Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én vagyok lemaradva? A...

Csak én vagyok lemaradva? A volt osztálytársaim már mind önállóan élnek, és soknak gyereke is van.23-24 évesek vagyunk.

Figyelt kérdés
Elképzelni sem tudom, hogy miből tellik nekik minderre, mert nekem még egy szobát bérelni sincs pénzem pedig dolgozom évek óta. Én a szüleimmel lakok, egy kis panellakásban, nincs is nagyon kilátásom önálló életre, gyűjtögetünk, énis, ők is lakástakarékban, de az csak 2 év múlva jár le és akkoris hitelfelvétel szükséges hozzá pluszban. Amit pedig nem biztos hogy kapok a kevés fizetés miatt. Szóval totál kilátástalan minden. Ők pedig mind a párjukkal laknak, vagy a haverjaikkal, és a lányok közül 10ből 6 nak gyereke is van már. Nem tűnnek úgy mint akik nélkülözve élnek, saját autó, szép ruhák, külföldi nyaralás. A végzettségünk egy szinten van, nincsenek nagy szakadékok, hogy ez emiatt legyen. Persze pár baráttól kipuhatoltam a dolgokat, egyöntetűen az a válasz, hogy vagy ők, vagy a pàrjuk ausztriában dolgozik ( napi átjárással).Mióta ezt látom, annyira szerencsétlennek érzem magam, hogy inkább megszakitottam velük minden kapcsolatot, mert nem hiányzik hogy sajnáljanak, meg lenézzenek. Én hiába keresek minden erőmmel jól fizető munkát, nincs, nem kellek, nincsenek olyan kapcsolataim amik a javamra lennének, nincs nagy szám, önbizalmam, semmit nem tudok felmutatni. Osztálytalálkozóra sem megyek el emiatt.
2015. febr. 28. 13:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne szégyelld magad és emiatt ne szakítsd meg a kapcsolatokat, ha egyébként jól működnek. Egyáltalán nem biztos, hogy lenéznének (amelyik igen, az mondjuk tényleg felejtős), sőt, lehet, hogy még jobb állást is segítenek így vagy úgy szerezni. Sajnos ez manapság kapcsolatoktól is függ.

Ettől függetlenül megértelek, én is úgy érzem, hogy mindenkinek jobban megy körülöttünk, mint nekünk.

2015. febr. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Hát most mit lehet erre mondani? Az élet olyan, hogy az boldogul jobban, aki élelmesebb, felismeri és kihasználja a lehetőségeket, el tudja adni magát, jól tud másokkal kommunikálni, rámenős stb.


De azért lenne néhány tanácsom:

te is próbálj meg Ausztriában dolgozni

keress egy pasit, akinek jó állása van (vagy ha nem is, együtt mégis könnyebb mint egyedül)

tanulj ki egy jó szakmát, esetleg kezdj el egy versenyépes szakot az egyetemen (azt nem tudom, milyen eredményeid vannak érettségin, de ha megfelelőek, még nem késő valamit elkezdeni). Egyetem/főiskola mellett is lehet dolgozni, illetve ott vannak az államilag támogatott helyek, és ösztöndíjak. Az egyetem inkább csak az ember idejét veszi el.

2015. febr. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Pedig pont ha a köreikben mozognál, ismernéd őket, a lehetőségeiket, akkor te is könnyen találnál jó állást. Erről szól a világ, networking, erre te eldobod azt a kicsi networkot amid van, nem túl okos dolog. Megjegyzem 23--24 évesen, egyetemi diplomákkal a kézben már elég jól lehet keresni akkor is ha nem ausztriában vagy mosogató...
2015. febr. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Szerinted miért dolgozik mindenki külföldön??


Egyik csoporttársamat Bécsben kinevették az egyetemen, amikor meghallották Pesten mennyit kap. Ugyanaz a cég, ugyanaz a pozíció. Itthon nettó 200, Bécsben 1+millió. Ez ilyen egyszerű.


Az én bnőm nettó 2 milliót keres Londonban. Mihelyst végzek az egyetemmel, én is csatlakozok hozzá! Abból azért lehet menni nyaralni, na.

2015. febr. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az, hogy ki mikor házasodik, és mikor akar gyereket, nem lemaradás kérdése.

A pénz meg tudod, nem minden. Én is dolgozhatnék Ausztriában, de nem fogok. Igaz, hogy ott többet kereshetnék végzettséget nem igénylő fizikai munkával, mint itt diplomás közalkalmazottként, de nekem fontosabb az, hogy olyan munkát végezzek, amit szeretek, és legyen lehetőség a szakterületemen belül fejlődni. Idehaza megbecsült munkaerő vagyok, megbecsülik a szaktudásomat. Odakint csak egy bevándorló lennék. Igaz, hogy nem úszok a pénzben, de mint mondtam, számomra vannak fontosabb dolgok is.


