Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hajótörésnél ez elméletben...

Hajótörésnél ez elméletben segíthet?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok vele hogy hosszútávon nem megoldás mert sok a ragadozó meg ha arra jár egy cápa akkor kampec. De sokszor láttam filmekben hogy azért haltak meg mert az óceánban leestek a hajóról és kimerültek és megfulladtak. De miért nem fekszenek fel egyszerűen a hátukra és lebegnek amikor kimerültek? Még mentő mellény sem kell ha nem viharos a víz éppen. Mármint egyszerű fent maradni a hátadon. Ha nem vesszük figyelembe a cápákat akkor ez segíthet valamit?

2015. febr. 25. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is a tenger mindig hullámzik, rövidesen az arcodra menne a víz.


Másodszor ha nem mozogsz, akkor kihülsz, mert a tengervíz nem meleg.

2015. febr. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy tovább életben maradsz. Viszont a semmi közepén: ivóvíz nélkül, étel nélkül, gondolom a nap is süt, meg a sós víz bele se merek gondolni... Szóval szerintem igen, de hogy megéri-e.
2015. febr. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kevés katasztrófa történik csendes időben a trópusokon.

Persze kipróbálhatod a módszert egy medencében 26 fokos vízben. Mérd le, hogy mennyi idő alatt kapsz görcsöt, és majd írd meg.

:D


Persze pl. a Titanic utasain ez se segített, hiszen a 4 fokos vízben kb. 10 perc alatt kihűltek és meghaltak.

2015. febr. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért valljuk be, Magyarországon erre elég kevés esély van.

Bár inkább a cápától félnék, mint egy NAV ellenőrtől.

2015. febr. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vinni kell magaddal sót és a körülötted lévő vízbe kell szórni, különben nem maradsz fenn a vizen.
2015. febr. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!