tanulás, stressz, aztán az egyetem a vizsgákkal, amit látom az egyetemista ismerőseimen hogy elég nehéz kibírni. (Olyan opció nincs, hogy nem megyek egyetemre, a környezetem is ezt várja tőlem, meg diploma nélkül úgyse megyek semmire.) Aztán munkát kell keresni, az se egyszerű, de ha meg is van, akkor is egy iskolához valamennyire hasonló környezetben kell leélnem az életemet, csak stressz lesz az egész. (Abba nem merek belegondolni, hogy mi lesz, ha nem találok munkát.) Erre az egészre nem igazán vágyom. Jobban mondva be vagyok sz@rva tőle. Meg tudom szüntetni valahogy ezt a félelmet?

ELőre is köszi



2015. febr. 21. 22:36
 1/3 anonim ***** válasza:
sodródj az árral
2015. febr. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sokáig hasonló élet erzesen voltam.

Szívesen beszélgetnek veled, ki tudja, lehet én is tanulok valami újat.


Ha úgy gondolod írj privátban, és kereshetunk valami közös chatet (skype, face) ahol kényelmesebb írni.


Üdvözlettel: Egy, már meghalt, de feltamadt 15 éves fiú

2015. febr. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért félsz ezektől, mert nem ismered az akadályokat. Ha szemtől-szemben állsz velük, ismerni fogod a részleteket, ki tudod találni a problémára a megoldást.

Nem kell félni, ha ott lesz ideje, látni fogod, mit kell tenned.

Egyébként meg később van ami rosszabb lesz, de más, jó dolgokat is meg fogsz élni, sok olyat, amit ma még el sem tudsz képzelni.

Addig is egy heti terv:

https://www.youtube.com/watch?v=mGgMZpGYiy8

2015. febr. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!