Az, hogy valaki mit tud felmutatni, az az én mércém szerint nem az autóban, bankszámlában és a gyerekek számában mérendő.

Az önteltséget, nagyzolást és lenézést viszont én sem bírom. Nekem is volt olyan ismerősöm, aki úgy lenézően előhozakodott azzal, hogy velem ellentétben ő mennyi mindent elért már az életben. Úgy findoman visszakérdeztem: ugyan mit? Netán orvosként dolgozik? Vagy mérnökként? Esetleg gyárigazgatóként? Ja, hogy betanított munkásként, és oda is csak barátnője közbenjárásával vették fel? És nem mellesleg a barátnője lakásában él, a barátnője autóját vezeti, tényleg baromi sokat elért.

2015. febr. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én voltam osztálytalálkozón, ahol ugyan ez volt a téma. 4 órán keresztül hallgattam, ahogy sorolják kinek mije van. Meguntam és hazajöttem. Utólag rájöttem, hogy nekem milyen jó életem van, hisz magam osztom be az időm és a pénzemet is egyedül, nem vagyok eladósodva 25 évere egy ház miatt, és nem is 35m2en nyomorgok egy panelban mási5 emberrel a hátamon.
2015. febr. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

True story:

28 évesen találkoztam egy volt osztálytárssal, és elkezdett csodálkozni, hogy én még nem nősültem meg.

Kérdem én, és te? Ááá, ő elvált...

Na mondom, bammeg akkor meg mit dumálsz, ugyanott tartasz...:D

2015. febr. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 23 éves lány vagyok de ugyanezt tapasztalom amit te is. Pár volt osztálytársamnak/évfolyamtársamnak már gyereke van vagy most terhes, férjhez mentek stb.

Még nekem barátom sem volt ennyi idősen.

Kezdem kicsit cikinek érezni az egészet.

Jó nem a gyereket meg a házasságot irigylem hanem, hogy van aki már dolgozott (én meg max párszor de nem rendes munka hanem alkalmi).

Nyáron végzem a sulival is. Semmit sem tudok felmutatni csak azt, hogy tanultam..

Az évben lenne osztálytalálkozó de arra sem megyek el mert nem tudnék semmit mesélni.

Szóval nem vagy egyedül ezekkel a dolgokkal.

23/L

2015. febr. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is le vagyok maradva. Évek óta sikertelenül próbálok munkát keresni, egyszerűen nem találok normálisat, ahol hosszú ideig ott tudnék maradni. Amik eddig voltak, szinte már az első héten megutáltam. Fél évente becsúszik egy lehetőség, de mindet elutasítom, mert munkaidő kivétel nélkül reggeltől estig tart, ráadásul dolgozzam magam halálra. Csak ilyen állandó túlórás, egész napos, sokműszakos, szakadj meg a munkában állásokat találok, semmi egyebet. Ezektől már az első nap rosszul vagyok.

Nagy vágyam volna egy barátnő, vagy barátok, de egyik sincs, mert nem tudok ismerkedni, nincsenek kapcsolataim. Mások meg állandóan a barátaikkal, szerelmükkel mászkálnak, senki nem jár sehová egyedül, rajtam kívül. Nagyon szeretnék már saját autót, de pénz nélkül azt sem tudok venni.

Minden korosztályomba tartózó ember dolgozik, van pénze, van autója, vannak barátai, szerelem, gyerek, amiket te is írtál. Én meg itt vagyok tök egyedül, pénztelenül, 24 évesen még mindig teljes mértékben a szüleimre támaszkodva.

Sokszor nincs kedvem semmihez, egész nap csak aludnék, szidom a többi sikeres embert, irigykedek, hamar ideges leszek, mindig feszült vagyok, nem jönnek a gondolatok, nem tudom mi ez. Valami bajom van, mintha depressziós lennék. Megőrít ez az élet így, de nem tudok ellene mit tenni. Ismerem magam, ha elmennék dolgozni a néhanapján ajánlott egész nap dolgozd szét az agyad munkára, akkor attól még betegebb lennék. Utálom, mikor nincs időm semmire, nincs időm élni. F

2015. febr. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

22 éves vagyok.

Büfészakon tanulok, amiből ki is ábrándultam már, komoly kapcsolatom még nem volt. A fiúk durván nem vesznek észre, pedig az arcom átlagos, a testalkatom egész jó.

2015. márc. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!