Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért gond az egyeseknek,...

Miért gond az egyeseknek, hogy én már nem voltam sorkatona?

Figyelt kérdés
Annyiszor hallom ezt, hogy már a könyökömön jön ki... Azért nem voltam, mert később (1989.) születtem. Valószínűleg ők sem lettek volna, ha nem lett volna kötelező akkoriban. Egyébként mondhatom marha sokra ment vele az is, aki volt és ilyenekkel dobálózik. :) Hát én nem voltam. Mégsem vagyok alkoholista, nem narkózom, még csak nem is dohányzom. Dolgozom, sportolok, normális életet élek. Hol itt a probléma? Vagy ez csak egy ilyen tuskó beidegződés, amivel zaklatni lehet a fiatalabb generációkat? Természetesen, tisztelet a kivételnek, nem mindenki bunkó, aki volt katona, de nem is mindenki ratyi, akinek már nem jutott belőle. :)
2015. febr. 28. 01:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért mégse mondhatják azt, hogy hónapokat voltak sorkatonák tök feleslegesen. Nyilván valamit értelmet kell adni annak az időszaknak is, így hazudnak valamit. Meg mellette a nevelés, hogy egy férfinak erősnek kell lenni és a többi hasonló hülyeség. Ez nem csak a sorkatona dolog miatt van így, gondolom észrevetted máshol is, hogy szeretik a fiatalokat zaklatni.
2015. febr. 28. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Beleestem a katonaságba , határőr voltam 94-95 között . Értelme nem volt , tróger tetű börtönviselt ürgék ( pedig BM alakulat és eleve sittes nem lehet , de a csókosok és akik lefizették az illetékeseket azok helyett a létszámot részben belőlük és alkalmatlanokkal töltötték fel .)Tanulni a fegyverhasználaton kívül semmit nem tanultunk , összefogás meg férfivá válás , hogyne . A jugó balhé is akkor terebélyesedett, 4hónap gyomorideg hogy nálunk tör ki valami . Fenyegetés , műbalhék tette ki a napot , ez tényleg kellett . A pihenő időt se adták meg , egyszerre 3 helyre volt az ember kiírva , szabadságra-konyha munkára- őrségbe . Mikor szóvá tettem miért nem tudok egy személyemmel 3 helyen lenni a győri honvéd kórházba vittek 2 hét pszichológia vizsgálatra . Az eredmény felmentettek fegyveres szolgálattól ( fene se érti miért ) de ugyanúgy őrségbe is voltam .Igen mennyit piált az ember , lógott , balhézott stb , ezt bárhol megtehetik .
2015. febr. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%

olyankor szokott előjönni ez a téma,amikor fegyelmezetlenséget,vagy a kitartás hiányát látják benned.

értelem szerűen ha magyarázkodsz,akkor veszíted a játszmát.

ezért amit leírsz itt a téma mondhatni lényegtelen.

az ellenfeled fog egy témát és ledominál vele,vagy magyarázkodásra késztet.

vagyis nyilvánvalóvá teszi,hogy nem tudod megtartani a saját témád,az övét viszont le tudja nyomni a torkodon,mert mentálisan gyenge vagy.

erről szól az amikor az orrod alá dörgölnek ilyesmit.

egy sima kontroll harc.

2015. febr. 28. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Akik ezt mondják, azok felszínesek és nem tapasztalt emberismerők, ezért úgy gondolják, hogy a sorkatonaság egy adott férfit generál - ez nincs így.


Az igaz, hogy a sorkatonaság megváltoztatja az embert , csakhogy ez a változás nem feltétlenül pozitív irányú és semmilyen mértékben sem biztosítja azt, hogy az adott személyből férfi lesz, illetve értékes ember.

Ezzel mindent el is mondtam.

2015. febr. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vannak kivénhedt öreg pr0lik,akik irigyek a fiatalságra,és azt szeretnék,hogy minden kiscsávót vigyenek el az ország másik végére szopni legalább 1.5 évet.

Az év világon semmire nem tanított meg a katonaság,szemét kommcsi rendszerre épülő,gerinctelen mentalitás,totál gazdasági pazarlás,és 19-20 éves gyerekek egy részének idegi kikészítése volt.Ivás,bagó,lógás,sumákolás,meg mindenféle ilyen állatságot lehetett megtanulni,de egy országot fejlesztő,normális egészséges mentalitást,azt biztos nem.

És igen,akik most ugatnak,hogy katonaság kellene a mai fiataloknak,azok is anno nem akartak menni.

Én másfél évet voltam,89 volt egész év és persze sok hülyülés volt,és sok haver,de ez csak egy dolog,ami mindenhol meglehet.

Semmi értelme,én személy szerint nem kívánom ezt a fiataloknak.

Ez idő alatt inkább tanuljanak,fejlesszék magukat,ami a társadalom javára válhat.

2015. febr. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megtiszteltetek a válaszaitokkal! :)
2015. febr. 28. 14:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Annak a sorkatonaságnak, ami anno, volt semmi értelme nem lenne. Viszont én egy maximum 3-4 hónapos alapkiképzést támogatnék, ahol elsősorban önvédelmet, katonai alapismereteket és fegyverhasználatot tanítanának korrekt tisztek, MIND A KÉT NEMNEK. Egyrészt ennyi idő a sok elkényeztetett önmagát hercegkisasszonynak meg istenkirálynak gondoló libának, meg hülyegyereknek is jó jellemfejlődési lehetőség lenne, ha tényleg normális keretek között zajlana, továbbá itt a 3. világháború küszöbén, azért nem árt, ha az ember el tud sütni egy puskát, úgy, hogy nem töri be vele a saját orrát...
2015. febr. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!